Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kocioł pulsacyjny


klkl

Recommended Posts

10. Osobiście wolałbym, żeby AUER miał jeszcze modulację mocy - wtedy byłaby już "bajka". Ale konstrukcja eliminuje taka mozliwość, dając w zamian stabilne i niezmienne parametry. Zapewne gorzej współpracowałby z instalacją o małej mocy i bardzo małej pojemności wodnej, np. czterema konwektorami (dwa pokoje z kuchnią, łazienka, korytarz) - wtedy raczej skłaniał bym się do dołączenia chocby niewielkiego bufora.

 

Z tego co do tej pory przeczytalem o tym kotle to modulacja jest i to na poziomie nie spotykanym, bo od 1kW do 20kW (czyli od 5% mocy). Modulacja w tym kotle dziala na zasadzie zmniejszenia ilosci mikrowybuchow na sec z 115 do rzadanej ilosci, a kotle kondesacyjnym na zasadzie zmiejszenia plomienia na palniku (jak na kuchence gazowej).

 

Jesli sie myle to prosze o poprawke.

 

Mam tez pytanie z jaka moca startuje:

- Od 1 kW i jak jest potrzeba to zwieksza moc

czy

- startuje z pelna moca (czyli 20 kW) i zmniejsza jesli musi

Czy piec pulsacyjny grzeje cwu przeplywowo czy potrzebuje osobnego zbiornika?

 

Udalo mi sie dowiedziec wiecej.

Wiec nie moduluje, ale oblicza zapotrzebowanie i generuje dokladnie taka moc. Jest robionych tyle microwybuchow ile jest potrzebnych to wygenerowania wymagajacej energii.

 

Bede kupowal ten piec, wiec zapraszam do mnie pod koniec wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 485
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

odświeżam temat. jestem zainteresowany tym kotłem.

czy jesteś w stanie dziś odpowiedzieć na swoje pytania?

Mam ten kocioł zainstalowany od lipca 2010 w wybetonowanej i wyłożonej kafelkami piwnicy pod sypialnią. Spaliny są odprowadzone do komina rurą PCV o średnicy 75 mm. Słyszalność pracy tego pieca w mieszkaniu wynosi 000 decybeli. Nawet gdy piec ma zdjętą obudowę to słychać go dopiero po otwarciu drzwi do piwnicy. Mam także piec z podajnikiem na eko groszek i ten gdy podaje paliwo jest słyszalny w mieszkaniu poprzez kaloryfery natomiast Auera nie usłyszycie. Stoi na nóżkach gumowych, podłączony jest do instalacji wężami gumowymi, wyposażony jest w tłumik a jeśli ktoś ma ten kocioł i uważa że go słychać to niech sprawdzi czy instalator zdjął blachy zabezpieczające elementy wewnętrzne na okres transportu-ważne.

Kupując kocioł i automatykę za 13 tys. zł chciałbym wiedzieć, czy :

- posiada on jakąś wbudowana pompę i zawór przełączający c.o./c.w.u., czy to sam korpus z palnikiem

Jest to tylko kocioł z palnikiem i elektroniką (komputer, sterownik pokojowy, czujnik zewnętrzny). Pompy, zawory sterujące nie są na wyposażeniu ale mnie instalator zabudował pompkę i odprowadzenie spalin do komina wraz z robocizną w cenie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma taki piecyk w Zachodniopomorskiem? Okolice Szczecina na przykład? Chętnie zobaczyłbym jak w domku podczas normalnego użytkowania hula.

Też mam pytanie - czy przepływowo działa (jak 2 biegowy kondensat) czy niezbędny jest zasobnik/boiler...? a zobaczyć na własne oczy /uszy chcę, bo w tej chwili grzeję "eko"groszkiem i piecyk słychać za dwiema ścianami...(nie mam kotłowni w piwnicy, bo piwnicy nie mam;)

Edytowane przez sernikowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodnie z przepisami - rozporządzenie Ministra Infrastruktury - przewody spalinowe i dymowe powinny być wykonane z materiałów NIEPALNYCH. Na prośbę Stowarzyszenia KOMINY POLSKIE interpretacja tych przepisów przez Ministerstwo Infrastruktury Departament Rynku Budowlanego i Techniki , Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej również jasno mówi , że wyroby na bazie polipropylenu nawet z dodatkiem środków uniepalniających to wyroby PALNE w rozumieniu wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Znak CE świadczy o tym ,że dany wyrób spełnia minimalne wymagania stawianie i zaakceptowane przez kraje unijne. Jednak każdy kraj ma prawo wprowadzić swoje własne dodatkowe przepisy związane ze specyfiką danego kraju lub np. jego bezpieczeństwem. Tak więc w Polsce kominy z tworzyw sztucznych powinne posiadać znak CE oraz być wykonane z materiałów niepalnych. Na chwilę obecną nie ma systemu kominowego wykonanego z NIEPALNEGO tworzywa sztucznego dlatego każdy kominiarz znający przepisy "nie odbierze " takiego komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.Jestem użytkownikiem Pulsatora 20 i jestem ogólnie zawiedziony zużyciem dobowym gazu przez ten kocioł.Widzę tu że kolega Pulsator ma tutaj do czynienia z tymi kotłami więc bardzo proszę o pomoc. Fachowiec instalator był i niby poustawiał i miało być dobrze ale nie jest.Dom jest w prawdzie słabo izolowany ale zużycie gazu kosztowo wychodzi mi 100% drożej w stosunku do opalania węglem.Może podali byście mi jakieś dorady??Help!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałeś, że grzanie gazem jest droższe niż węglem?

I żadne cudowne (pulsacyjne) metody spalania tu nie pomogą.

Jedyna rada to ocieplij dom lub płać i płacz.

czy takie drozsze to mozemy polemizowac:)

wystarczy Ci 0,7 tony wegla/mies przy temp rzedu srednio -8* w miesiacu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wporzadku jesli dogrzewasz, ale jak zaczniesz ogrzewac to wtedy koszty beda troszke wieksze:)

nie chce polemizowac bo nidy nie ogrzewalem weglem...jednak podobne domki jak moj i podobnie cieple znajomi ogrzewaja weglem i szalu to na mnie nie robi:)

generalnie zycze szybkiego ukonczenia budowy i uciechy z wlasnego gniazdka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem użytkownikiem Pulsatora 20 i jestem ogólnie zawiedziony zużyciem dobowym gazu przez ten kocioł.Widzę tu że kolega Pulsator ma tutaj do czynienia z tymi kotłami więc bardzo proszę o pomoc. Fachowiec instalator był i niby poustawiał i miało być dobrze ale nie jest.Dom jest w prawdzie słabo izolowany ale zużycie gazu kosztowo wychodzi mi 100% drożej w stosunku do opalania węglem.Może podali byście mi jakieś dorady??Help!!!

 

napisz kolego jaki masz dom: powierzchnia, ocieplenie scian i skosow, jakie okna, usytuowanie, wentylacja oraz ile to jest to 100% drozej, tzn ile m3 gazu wyciagasz i przy jakiej temp. sredniej w domu i na zewnatrz...i jeszcze jaki to gaz propan czy gz50, do tego jaki typ ogrzewania i czy z cwu oraz ile osob ewentualnie z niej korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie.Ściany podwójne a wewnątrz styropian 10,okna drewnianne z wkładami próżniowymi,pow.użytkowa domu 300 m.kw.wentylacja naturalna,konwekcyjna,temp.w domu 20 st.C gaz gz 50. Wg zapewnień instalatorów miałem zużywać kosztowo w granicach kosztów opalania węglem a tymczasem w tych samych warunkach -2 st.C noc + 2 st.C dzień) węgla zużyję ok.30 kg.na dobę (18,- no liczmy z kosztami utylizacji popiołów 20,-) a gazu wciąga 20 m.sześć (zakładając cenę gazu 2,-/m.sześć+ 40,-!!!)

Coś tu nie gra? Wodę mam już tak ustawioną że podgrzewa mi tylko 3 razy na dobę.Zmierzyłem zużycie gazu na samą wodę dla 4 osób wychodzi średnio 1,5 m.sześć./dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...

Temperature zasilania to można ręcznie sobie ustawić (temp.wyjścia kotła) lub w trybie Auto oblicza sobie sam wg.sygnałów z czujników.

Kaloryfery aluminiowe-pisałem już wyżej.Nie mam żadnej podłogówki.

Jest to wielka wtopa.Pieprzenie o wytrzymałościach i mniejszych kosztach obsługi pulsa itd....za ta kase to moge co 10 lat wymieniać nowego wieszaka.Sasiad ma już 15 lat i dalej chodzi.Dałem sie strasznie nabrać albo mam tak doskonały kocioł węglowy. W chałpie piździ a piec wpier..la

kilo-metry.Ale teraz rozumię hołdy drewna pod chałupami gazowców a potem pieprzą jakie to mają kociołki.

Zgadzam sie co do wygody- było by super - ale to nie dla zwykłego człowieka pracy. Musiał btm mieć jakąś prezesowską wypłatę żeby mnie było na to stać. Kończę bo idę przywalić na noc do węglowca.Niech żyją Górnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Wetkne swoje trzy grosze.

Instalowałem dwa Pulsatory 3 lata temu i jakos zapomnialem o nich. Jakis miesiac temu spotkalem jednegio z klientow . Sam mnie zagadnal i wypowiadal sie o kotle w samych superlatywach. Zwlaszcza byl zadowolony z rachunkow za gaz. Zainspirowalo mnie to do powrotu do tematu. Nie ma lepszej reklamy niz zadowolony klient. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Odnawiam temat >

Jestem zainteresowany kupnem tego pieca pulsacyjnego (woj. mazawieckie) i nie chodzi o dźwięk tylko czy na pewno jest taki oszczędny - tak jak go reklamują.

Czy dać sobie spokówj i zainwestować w kondesacyjny bez bajerów.

Piec spalał by gaz propan ze zbiornika

 

Lepiej zainwestuj we własny zbiornik. Oszczędności gwarantowane na cenie gazu. Więcej zaoszczędzisz niż na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...