Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek , a czarna szyba


miniu ryniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozwólcie że podręczę nadal ten wątek

 

Dręcz wątek a nie w nim zabierających głos .Kolego masz wszystko opisane wyżej a teraz jak Filip z Konopi pytasz o to samo które na tacy pisze wyżej.

 

Czego więc nie wiesz? Bo nie rozumiem, w czym Twój problem.

Jakie konkretnie zastrzeżenia miał ten Twój serwisant, skoro posiadasz układ otwarty w kominku i - takim razie wnioskuję, że osobny zamknięty układ grzewczy dla kotła gazowego? W czym więc był kłopot bo nie kumam?

 

Skoro nie dość ,że nie śledzisz topiku zwracasz mi uwagę z zagadnień prawa to jeszcze nie łapiesz o co kaman. 8) 8) 8)

Przeczytaj uważnie a potem zabieraj głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy kolega wie o czym rozmawiałem z 1950?Gdybym napisał ,że nie jest zgodny ze sztuką budowlana też by kolega się czepiał?Wnioskując z wypowiedzi kolega prawnik?Nie interesuje mnie w ogóle kominek z układem zamkniętym bo jest bardziej wymagający dla inwestora a może i przez swoje zabezpieczenia droższy.Dodam jeszcze do tego pustego frazesu ,że serwis vaillant nie chce mi pozwolić wpiąć kominka z płw z układem otwartym.

 

 

Servus

 

zaden producent nie pozwoli podpiac kominka czy kotla w ukladzie otwartym do kotla gazowego ktory pracuje w ukladzie zamknietym. Nie stosujac wymiennika caly uklad jest roszczelniony cisnienie jest na poziomie 1bara. I moze to jest wlasnie sens calych przepychanek.. skoro kocil ma pracowac w ukladzie zamknietym to w takim ma pracowac.., tyczy sie to rowniez grzejnikow i podlogowki.. za podlaczenie grzejnikow w ukladzie otwartym takze mozesz stracic gwarancje na nie.. Skoro jednak urzadzenia pracuja w ukladzie zamknietym przy cisnieniu 2bary(u mnie) Ja nie widze zadnych niebezpieczenstw... wezownica w kominku ma wytrzymac cisnienie do 10 barow. Jesli chodzi o mnie to nie interesuje mnie kominek pracujacy w ukladzie otwartym.. taki wynalazek mozna sobie wsadzic do archaicznej instalacji z przed 20 lat gdzie zawory i rury wygladaja jak z maszynowni okretowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy kolega wie o czym rozmawiałem z 1950?Gdybym napisał ,że nie jest zgodny ze sztuką budowlana też by kolega się czepiał?Wnioskując z wypowiedzi kolega prawnik?Nie interesuje mnie w ogóle kominek z układem zamkniętym bo jest bardziej wymagający dla inwestora a może i przez swoje zabezpieczenia droższy.Dodam jeszcze do tego pustego frazesu ,że serwis vaillant nie chce mi pozwolić wpiąć kominka z płw z układem otwartym.

 

 

Servus

 

zaden producent nie pozwoli podpiac kominka czy kotla w ukladzie otwartym do kotla gazowego ktory pracuje w ukladzie zamknietym. Nie stosujac wymiennika caly uklad jest roszczelniony cisnienie jest na poziomie 1bara. I moze to jest wlasnie sens calych przepychanek.. skoro kocil ma pracowac w ukladzie zamknietym to w takim ma pracowac.., tyczy sie to rowniez grzejnikow i podlogowki.. za podlaczenie grzejnikow w ukladzie otwartym takze mozesz stracic gwarancje na nie.. Skoro jednak urzadzenia pracuja w ukladzie zamknietym przy cisnieniu 2bary(u mnie) Ja nie widze zadnych niebezpieczenstw... wezownica w kominku ma wytrzymac cisnienie do 10 barow. Jesli chodzi o mnie to nie interesuje mnie kominek pracujacy w ukladzie otwartym.. taki wynalazek mozna sobie wsadzic do archaicznej instalacji z przed 20 lat gdzie zawory i rury wygladaja jak z maszynowni okretowej.

 

Dlaczego można go sobie wsadzić i co w nim takiego starego?Mam wymiennik płytowy i jak na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=163&cms=286

 

Piszesz że układ otwarty pasuje do 20 letniej instalacji. :roll: :roll: a z czego to wnioskujesz?Jakieś dowody na to ,że układ otwarty kominka z płw jest bardziej niebezpieczny od tego w układzie zamkniętym.Ten stary wykład ale jak dla mnie na razie wystarczający.Chętnie przeczytam twój ,taki który tłumaczy zupełną odwrotność bo przepisy z UE już kominki w układzie zamkniętym dopuszczono.Jakiś artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat to nie wszystko.Przecież oba urządzenia grzeja jedna i ta samą wężownice Tak?Może się nie rozumiemy.Całą instalację masz firmy wolf.Kominek innej firmy.Nikt nie pozwoli ci się wpiąć w układ gdy piec jest inny a kominek jest inny.Może ma przestarzałe informacje ale mam podobnie i raczej do wygaśnięcia gwarancji nie będę tu ci wypisywał jak wiele można zyskać ale też i stracić.

 

Jesteś wyjątowo miłą osobistością na tym forum, więc nie zdziw się, że użyję twojej retoryki.

Więc posłuchaj baranku bez szkoły z flaczkiem rybim zamiast mózgu - powiadam ci, że guzik rozumiesz z tego co tu jest napisane i przez to w życiu nie zdołasz obronić swoich racji w starciu z tym swoim osławionym serwisanetm.

 

Układ z markoterma jest poprawny (kominek ten ma w swoim płaszczu wymiennik w postaci wężownicy - może ty takiej wcale nie masz lub wydaje ci się że masz, albo nie umiałeś tego wyjaśnić serwisantowi i dlatego tak namolnie jątrzysz o "wpinaniu" kominka w układ kotła gazowego) i żaden serwisant nie miał jakiegokolwiek uzasadnienia aby mu coś zarzucać. Kominek pracuje w układzie otwartym (jeśli taki jest wymóg producenta kotła lub kominka), a kocioł gazowy w oddzielnym układzie zamkniętym, a oba te układy są ze sobą "połączone" wężownicą znajdującą się w płaszczu wodnym kominka. Ale się ze sobą w żaden sposób nie mieszają (tzn. ich medium wodne) i wszystko jest tu poprawnie rozwiązane. Równie dobrze zamiast tej wężownicy mógłby być zastosowany wymiennik płytowy (bez znaczenia jest to, że taki wymiennik byłby poza kominkiem, a wężownica jest w płaszczu kominka) - oba te rozwiązania spełniają tę samą funkcję i odseparowują od siebie dwa odrębne układy: otwarty od zamkniętego. Co tu się dalej nad tym rozwodzić? Wolo82 jeśli tak ma, to wszystko u niego jest zrobione jak należy, a ty niepotrzebnie zawracasz mu głowę o jakimś wydumanym "nielegalu w domciu".

 

A jeśli rozpatrywać budowę tych instalacji w kontekście z obecnym stanem prawnym, to po zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń (np. przez wykorzystanie obecnej wężownicy znajdującej się w kominku, do schładzania płaszcza - jeśli tylko takie rozwiązanie dopuści producent kominka - i odpowiednią przebudowę instalacji) - to jeśli tylko żaden z producentów określonego kominka i kotła gazowego nie zastrzeże rozwiązań odmiennych niż dozwolonych przez prawo, to można bez przeszkód łączyć układy grzewcze kominka i kotła grzewczego w jednym wspólnym układzie zamkniętym.

 

Jeśli nie kapujesz tego co powyżej napisałem, z właściwym rozumieniem tego co pogrubiłem, to nie mój problem.

 

I co ma do rzeczy pitolenie, o tym że: (...) Nikt nie pozwoli ci się wpiąć w układ gdy piec jest inny a kominek jest inny ? Gadasz jak potłuczony.

Poza tym znajdź mi producenta kotła gazowego, który jednocześnie oferuje swoje "firmowe" kominki.

 

Skoro nie dość ,że nie śledzisz topiku zwracasz mi uwagę z zagadnień prawa to jeszcze nie łapiesz o co kaman.

Przeczytaj uważnie a potem zabieraj głos.

 

Wątek śledzę z dużo większą uwaga niż ty.

Chciałem ci pomóc człowieczku gumowy, ale jak ty mi tak wyjeżdżasz, to radź sobie sam.

 

Dręcz wątek a nie w nim zabierających głos .Kolego masz wszystko opisane wyżej a teraz jak Filip z Konopi pytasz o to samo które na tacy pisze wyżej

 

Pytanie nie do Ciebie, więc czep się sanek niespecjalny gościu. Nie jesteś i nie będziesz dla mnie partnerem o dalszej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Tak myślałem że się wydawało :wink:

Mam małą przewagę, bawię się kominkami od 1980r :wink:

 

To może z łaski swojej rozjaśnisz mi co mi się - rozumiem że - źle "wydaje", posługując się jednak argumentami i rzeczywistą wiedzą, a nie frazesami w stylu "siedzę w tym od XX lat i dlatego ci się maluczki wydaje". Bo jak na razie to sobie tylko ciągle drwisz co chwila mi dopiekając i nic konkretnego nawet nie próbujesz wyjaśniać. O co ci biega człowieku?

 

Napiszę więc więcej - nie "wydaje mi się", ale jestem wręcz pewny, ze 24 KW w jotulu I18 z nasadką wodną to wierutna bzdura (może łagodniej pisząc - błąd w materiałach informacyjnych). Nie jest bowiem możliwe, żeby wzrosła nominalna kominka z 15 KW do 24 KW przez sam fakt dołożenia nasadki wodnej - gdyż jest to sprzeczne z prawami fizyki. Podałem dodatkowo przykład lazara, który na szczęście takich głupot nie podaje(nie "zwiększa" mocy całkowitej kominka o wartość mocy nasadki wodnej). Jeszcze raz ci przedstawię swoją tezę:

 

w procesie spalania drewna w palenisku powstaje energia cieplna, z której urządzenie zwane kominkiem wytwarza 15 KW; nasadka wodna jest zaś w stanie odebrać (z ciepła spalin do medium wodnego przez ścianki nasadki) z tego co wytworzy palenisko 9 KW - ale nie można twierdzić że tym samym wzrosła moc kominka do 24 KW, bo nasadka wodna żadnej mocy nie wytworzy!

 

Czy wyjaśnisz, gdzie w tym rozumowaniu jest błąd? I ciekawe, że nikt poza jotulem nie wpadł na tak twórczy pomysł sumowania mocy całkowitej kominka z mocą nasadki wodnej? Czy świadczy to o wyjątkowej indolencji pozostałych producentów kominków? Może umiałbyś odpowiedzieć także i na to pytanie?

 

Jak masz wiedzę i potrafisz uzasadnić, że napisałem nieprawdę - to się konstruktywnie wypowiedz. I przestań sobie robić osobiste wycieczki w moją stronę - czym Ci się u licha naraziłem, że ciągle próbujesz ośmieszyć moje wypowiedzi swoimi docinkami? Od dłuższego czasu czytam to forum (bo od prawie 2 lat, fakt, że mało się wypowiadam, bo jak na razie cały czas staram się pochłonąć choć cześć wiedzy tu zawartej) i naprawdę nie sądziłem, że można się z twojej strony spodziewać takiego potraktowania - do tej pory miałem Cię za kogoś zupełnie innego.

 

jeszcze do tego to też Ci się wydaje :-?

 

Bo jak na razie to sobie tylko ciągle drwisz co chwila mi dopiekając i nic konkretnego nawet nie próbujesz wyjaśniać. O co ci biega człowieku?

 

To palenisko (samo bez nadstawki) było na rynku długie lata, jego moc minimalna (według firmy :wink: ) to 15 KW, i kilka lat temu odział krajowy zrobił nadstawkę wodną. Wystarczy odkręcić górną część paleniska i wstawić nadstawkę, przykręcić zdemontowany górny element i mamy palenisko z nadstawką wodną.

Moc samego paleniska była 15KW,(w/g ich badań :wink: ) ja uważam że się ciut zmniejszyła po dodaniu nadstawki (moc oddawana do powietrza) ale teraz dodaje moc wodną nadstawki 9KW (tyle by poszło w komin bez nadstawki)

 

i tylko tyle mi się wydaje :wink: całkiem inny podajesz wynik

a, i jeszcze szkoda mi tych kilkunastu KW "olewanego" ciepłego powietrza, bo tyle go będzie, możesz stracić więcej :wink: zależeć to będzie od sposobu "olewania"

Z twoich przeliczeń wynika że będziesz palił w samej nadstawce z szybą, i coś tam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy kolega wie o czym rozmawiałem z 1950?Gdybym napisał ,że nie jest zgodny ze sztuką budowlana też by kolega się czepiał?Wnioskując z wypowiedzi kolega prawnik?Nie interesuje mnie w ogóle kominek z układem zamkniętym bo jest bardziej wymagający dla inwestora a może i przez swoje zabezpieczenia droższy.Dodam jeszcze do tego pustego frazesu ,że serwis vaillant nie chce mi pozwolić wpiąć kominka z płw z układem otwartym.

 

 

Servus

 

zaden producent nie pozwoli podpiac kominka czy kotla w ukladzie otwartym do kotla gazowego ktory pracuje w ukladzie zamknietym. Nie stosujac wymiennika caly uklad jest roszczelniony cisnienie jest na poziomie 1bara. I moze to jest wlasnie sens calych przepychanek.. skoro kocil ma pracowac w ukladzie zamknietym to w takim ma pracowac.., tyczy sie to rowniez grzejnikow i podlogowki.. za podlaczenie grzejnikow w ukladzie otwartym takze mozesz stracic gwarancje na nie.. Skoro jednak urzadzenia pracuja w ukladzie zamknietym przy cisnieniu 2bary(u mnie) Ja nie widze zadnych niebezpieczenstw... wezownica w kominku ma wytrzymac cisnienie do 10 barow. Jesli chodzi o mnie to nie interesuje mnie kominek pracujacy w ukladzie otwartym.. taki wynalazek mozna sobie wsadzic do archaicznej instalacji z przed 20 lat gdzie zawory i rury wygladaja jak z maszynowni okretowej.

 

Dlaczego można go sobie wsadzić i co w nim takiego starego?Mam wymiennik płytowy i jak na razie działa.

 

No widzisz ale teraz piszesz ze masz kominek podlaczony do ukladu zamknietego po przez wymiennik plytowy.. Sadzilem ze moze instalator to zamachowiec i podlaczyl Ci kominek na instalacji bez wymiennika.. czyli ja widze dalej sie upierasz ze jest to blednie zrobione.. Pomimo ze mam nawet gdzies gazetke muratora o ogrzewaniach zintegrowanych i opisuja dokladnie ten sam sposob podlaczenia.. Sam kominek nic ale instalacja ogrzewania w ukladzie otwartym to chyba przesada..... I szczerze powiem wali mnie gwarancja... jesli uklad jest poprawnie zrobiony to gwizdam co serwisant bedzie mowil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=163&cms=286

 

Piszesz że układ otwarty pasuje do 20 letniej instalacji. :roll: :roll: a z czego to wnioskujesz? .

 

w drugim domu mam "przedpotopowa" instalacje caly uklad otwarty, i jeszcze grawitacja.. kominek idealnie by sie tam nadawal bez zadnego wymiennika.

 

Jakieś dowody na to ,że układ otwarty kominka z płw jest bardziej niebezpieczny od tego w układzie zamkniętym.Ten stary wykład ale jak dla mnie na razie wystarczający.Chętnie przeczytam twój ,taki który tłumaczy zupełną odwrotność bo przepisy z UE już kominki w układzie zamkniętym dopuszczono.Jakiś artykuł.

 

dowody? tak namieszales wczesniej ze juz sam nie wiedzialem czy ty ten wymiennik masz czy nie miales. Jak go nie miales, to Ty miales "bombe" w kotlowni. Co do komiinkow.. jedna maja wezownice inne nie. Te pierwsze pracuja w dwoch ukladach jednoczesnie jesli chodzi o kominek.. ten bez wezownicy pracuje tylko w ukladzie otwartym jesli chodzi o sam kominek przez wymiennik jest odzielony do instalacji w z ukladem zamknietym..

Ale to juz bylo walkowane wyzej.. Powiem ci szczerze ze przepisy(durne) to ja mam gleboko. szczegolnie te UE wymyslane przez tych patafianow w parlamencie( i mam tu na mysli caloksztalt)Gdybym przestrzegal wszystkich przepisow.. Nie wiem co oni dopuscili do pracy i jak mam to rozumiec.. znaczy sie co kominek bez wymiennika moze pracowac w ukladzie zamknietym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do tego to też Ci się wydaje :-?

Oby. I dzięki za wyjaśnienia.

 

dobra Panowie,

powiedzieliśmy sobie już chyba wszystko,

a teraz może na temat

.

 

Tak nieśmiało...eee... ile z tego lazara się w końcu wyciagnie? Wykład o spalaniu, sprawności i certyfikatach już przyjęliśmy, ale nadal nie umiemy rozwiązać zadania domowego. A zadanie brzmi tak: mamy bufor o pojemności 900-1000 litrów i chcemy go ogrzać o deltę 50 stopni w czasie 5 godzin. Potrzebujemy do tego ok. 10-11 KW, żeby to zrobić w tym czasie. Pytanie - czy silesia WM zapewni nam wykonanie tego zadania i przy jakiej sprawności tego wkładu

 

Rozwiązanie jest proste, tylko nie znamy trzech danych:

- (1) mocy maksymalnej wkładu oraz maksymalnej mocy jaką jest w stanie przy tym odebrać nasadka wodna (2) i

- (3) ilości drewna którą trzeba wpakować (i zapalić) do paleniska aby osiągnąć taką moc na wymienniku wodnym.

 

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest VARIA H2O XXL. Ogrzewam nią 250m2 powierzchni mieszkalnej i ok150 m2 warsztatu wysokiego na ok 3,4m. Z tym, że w hali utrzymuję temp. minimalną a w czasie dniówki pracownicy dogrzewają się wkładem z DGP.

 

mam prośbę możesz pstryknąć takie same foty np. za 4-5 dni palenia , cały czas obserwuje tego spartherma na stronie producenta no i jestem nim zachwycony cena inna sprawa ale wygląda to pieknie , czy w twoje instalacji masz bufor czy też wpięty wprost przez jakiś wymiennik płytowy ?

 

Proszę bardzo,fota z dzisiaj rano, przed rozpaleniem. Szyba lekko pokryta białawym nalotem. Gwarantuję, że suchym drewnem nie da się bardziej jej zabrudzić :p Wierzcie mi, że próbowałem na przeróżne sposoby. Nie rusza jej nawet zamknięcie dopływu tlenu do spalania zaraz po załadunku drewna.

http://img63.imageshack.us/img63/4083/0001067small.jpg

 

a to fotka zaraz po rozpaleniu. .Najciekawsze jest to, że rozpaliłem, bez użycia jakiejkolwiek rozpałki. Trochę drobnego drewna, powietrze na full i można palić przez 24h/na dobę. :p

http://img684.imageshack.us/img684/6540/0001070small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiem co oni dopuscili do pracy i jak mam to rozumiec.. znaczy sie co kominek bez wymiennika moze pracowac w ukladzie zamknietym?

 

Dz.U.2002.75.690 (Rozporządzenie) Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

DZIAŁ IV Wyposażenie techniczne budynków

Rozdział 4 Instalacje ogrzewcze

(...)

art 133.

(...) 7. Zabrania się stosowania kotła na paliwo stałe do zasilania instalacji ogrzewczej wodnej systemu zamkniętego, wyposażonej w przeponowe naczynie wzbiorcze, z wyjątkiem kotła na paliwo stałe o mocy nominalnej do 300 kW, wyposażonego w urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła.

 

Tak, wolo82. Napisałem o tym też nieco wyżej, że od 08.07.2009 takie rozwiązanie jest już dozwolone przez prawo. W Niemczech np. funkcjonuje to już znacznie dłużej. I jakby coś tam wybuchło to chyba w Polce byłoby to słychać lub widać :wink: . Więc chyba aż taka straszna elektrownia atomowa to nie jest :lol:

Bomba czy nie - jak spełnisz wymagania jakie są stawiane takiemu układowi (odpowiednie zabezpieczenia) to wolno tak mieć i używać. O precjozach pytaj innych bardziej w tym temacie biegłych. Ja tylko umysłowy i czytaty w przepisach jestem. Wiem ino o wężownicy schładzającej z jakimś "zespołem" - czy innym zaworem :wink: - bezpieczeństwa oraz możliwości wykorzystania np. bufora. O resztę pytaj praktyków, gdyż przepis niestety dość kulawy (bo reszty, czyli rozwinięcia pojęcia "urządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła" trzeba szukać w Polskich Normach) i nie precyzuje za dobrze wszystkiego co powinien, pozostawiając dość wiele możliwości na inwencję inwestora i wykonawcy. Oby bez tragicznych skutków w przypadku przefantazjowania lub zbytniej oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szyba lekko pokryta białawym nalotem. Gwarantuję, że suchym drewnem nie da się bardziej jej zabrudzić :p Wierzcie mi, że próbowałem na przeróżne sposoby. Nie rusza jej nawet zamknięcie dopływu tlenu do spalania zaraz po załadunku drewna.

 

bo powietrze na szybę (kurtynę) jest zawsze otwarte :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szyba lekko pokryta białawym nalotem. Gwarantuję, że suchym drewnem nie da się bardziej jej zabrudzić :p Wierzcie mi, że próbowałem na przeróżne sposoby. Nie rusza jej nawet zamknięcie dopływu tlenu do spalania zaraz po załadunku drewna.

 

bo powietrze na szybę (kurtynę) jest zawsze otwarte :wink: :-?

mylisz się, wkład jest praktycznie hermetyczny. Po zamknięciu na 100% dopływu powietrza ogień gaśnie.

Biały nalot, to pozostałość po minimalnym zadymieniu szyby, które pojawia się po załadunku drewna i mocnym zredukowaniu dopływu tlenu. Po uzyskaniu optymalnej temperatury szyba oczyszcza się (zjawisko pyrolizy). Gdybym pozwolił na mocniejsze rozpalenie drewna szyba pozostałaby krystalicznie czysta, ale to byłoby marnotrawstwo paliwa :roll: . Zadymienie widać na 2 zdjęciu - vermiculit częściowo pokryty jest sadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=163&cms=286

 

Piszesz że układ otwarty pasuje do 20 letniej instalacji. :roll: :roll: a z czego to wnioskujesz? .

 

w drugim domu mam "przedpotopowa" instalacje caly uklad otwarty, i jeszcze grawitacja.. kominek idealnie by sie tam nadawal bez zadnego wymiennika.

 

Jakieś dowody na to ,że układ otwarty kominka z płw jest bardziej niebezpieczny od tego w układzie zamkniętym.Ten stary wykład ale jak dla mnie na razie wystarczający.Chętnie przeczytam twój ,taki który tłumaczy zupełną odwrotność bo przepisy z UE już kominki w układzie zamkniętym dopuszczono.Jakiś artykuł.

 

dowody? tak namieszales wczesniej ze juz sam nie wiedzialem czy ty ten wymiennik masz czy nie miales. Jak go nie miales, to Ty miales "bombe" w kotlowni. Co do komiinkow.. jedna maja wezownice inne nie. Te pierwsze pracuja w dwoch ukladach jednoczesnie jesli chodzi o kominek.. ten bez wezownicy pracuje tylko w ukladzie otwartym jesli chodzi o sam kominek przez wymiennik jest odzielony do instalacji w z ukladem zamknietym..

Ale to juz bylo walkowane wyzej.. Powiem ci szczerze ze przepisy(durne) to ja mam gleboko. szczegolnie te UE wymyslane przez tych patafianow w parlamencie( i mam tu na mysli caloksztalt)Gdybym przestrzegal wszystkich przepisow.. Nie wiem co oni dopuscili do pracy i jak mam to rozumiec.. znaczy sie co kominek bez wymiennika moze pracowac w ukladzie zamknietym?

 

Wiesz co tak jak filozof Mrozny nie chce uwierzyć co takiego chce ci wytłumaczyć a i ty się już pogubiłeś i jak papuga za nimi powtarzasz.Tłumaczę.Kominek póki co był wpięty do ciągu który wychodzi z kotła gazowego,który to kocioł gazowy grzeje cwu i co..Kominek ma dwie pompki obiegowe za i przed wymiennikiem.Ten wymiennik płytowy o mocy 26 kW zabezpiecza mi kominek22 kW, który posiada układ otwarty z naczyniem ,znajdujące się u góry w kotłowni..Jaka bomba.Bombę to ja miałem jak zapomniał wstawić wymiennika płytowego.Dalej to było tak.Pan hydraulik-montier wysłuchał mojej prośby i wpiął do układu zamkniętego jakim jest układ kotła gazowego firmy vaillant kominek aquaterm kupiony u zupełnie kogoś innego.Wszystko działało super bez zastrzeżeń i nic by się nie działo gdyby na kolejny serwis jeszcze przed tym płatnym przyjechał pan z vailanta.I sprawy potoczyły się tak jak to usiłuje ci wytłumaczyć .Z jego ust nie z moich padło iż mam go wpiętego ,nielegalnie ,nie prawnie bez porozumienia z firmą vaillant.Czy tak to trudno zrozumieć.Ze względu na niebezpieczeństwo przegrzania kominka ,który jest kominkiem pracującym w układzie otwartym na paliwo stałe, facet wytłumaczył mi ,że mimo zabezpieczeń ,które mam zastosowane zgodnie ze sztuką firam vailant nie godzi się na takie rozwiązania.Kur...a.Czy tego też nie kumasz?Powtarzam to on mi to powiedział a nie ja sobie wymyśliłem.Teraz wszystko jest zdemontowane i czekam aż wreszcie pojawi się serwisant do tego przeglądu płatnego.290 PLN.Sprawdzi ustawi kocioł i po ptokach.Może nie będę miał potrzeby szukania pomocy na FM.Ustawi histerezy srezy i inne wartości a ja poczekam do końca gwarancji i ponownie wepnę się tak jak to było.Zorbie fotki kotłowni i prześle ci na priva.Mam a raczej miałem wpięte solary do co ale nie będę ci już mieszał bo znowu będziesz mnie przezywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szyba lekko pokryta białawym nalotem. Gwarantuję, że suchym drewnem nie da się bardziej jej zabrudzić :p Wierzcie mi, że próbowałem na przeróżne sposoby. Nie rusza jej nawet zamknięcie dopływu tlenu do spalania zaraz po załadunku drewna.

 

bo powietrze na szybę (kurtynę) jest zawsze otwarte :wink: :-?

mylisz się, wkład jest praktycznie hermetyczny. Po zamknięciu na 100% dopływu powietrza ogień gaśnie.

Biały nalot, to pozostałość po minimalnym zadymieniu szyby, które pojawia się po załadunku drewna i mocnym zredukowaniu dopływu tlenu. Po uzyskaniu optymalnej temperatury szyba oczyszcza się (zjawisko pyrolizy). Gdybym pozwolił na mocniejsze rozpalenie drewna szyba pozostałaby krystalicznie czysta, ale to byłoby marnotrawstwo paliwa :roll: . Zadymienie widać na 2 zdjęciu - vermiculit częściowo pokryty jest sadzą.

 

:lol: wiem jaką konstrukcję ma Spartherm, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem :wink: wiem że jest szczelny, myślisz że pali się w nim bez powietrza (tlenu) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sluchaj nie chce Ci zle doradzic bo albo masz namieszane strasznie, albo Ty nie precyzujesz wszystkiego dokladnie.. Musisz podeslac na forum jakis schemat instalacji z pewnoscia otrzymasz pomoc.. A pytanie zasadnicze. Kontaktowales sie z wykonawca instalacji??

 

Sprecyzować dokładnie to może i nie umiem - mówiłem że się na tym nie znam.

Spróbuję podjechać do tej firmy może coś oni mi powiedzą.

 

Z tego co pamiętam i widzę to mówili że pompa do wody z kotła gazowego zostanie też wykorzystana do obiegu z kominka.

A do tego co widzę to mam wymiennik płytkowy i koło niej pompę.

A jak to jest wszystko ze sobą połączone to ciężko mi powiedzieć.

 

A mam pytanie - czy do podłogówki powinna byc tez pompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...