Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrody Zimowe i Werandy


krzychEM

Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?



Recommended Posts

Nikt juz tu nie zaglada :(

A ja mam kolejne pytanie. Czy moge zamowic okna i drzwi w innej firmie, tzn. takiej, ktora nie zajmuje sie ogrodami zimowymi? Czy nikt mi czegos takiego nie zrobi i musze zglosic sie do takiej firmy.

Mysle, ze gdybym zamowila same okna i drzwi napewno byloby taniej.

Tylko kto mi to potem zamontuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 339
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze z tego co tu piszecie wynika, że ogród zimowy to jakiś odrębny twór potrzebujący osobnych projektów, kosmicznych technologii etc. etc. i do tego to wszystko w cenie małego domku czy mieszkania :o

Moją wymarzaoną oranżerie mam uwzglednioną w projekcie domu i jak dotąd architekt nic nie wspominał, że trzeba to jakoś inaczej projektować. Zrezygnowałam z przeszklonego sufitu. Ponieważ z doświadczenia osób posiadajacych takowe wiem, że przez taki sufit oranżeria się niemiłosiernie nagrzewa tworząc saunę w środku i nie zawsze służy to roślinom.

Planuję zastosować w całym domu okna z profili aluminiowych i takie same właśnie będą w oranżerii. Do cieniowania będą rolety wewnetrzne, oranżeria będzie jak i cały dom ogrzewana podłogowo. Bedzie w niej odpływ wody w podłodze -tak na wszelki wypadek, doprowadzenie wody i system zraszania oraz wentylatory potrzebne dla stałego ruchu powietrza. Usytuowana jest według projektu od południa z bocznym wyjściem od zachodu na taras. Połączona jest z salonem przeszkloną ścianą z rozsuwanymi drzwiami.

Szyby w oknach będą takie same jak w całym domu.

Posiadaczy oranżerii i innch znawców tematu proszę o opinie - co sadzicie o takim rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki dach zamierzasz zrobic?

Mnie zaproponowano z poliweglanu bialego mlecznego.

Myslisz, ze mozna zrobic ogrod innym sposobem, niz zamawiajac w firmie zajmujacej sie tylko tym. Mam na mysli, czy mozna zamowic okna w firmie produkujacej okna i zamontowac samemu.

Byloby chyba taniej.

Probowalas porownac ceny czy zamawiasz w specjalnej firmie?

Ja znalazlam oferte firmy spod Wroclawia. Musze tylko zrobic fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam ja mam ogród zimowy zaprojektowany w bryle domu. Więc bedzie kryty normalnym stropem jak reszta domu. Okna też bedą takie jak w całym budynku - tylko ogromne, z trzech stron. W planach są profile aluminiowe ale zobaczymy z czasem jak to wyjdzie w efekcie ostatecznym.

Nie buduje żadnej dostawki czy czegoś w rodzaju szklarni przylegającej do budynku.

W dzienniku budowy są skany projektu i widać tam mniej więcej jak wygląda a raczej bedzie wygladała moja oranżeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witaj, praktycznie kazdy, zalezy od zasobności portfela, najdrożej drewno, kolejnie aluminium i PVC. Spotyka się konstrukcje mieszane jak PVC ściany i dach z aluminium. Nalezy pamiętac ze nie kazdy system PVC posiada w swojej gamie profili i rozwiązań tzw dachy.

Reszta tzw dodatki nabijające ceny to: wypełnienia ( rodzaj szkła), system wentylacji, oraz eleemnty otwierane portale, okna, czy też drzwi.

Należy dokładnie się zastanowić nad przeznaczeniem czy bedzie on całoroczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
A ja mam pytanie: jak się sprawdza poliwęglan komorowy, np dymiony, jak zadaszenie ogrodu zimowego, tarasu? Czy to wytrzymały materiał? Słyszałam, ze zastosowane w nim komory powodują rozproszenie światła i zapobiegają nieco nagrzewaniu - czy to prawda? A jak się taki poliwęglan czyści? Czy po kilku latach nie będzie wyglądał nieestetycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A ja mam pytanie: jak się sprawdza poliwęglan komorowy, np dymiony, jak zadaszenie ogrodu zimowego, tarasu? Czy to wytrzymały materiał? Słyszałam, ze zastosowane w nim komory powodują rozproszenie światła i zapobiegają nieco nagrzewaniu - czy to prawda? A jak się taki poliwęglan czyści? Czy po kilku latach nie będzie wyglądał nieestetycznie?

Witam serdecznie, produkt, o który pytasz stosowałem jedynie do zadaszeń o prowizorycznym znaczeniu. Jego warstwa może ulegać min zarysowaniu. Nie mam dobrego zdania o tego rodzaju pokryciu, a szczególnie w przypadku prestiżowej werandy. Na argument nagrzewanie, mogę polecić wentylacja Np. ( Renson), na rozproszenie światła, mogę sugerować regulowane zasłonięcie, Np. roleta rzymska umiejscowiona w dachu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam - od tego roku mam mały (3x4m) ogródek zimowy z aluminimu.

Idzie zima - szukam rozwiązania z ogrzewaniam - podłogówki już nie zrobię, bo wcześniej był to taras z płytkami.

Czy wystarczy grzejnik olejowy (mam 2 taryfy) - np 2 kW? Czy takie grzejniki trzymają w ogóle ciepło, czy raczej inwestować w piec akumulacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj, pytanie raczej do znawców od ogrzewania, znajomość takich danych jak kubatura, rodzaj szkła, powinna im pomóc. Dodatkowo jak jest urzytkowany, rośliny itp, oraz ustawienie względem budyneku, miejsce zacinione, ogród wolnostojący.

pozdrawiam

Edytowane przez Aluland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...