Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrody Zimowe i Werandy


krzychEM

Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 339
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też jestem ZA,

Moim i rodzinki marzeniem jest zrobic taką werandkę przy moim domku.

Kiedyś mieszkaliśmy na werandzie przez całe lato, to były piękne dni...

Tylko skończymy prace przy domu to zaraz bierzemy się za taras. To konieczność, bo przy poprzednim domku na tym samym miejscu był mały taras, teraz chcielibyśmy aby był on sporo większy, a z czasem się go oszkli i będzie weranda. Widok z okien werandy będzie wspaniały i to dla niego warto ją wybudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ZA,

Moim i rodzinki marzeniem jest zrobic taką werandkę przy moim domku.

Kiedyś mieszkaliśmy na werandzie przez całe lato, to były piękne dni...

Tylko skończymy prace przy domu to zaraz bierzemy się za taras. To konieczność, bo przy poprzednim domku na tym samym miejscu był mały taras, teraz chcielibyśmy aby był on sporo większy, a z czasem się go oszkli i będzie weranda. Widok z okien werandy będzie wspaniały i to dla niego warto ją wybudować.

proponuję przekształcić marzenia w realnem i życze tego z calego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zewnątzr zimno wewnątzr ciepło

Zeby bylo na zewnatrz zimno a w srodku cieplo to jeszcze trzeba wiedziec co ma byc pomiedzy profilami. Szklo? Poliweglan? Jaki? Ile?

już bełowa o samych profilach, to zespół kilku czynników, nie tylko szkło i profile, bardzo często sama posadzka ogrodu jest już jednym , wielkim mostkiem termicznym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Chętnie dołączę do dyskusji, jako ze ostatnio zamówiłam ogród zimowy. Ma być zamonowany do połowy kwietnia.

Obecnie jestem na etapie poszukiwań rolet zewnętrznych, żeby w lecie nie było nam upiornie gorąco. Ogród będzie skierowany na poludniowy wschód.

 

Czy ktoś z Was-zainteresowanych, lub specjalistów (aluland-help!) widział coś fajnego i nierujnującego kieszeni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaura, moze zamiast/obok rolet zainstalowac wietrzniki? Przypuszczam ze nie bedzie to jakas wielka kwota, pewnie mniej niz za okno.

 

Wietrzniki=wywietrzniki?

Jeśli tak, to owszem bedziemy mieć dwa na przeciwległych ścianach ogrodu, poza tym drzwi rozwierno-uchylne. Wentylację myślę mamy jako tako rozwiązaną, natomiast muszę znaleźć sposób na zacienienie dachu.

W zwiazku z tym zastanawiam sie czy rolety typu stopsole/antysole mają tak długo efektywnie ograniczającą dostęp promieniowania słonecznego powłokę, że jest sens inwestować kilkanaście tysięcy w taki sprzęt.

Aluland proszę nie bądź taki tajemniczy...

Możesz polecic coś konkretnie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast muszę znaleźć sposób na zacienienie dachu.

Jezeli szukasz czegos przyzwoitego ale taniego to porozmawiaj moze z forumowymi szkolkarzami na temat siatek cieniujacych, sa dosc estetyczne i tanie, a mechanizm do ich zaslaniania zrobi kazdy przecietnie uzdolniony majsterkowicz (oczywiscie wewnatrz, nie na zewnatrz). A z ciekawosci, jaka jest powierzchnia wietrznikow + drzwi w stosunku do calkowitej powierzchni ogrodu zimowego w metrach kwadratowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast muszę znaleźć sposób na zacienienie dachu.

Jezeli szukasz czegos przyzwoitego ale taniego to porozmawiaj moze z forumowymi szkolkarzami na temat siatek cieniujacych, sa dosc estetyczne i tanie, a mechanizm do ich zaslaniania zrobi kazdy przecietnie uzdolniony majsterkowicz (oczywiscie wewnatrz, nie na zewnatrz). A z ciekawosci, jaka jest powierzchnia wietrznikow + drzwi w stosunku do calkowitej powierzchni ogrodu zimowego w metrach kwadratowych?

do tego typu konstrukcji polecam nawietrzaki formy RENSON, obliczenia ich stosuję sie znajac parametry konstrukcji (kubatura) , stopien wymiany powietrza, ustawienie wedlug (stron świata), itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaura, moze zamiast/obok rolet zainstalowac wietrzniki? Przypuszczam ze nie bedzie to jakas wielka kwota, pewnie mniej niz za okno.

 

Wietrzniki=wywietrzniki?

Jeśli tak, to owszem bedziemy mieć dwa na przeciwległych ścianach ogrodu, poza tym drzwi rozwierno-uchylne. Wentylację myślę mamy jako tako rozwiązaną, natomiast muszę znaleźć sposób na zacienienie dachu.

W zwiazku z tym zastanawiam sie czy rolety typu stopsole/antysole mają tak długo efektywnie ograniczającą dostęp promieniowania słonecznego powłokę, że jest sens inwestować kilkanaście tysięcy w taki sprzęt.

Aluland proszę nie bądź taki tajemniczy...

Możesz polecic coś konkretnie?

pozdrawiam

AAAA ja i tajemniczy :oops: nigdy no moze czasem ale to było tak dawno temu, ok, temat rolet funkcjonalnych a zarazem estetycznych...raczej nieistnieje taki kompromis, moze popatrzysz na zaluzje Rensona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 X drzwi (1x2,3m) Plus nawietrzniki o wymiarach jakieś 0,5x1m (w kształcie trapezów-podałam najdłuższe wymiary) powierzchnia ogrodu to 15m.kw

W takim razie ich powierzchnia jest wystarczajaca, dla typowiej szklarni przyjmuje sie ze stanowia one 20 do 25% powierzchni calkowitej. No wiem, ogrod domowy nawet o poludniowej wystawie to nie szklarnia, ale jednak pewne prawidlowosci sa uniwersalne.

Siatka cieniujaca..hmm... nie pomyślałabym, ale wewnątrz??? :o

Szok estetyczny :-?

Wiesz, ja jestem ogrodnikiem a nie architektem wnetrz, moze i szok estetyczny, ale 1zl/m.kw i troche zylki... szok cenowy w porownaniu do tych kilkunastu tysiecy, a jezeli nie jestes jeszcze zdecydowana na rolety i po jakims czasie stwierdzisz ze siatka Ci nie odpowiada to zawsze mozesz zmienic, duzo na tym nie stracisz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...