Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrody Zimowe i Werandy


krzychEM

Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy weranda, ogród zimowy to dobry pomysł?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 339
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaura, czy latem jezeli bedziecie chcieli wyjechac na weekend to macie mozliwosc zostawic wietrzniki otwarte, czy raczej nie? Bo wiesz, szklo szklarniowe dla samych roslin zima sprawdzi sie znacznie lepiej od tych drogich wynalazkow, ale latem przy wystawie poludniowej bedzie cieplo.

to jet problem jezeli posiada jedynie okienka ( tak to chyba wygląda), stad było moje pytaniew o posiadanie nawietrzaków, poprzez otwarte okienka ok odprowadzimy nagrzane powietrze ale czym dostarczyć i w którym miejscu świerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie-

ogrod jest/bedzie dobudowany do salonu i bedzie jego integralną cześcią (na razie bez przegrody) i bedzie włączony w system wentylacji całego domu. Dlatego myślałam głównie o odprowadzeniu nadmiaru nagrzanego powietrza przez te "lufciki". W razie wyjazdu- mamy możliwość zostawienia ich uchylonych, poza tym wentylacja domu bedzie pracowała.

Nie łudzę sie ze same nawietrzniki zapewnią mi akceptowalną (przez nas) temperaturę w ogrodzie, dlatego musowo- będą rolety zewnetrzne.

A niektórym roślinkom to pewnie im wiecej stopni- to lepiej bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam oczekując na ostateczne wymiary budynku i w zwiazku z tym ogrodu - czy jesli ogród zimowy jest na wspólnym z reszta budynku rekuperatorze to czy potrzebne są dodatkowe otwierane okienka do wietrzenia? Ogróg o wschodo - południa.

Witam, sugeruję oddzielną wymianę powietrza, przez nawietrzenie ogrodu oraz odprowadzenie, pamiętajmy inna wartość K przenika przez szyby ! a przypominam o ich ilościach !, Rośliny, wilgotność lepiej zapewnić te elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości zdecydujemy się na oddzielenie ogrodu od salonu, to na pewno zrobimy automatykę temperaturowo- wilgotnosciową.

Posadzka- owszem zaizolowana bedzie tak jak cały salon, dobrze i ciepło. Fundamenty mamy ocieplone.

Zastanawiam się tylko czy podłogówka (rurki w ogrodzie gęściej niż w salonie) wystarczy, żeby nie rosiały szyby, bo grzejników nie przewidujemy.

 

A tak zmieniając temat- jestem ciekawa jakie rośliny chcecie hodować w oranżerii, a moze komuś już jakaś cytrynka dojrzała? :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna poprosić o zdjecie tego miejsca? Czy dach budynku zaslania ta stronę ? Polecam bardziej elektryczne jako oddzielne lub kominek indywidualny.

 

Tak wyglada to miejsce, wzdłuż ściany ok. 9m i szerokość ok. 3m, planowaliśmy dojść ścianą/dachem ogrodu do dachu domu.

 

Narożnik domu widoczny na zdjęciu jest skierowany na północ...

 

Aluland - czy możesz podać szacunkowy koszt budowy takiego ogrodu?

 

http://images34.fotosik.pl/169/d7722f11e43b8307m.jpg

 

A tutaj z innego ujęcia:

http://images24.fotosik.pl/172/491dae3b7f86d984m.jpg

 

Jak widać, kominek odpada (zresztą taras z kominkiem mamy z drugiej strony, na tym drugim zdjęciu widać fragment), więc pozostaje grzejnik elektryczny.

Cena wstępna została podana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości zdecydujemy się na oddzielenie ogrodu od salonu, to na pewno zrobimy automatykę temperaturowo- wilgotnosciową.

Posadzka- owszem zaizolowana bedzie tak jak cały salon, dobrze i ciepło. Fundamenty mamy ocieplone.

Zastanawiam się tylko czy podłogówka (rurki w ogrodzie gęściej niż w salonie) wystarczy, żeby nie rosiały szyby, bo grzejników nie przewidujemy.

 

A tak zmieniając temat- jestem ciekawa jakie rośliny chcecie hodować w oranżerii, a moze komuś już jakaś cytrynka dojrzała? :)

pozdrawiam

Przepiękna tykwa mam obiecane zdjęcia, sam owoc z roku ubiegłego to 32 cm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umarł, nie umarł, tylko tymczasowo przeszedł z stan hibernacji...

Siedziałam cicho, bo nic specjalnego w temacie mojego ogrodu się nie działo aż do dzisiaj. Otóż we wczesnych godzinach porannych rozpoczął się montaż naszej konstrukcji, po wczesniejszym przygotowaniu elewacji i położeniu jednej warstwy pustaków.

Jestem trochę zła, ze muszę siedziec w pracy i efekty zobacze dopiero jutro, ale mam nadzieję, ze "ogrodowcy" dogadają sie z "elewatorami" i prace bedą przebiegać harmonijnie i bez niespodzianek.

 

Aluland- jaki jest efekt Twojej wizyty w ogrodzie, o którym wspominałeś wcześniej?

A co do roślinek- mnie sie udało wyhodować strelicje, rośnie również fikus beniamin i wanilia, a bardzo ciepło i światłolubny storczyk chyba specjalnie czeka z zakwitnieciem, aż sie tam znajdzie.

Niestety awokado zachorowało i padło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...