Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek , a czarna szyba


miniu ryniu

Recommended Posts

wolo82...cały czas mam obawy w stosowaniu szamotu w komin.z PW.Chyba tego nie kupię.Cieszę sie tylko ,że tobie się to udaje.Wolę swoje smoliste ścianki.Nie będę przegrzewał płaszcza.Informuj nas o tym co się dzieje w twoim kominku. :D :wink: :wink:

 

nie ma problemu obserwuj i nie kupuj szamotu :) zawsze mozesz to zrobic- i zawsze znajdzie 50 zeta zeby to zrobic. Tylko nie obserwuj za dlugo bo sie moze okazac ze za smolony i mocna podkordowany kominek podczas palenia z szamotem zacznie puszczac... to jest tak jak z olejem.. w Lej sobie schell helix ultra do silniczka z przebiegiem 200 tys km. ktory normalnie byl zupelnie sprawny.. zobaczysz co sie stanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mowilem Ci juz ze wymiennik znajduje sie w plaszczu.. i kominek pracuje w ukladzie zamknietym? Jedna piepszona rureczka idaca w scianie kominka do plaszcza wodnego nie jest w stanie wychlodzic paleniska tak jak Ty mowisz. Kondensacja na sciankach jak w palenisku jest z ponad 600 stopni? Zastanowiles sie na swoja teoria? woda musiala byc miec 0 stopni albo glikol najlepiej o temp - 10. Taka kondensacja ze smole wysuszyla na piepsz i odpadla a zaczyna blache zrec?? ta teoria nie trzyma sie kupy!

 

No cóż, ta wypowiedź chyba trochę Ci się nie udała. Chyba jednak nie miałeś piątki z termodynamiki :wink:

 

wyjasnij mi prosze gdzie popelnilem blad..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze okazac ze za smolony i mocna podkordowany kominek podczas palenia z szamotem zacznie puszczac....

 

Ale ja nie chce stosować szamotu bo bardziej przepali mi od wysokiej temp. ścianki kominka.Do żeliwa nie powinno się stosować szamotu. :roll: :roll: :roll:

 

no tak masz racje. ide spac:)

 

dobrej nocy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze okazac ze za smolony i mocna podkordowany kominek podczas palenia z szamotem zacznie puszczac....

 

Ale ja nie chce stosować szamotu bo bardziej przepali mi od wysokiej temp. ścianki kominka.Do żeliwa nie powinno się stosować szamotu. :roll: :roll: :roll:

 

porównaj kilkanaście palenisk i może wyciągniesz inne wnioski :wink:

szamot blokuje ale jednocześnie podnosi temperaturę :wink: w kominku zwykłym uciekną w komin cieplejsze spaliny, przy konstrukci wklejonej przez Forest-Natura ciepło zostanie odebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to jest ideał wkładu z płaszczem wodnym.

http://img96.imageshack.us/img96/2276/0001032small.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/9875/0001015small.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/8766/0001027small.jpg

a tu temperatura spalin i stopień (w%) otwarcia przepustnicy powietrza

http://img19.imageshack.us/img19/4264/0001020small.jpg

Zdjęcia zrobione przed godziną,po całym dniu palenia. Przyznam, że szybę umyłem rano, ponieważ po tygodniu zebrało się trochę białego nalotu i drażniło mnie to. Przyzwyczaiłem się do krystalicznej, czystej szyby :lol:

A jeżeli ktoś nie wierzy, że kominek grzeje to proszę bardzo oto schemat mojej instalacji z pomiarem temperatury (proszę odświeżać obraz od czasu do czasu)

http://192.168.1.20/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

http://www.hkslazar.pl/obrazki/silesia/system_wm.jpg

 

 

chłopaki dajcie już spokój z tą smołą :)

 

mnie ta silesia :wink: z lazara cały czas bardzo intryguje zresztą z przedmówcą o niej już rozmawiałem , w sumie patrząc na konstrukcję to przynajmniej mi wygląda na dość zbliżoną do spartherma varia h20 (varia ma kieszenie wodne po bokach , podwójna szyba , jakiś tam układ zabezpieczający grawitacyjnie - ewentualnie jakie różnice jeszcze - pytanie do fachowców ? ) i bardzo mi się ten wkład podoba

 

jedynie moją zmorą pozostaje to 5,5kw kwestia jak to jest badane i przy jakim załadunku

 

m2 metrami ale nikt nigdy przy dyskusjach nie wpomina o zapotrzebowaniu budynku na kW a to jest kluczowa sprawa, u mnie wg projektu tylko - ja potrzebuję jakiegoś potworka na 230m2 - no można z tego odjąć garaż , nie ma być to jedyne źródło ciepła bufora robić nie będę , będzie ze 120m2 podogówki więc jest czym akumulować , i teraz wróćmy do sedna nawet nominalne 5,5 kW niby mało ale ileś tam wK odda konwekcyjnie kominek będzie centralnie i wokół uzbiera się z 80m2 budynek jest policzony zapotrzebowaniem na 12 kW , wszystkie przegrody będę średnio 50-100% grubsze , cieplejsze okna itd można dokładnie policzyć pewnie zamknie się wszystko w 10-11 kW potrzebnych przy zakładanych -16 czyli może 5 dniach w roku ... to sobię myślę niech ten kondensta coś w końcu ma do roboty :)

 

palić ciągle to mi się też nie chce ale jak będzie wiosna lub jesień i zakurzę to już chcę aby w łazience lekko się podgrzało i w stópki było cieplej stąd odrzucam dgp , otwarty lub zwykły wkład ale chcę widzieć ogień i się nim cieszyć czy moje założenia co do sielesi są dobre czy też płacz i płać za spartherma varie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli Lazar Silesia jest prawie ideałem, to XL-ka i XXL-ka Sparthermu jest nim z powodu podwójnej szyby i ograniczonej emisji ciepła konwekcyjnego.

Ceny są odrębnym tematem. Ale jeżeli mogę doradzić cokolwiek - Varia jest warta swojej ceny, a jeżeli kogoś na nią nie stać - jest Silesia. W obydwu przypadkach szczęśliwy posiadacz takiego kominka będzie o duży krok pod względem techniki użytkowej jaką posiada. Zwłaszcza jeżeli dołączy się do takiego paleniska automatykę sterującą procesem spalania na podstawie mierzenia temperatur wylotowych z paleniska lub wlotowych do komina (dwie metody).

Przy okazji...cześć Margod :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wstawiaj wodę ;-)...

I tak oto z Margod'em pokazaliśmy Państwu obecnie najlepsze rozwiązania wodne dostępne na naszym rodzimym rynku...dołożył bym do tego rozwiązania wodne firmy Brunner.

Nawet jeżeli wyłoży się szamotem zwykłe palenisko, to i tak jeszcze pozostanie do rozwiązania wiele aspektów technicznych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wstawiaj wodę ;-)...

I tak oto z Margod'em pokazaliśmy Państwu obecnie najlepsze rozwiązania wodne dostępne na naszym rodzimym rynku...dołożył bym do tego rozwiązania wodne firmy Brunner.

Nawet jeżeli wyłoży się szamotem zwykłe palenisko, to i tak jeszcze pozostanie do rozwiązania wiele aspektów technicznych.

Pozdrawiam.

 

Witam.

Zostaje tylko odpowiednie doprowadzenie powietrza :wink: tylko zmieniać zwykłe palenisko jest ciężko, nawet bardzo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest VARIA H2O XXL. Ogrzewam nią 250m2 powierzchni mieszkalnej i ok150 m2 warsztatu wysokiego na ok 3,4m. Z tym, że w hali utrzymuję temp. minimalną a w czasie dniówki pracownicy dogrzewają się wkładem z DGP.

 

mam prośbę możesz pstryknąć takie same foty np. za 4-5 dni palenia , cały czas obserwuje tego spartherma na stronie producenta no i jestem nim zachwycony cena inna sprawa ale wygląda to pieknie , czy w twoje instalacji masz bufor czy też wpięty wprost przez jakiś wymiennik płytowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze okazac ze za smolony i mocna podkordowany kominek podczas palenia z szamotem zacznie puszczac....

 

Ale ja nie chce stosować szamotu bo bardziej przepali mi od wysokiej temp. ścianki kominka.Do żeliwa nie powinno się stosować szamotu. :roll: :roll: :roll:

 

porównaj kilkanaście palenisk i może wyciągniesz inne wnioski :wink:

szamot blokuje ale jednocześnie podnosi temperaturę :wink: w kominku zwykłym uciekną w komin cieplejsze spaliny, przy konstrukci wklejonej przez Forest-Natura ciepło zostanie odebrane.

 

"Zastosowanie szamotu ma się nijak z podniesieniem sprawności a wręcz odwrotnie ciepło akumulowane przez szamot powraca tą samą drogą czyli do wnęki pieca a potem filarem kominowym na zewnątrz.Żeliwo to żelazo z dużą zawartością węgla(taka jest definicja) który to węgiel w kontakcie z otwartym ogniem wypala się a żeliwo staje się twarde i pęka,dlatego producenci stosują takie wymurówki co znacznie obniża sprawność pieca lub wkładu kominkowego.Metalurdzy stworzyli stal kotłową do produkcji wyrobów mający kontakt z otwartym ogniem i tylko taki materiał jest właściwy".

 

co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie wierzy, że kominek grzeje to proszę bardzo oto schemat mojej instalacji z pomiarem temperatury (proszę odświeżać obraz od czasu do czasu)

http://192.168.1.20/

Niestety, to adres lokalny. Nikt inny poza Tobą tego nie widzi :( Jak możesz to zrób parę zrzutów ekranu i wklej jako obrazki.

Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę na stronie Sparthermu obrazu kominka od kilku dni.... :( :(

http://www.spartherm.com/fla/einsatz/h2o/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś nie wierzy, że kominek grzeje to proszę bardzo oto schemat mojej instalacji z pomiarem temperatury (proszę odświeżać obraz od czasu do czasu)

http://192.168.1.20/

Niestety, to adres lokalny. Nikt inny poza Tobą tego nie widzi :( Jak możesz to zrób parę zrzutów ekranu i wklej jako obrazki.

Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę na stronie Sparthermu obrazu kominka od kilku dni.... :( :(

http://www.spartherm.com/fla/einsatz/h2o/index.php

 

chlopaki grzaly i przegrzaly:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...