Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrody Zimowe i Werandy


krzychEM

Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 339
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...

Witam

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Mam spory taras od strony zachodniej. Nasłoneczniony ale bardzo narażony na podmuchy wiatru i czasami potrafi strasznie dmuchnać. Pomyślałem więc sobie aby to zabudować szkłem i połączyć z budynkiem. Wiem, że przy słońcu będzie tam sauna ale z kolei jesienią i zimą nie będzie mi ta strona tak "studzić" budynku. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie? Chodzi głównie o koszty i długość wykorzystywnia takiego ogrodu zimowego w przeciągu dnia i w trakcie roku. Widziałem takie rozwiązanie za granicą ,no i jesienią było tam wcale ciepło. Dodatkowo masa zieleni ,rowerek do kręcenia, parę lekkich krzesełek i stolik. :roll: Co prawda było to w nieco lżejszym klimacie i dlatego jestem ciekaw jak to wygląda u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ten temat interesuje .U nas taras zadaszony ,strona południowa więc wiatry też nam dokuczają .Bardzo nam sie podoba rozwiązanie z "Kolorowej" w Zakopanym .Zimą są okna a latem te same okna są podwieszane pod sufitem ,przez co tworzy sie weranda .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko dobrze pójdzie, to też zrobię sobie taki ogród. Mam mały budynek gospodarczy do generalnego remontu dł. ok. 7 m . W nim będzie dalej kuchnia letnia ( tam była, tylko stara),wstawię duże okna a między nim (bud. gosp.) a domem jest wg. projektu taras ok. 4 m od str. południowej i całą przestrzeń zamierzam wypełnić przeszkleniem. Tak więc będą tylko dwie ściany i dach szklany. Wejście do domu mam i tak od str. południowej, bo tak wychodziło najlepiej w samym projekcie z dopasowaniem do działki. Dlaczego mi zmienili stary zapis u poprzednich właścicieli "pomieszczenie mieszkalne" na inny i nazwali jako "budynek gospodarczy"? :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budyneczek ma tylko 35 m2 zabudowy i tego tak nie odczuwam. Gorzej z działalnością, bo mam zamiar coś na tej działce robić. Muszę się dowiedzieć ile będą chcieli za metry na działalność i w jakich warunkach?.

Jestem za daleko na razie i muszę to trochę odwlec. Zacznę działać ok. marca - kwietnia zależnie od zimy i innych okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
czy ktoś z Was posiada taki ogród wentylowany przy pomocy GWC żwirowego? Jaka jest temperatura latem w tym pomieszczeniu?

Witos Nawet jak ktoś nie ma to i tak dobry pomysł. Tylko trzeba dość duży wentylator i cały gorący dzień musi chodzić! np od 11 do 20-21 wieczorem. To jest spory koszt. Lepiej zamontować coś co odbija światło słoneczne, żaluzje alu, folie alu lub białe. Ważne żeby był połysk a światło odbite z zewnątrz od strony północnej, wschodniej. Montaż pod oszkleniem z kierunków intensywnego promieniowania światła i ciepła.

Do tego GWC niewielkiej mocy może być! :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info , zamierzam zrobic przesuwane rolety w poprzek na szynach na lato. Tylko chciałbym wiedziec czy GWC wyrobi z wentylowaniem tego ogrodu. oczywiście nie podałem powierzchni ale to będzie małe około 6 m2.

Zona ma plantacje storczyków :)

Możesz też założyć folię białą z jednej strony a z drugiej czarną. Tą białą do słońca.

Chodzi oczywiście o tą samą folię tylko dwukolorową. Daje efekt bycia pod wielkim dębem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw : Ten ogród dopiero jest w planach więc moze zrobie tylko przeszklenie pionowe powiedzmy pod kątem 70 stopni. A dach to będzie powiedzmy zwyczajny strop lub balkon wtedy roletyna okna jak sugerujesz. Chciałbym uzyskac efekt zeby zimą jak najmniej dogrzewać a latem zeby nie było za gorąco.

Majgeniusz: co to za folia? Kto to robi i jak to wyglada ?Jak masz jakis namiar na firme to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw : Ten ogród dopiero jest w planach więc moze zrobie tylko przeszklenie pionowe powiedzmy pod kątem 70 stopni. A dach to będzie powiedzmy zwyczajny strop lub balkon wtedy roletyna okna jak sugerujesz. Chciałbym uzyskac efekt zeby zimą jak najmniej dogrzewać a latem zeby nie było za gorąco.

Majgeniusz: co to za folia? Kto to robi i jak to wyglada ?Jak masz jakis namiar na firme to poprosze.

Folia w sklepach ogrodniczych. Bardzo miły chłodek miałem pod wiatą z tą folią, a bez niej skwar!! :o :wink:

Najlepsza byłaby metalizowana. Ciś jak ALU błysk. Są w sklepach z izolacją termiczną ze wzmiocnieniem z włokna szklanego. Zrobić z tego roletę - super sprawa! :lol: Ew. na wyszukiwarce "folia alu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw : Ten ogród dopiero jest w planach więc moze zrobie tylko przeszklenie pionowe powiedzmy pod kątem 70 stopni. A dach to będzie powiedzmy zwyczajny strop lub balkon wtedy roletyna okna jak sugerujesz. Chciałbym uzyskac efekt zeby zimą jak najmniej dogrzewać a latem zeby nie było za gorąco.

Majgeniusz: co to za folia? Kto to robi i jak to wyglada ?Jak masz jakis namiar na firme to poprosze.

Folia w sklepach ogrodniczych. Bardzo miły chłodek miałem pod wiatą z tą folią, a bez niej skwar!! :o :wink:

Najlepsza byłaby metalizowana. Ciś jak ALU błysk. Są w sklepach z izolacją termiczną ze wzmiocnieniem z włokna szklanego. Zrobić z tego roletę - super sprawa! :lol: Ew. na wyszukiwarce "folia alu".

 

Myślałem ze to chodzi o folie do naklejania na szybe czy coś w tym stylu, a to cos jak NRC tylko w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać na dachu okna odbijające ciepło. Jeśli masz sporo kasy. Wpisz w wyszukiwarce okno Heat Mirror. Takie okno da ci gwarancję odbijania promieni słonecznych w lecie gdy słonce świeci wysoko na niebie, ale jednocześnie w zimie gdy świeci nisko będzie zatrzymywać promienie słoneczne w ogrodzie.

 

Nie będzie okien w daszku tego ogrodu to pewne. Robie go tylko po to zeby mi sie te storczyki nie pentały po parapetach :) Ale nie wiem jaka temperatura panuje w zimie a jaka latem biorąc pod uwage ze jest wentylowany przez GWC żwirowy. Latem to go jakoś schłodzę, ale zimą moze podłogówke z salonu tam wyciągnę z 6 metrów bierzących przewodu + GWC nawiew. W sumie z 15 na plusie mi wystarcza.

Normalnie nie ma lekko http://www.storczyki-begaleria.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...