Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KABINA PRYSZNICOWA Z SAUNĄ - kto ma, jakie wrażenia?


bezele

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszt takiego obiektu, to 1 - 1,5% kosztu budowy domu, więc niech mi nikt nie mówi, że to nie lezy w zasięgu waszych możliwości. Natomiast dla zdrowia i regeneracji sił - to niezbędność. A ile nowych możliwości zabaw z żoną... :oops:

Niby tak - ale ten 1% może stanowic odpowiedni zastrzyk pieniędzy aby wykończyć coś w domu i w nim zamieszkać. Po co mi sauna przy domku, w którym zamieszkać nie będę mógł, bo czegoś będzie brakować, albo komfort mieszkania będzie niższy.

 

A na budowie i w nowym domku i tak masz tyle nowych możliwości do zabaw z żoną, że Ci dodatkowa sauna w ogrodzie nie jest potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy warto zamontowac wanne/kabine zjacuzzi z sauna parowa. Chodzi mi o a saune. Czy jestescie zadowoleni i spelnia to Wasze oczekiwania. Prosze o Wasze doswiadczenia, opinie i podpowiedzi.

Ja jeszcze nie mam, ale używam u teściów. Ogólnie fajna sprawa. Możesz sobie wziąć prysznic, potem się posaunować i na sam koniec zimny prysznic - nie ruszając się z miejsca.

 

Jednak szerokim łukiem omijam kabiny z wanną - taka dodatkowa hybryda - mała wanna, w której to się nikt rozsądny nie zmieści a wchodzić trzeba robiąc wysoki krok. Normalny prysznic z niskim brodzikiem i do tego sauna parowa - to jest właśnie mój obecny punkt poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

 

Patrząc na zdjęcie - mam dość podobną, z tym, że z wanną i dwuosobową, ale wyposażenie w środku takie samo. Kupowana w castoramie, ale to chyba nie ma znaczenia czy z allegro czy z marketu, producent i jakość ta sama. Na razie działa :) chociaż to dopiero 4 tygodnie. Deszczownica jest świetna, mieszacze, lampy, radio i różne bajery uprzyjemniają kąpiel. Jak dla mnie hydromasaż w części "kabinowej" jest troszkę bez sensu, bo jest tylko kilka wątłych sikawek (a może to u nas jest za słabe ciśnienie wody), fajniejszy jest w części "wannowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba istota pytania, do którego też chciałbym się podłączyć to czy warto ładować min 3tys w kabine wielofunkcyjną, czy lepiej dać sobie spokój, albo w miare możliwośći lokalowo/finansowych wybudować "prawdziwą" saune, a obok prawdziwy prysznic:)

bo z doświadczenia wiem, że jak coś jest do wszystkiego to w efekcie jest do niczgeo zazwyczaj:)

dlatgeo proszę o opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagłębisz się w opisy tych kabin to tam jest napisane ze są to kabiny z chin.

Większość jednak nie przyznaje się do tego twierdzą ze są ze wszystkich zakątków swiata ale nie z chin:)

 

 

Jak zagłębisz się w opisy, ale tak dokładnie, to zauważysz, że są dwie rubryki. Pierwsza dotyczy kabin firmy Extra-Zone, druga kabin chińskich. W drugiej rubryce jest informacja, że są mniejsze w środku, bo dopasowane do wzrostu Chińczyków.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba istota pytania, do którego też chciałbym się podłączyć to czy warto ładować min 3tys w kabine wielofunkcyjną, czy lepiej dać sobie spokój, albo w miare możliwośći lokalowo/finansowych wybudować "prawdziwą" saune, a obok prawdziwy prysznic:)

bo z doświadczenia wiem, że jak coś jest do wszystkiego to w efekcie jest do niczgeo zazwyczaj:)

dlatgeo proszę o opinie:)

 

Wszystko zależy od tego czy ma to być sauna czy łaźnia parowa. Zasadniczo pierwsza jest wyłożona drewnem a druga kaflami (mozaiką) lub posiada siedziska z tworzywa sztucznego z powodu 100% wilgotności jaka występuje w łażniach parowych. Przy tych drugich potrzeba też miejsce poza łaźnią na zainstalowanie tzw. generatora pary podłączanego do źródłą wody. No i to wszystko kosztuje dużo więcej niż piecyk do sauny plus trochę drewna na obłożenia ścian. Pewnym kompromisem może być piec kombi do sauny.

Kończę budowę - wykańczam właśnie łazienki. Miejsce na saunę w dużej łazience było przewidziane już w projekcie właśnie dlatego żeby nie trzeba było budować obok kolejnego prysznica. Kiedy będzie sauna i z jakim piecem będzie zależało od możliwości finansowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Jeśli myślisz o czymkolwiek made in china (a tego w marketach pełno i to w sympatycznych cenach) - to stanowczo odradzam! Nie ma sensu. Niezależnie od tego jak bardzo lubisz saunę i wszystkie inne bajery w jakie wyposażone są te ustrojstwa, daruj sobie chińszczyznę, bo długo nie pożyje. Właśnie oddaję swoją wielką wanno-kabinę z sauną i masą innych, zupełnie niepotrzebnych dodatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Nie wiem czy warto wydawać pieniądze na coś co będziesz używał raz na miesiąc. Na początku frajda, a potem nie ma czasu używać. Co innego jak jesteś sportowcem, albo potrzebna Ci jest sauna w celach zdrowotnych. Ale moim zdaniem dopłacać z 1000 zł żeby "raz na jakiś czas" to nie ma sensu. Lepiej wybrać się na jakiś basen i za 8-10zł pokorzystać z sauny - wyjdzie taniej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...