Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek , a czarna szyba


miniu ryniu

Recommended Posts

Ja palę drewnem "twardym" i zawsze co najmniej rok składowanym.

Szybę czyszczę 2 może 3 razy na sezon zwykłą wodą, czyszczę z białawego nalotu, przez który i tak w zasadzie widać palenisko.

Moi znajomi też mają przewały z brudnymi szybami...

Nie wiem czy chodzi o mokre drzewo.....ja bym przy tym obstawał + problemy z cugiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Ja używam tego środka

http://allegro.pl/item290667242_alkon_2l_plyn_do_mycia_szyb_kominkowych_kominek.html

i jestem bardzo BARDZO zadowolony. Zapomniałem co to skrobanie szyb. Wcześniej używałem jakieś tytany i oferty z castoramy i producenta kominków i raczej do nich nie wrócę.

 

 

Czyszcze tym samym, rewelacja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam czy ktos stosowal takie plyty??? sa gotowe wklady ktore mozna kupic, chyba firma kratki robi, podobno palenisko czyste i szyba tez. Zastanawiam sie czy czasem nie kupic takie plyty i samemu nie przykleic takich plyt do scianek kominka za pomoca kleju wysoko temperaturowego? Koszty duzo nizsze!

Posiadam kominek makroterm panoramix 24kw, odwieczna walka ze smola i brudna szyba

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze sie tak glupio zapytam - jaka temp. wody powinno sie ustawiac w kominkach

z plaszczem wodnym, zeby to spalanie bylo z jednej strony jak najbardziej

efektywne i powodowalo jak najmniej negatywnych skutkow dla kominka i komina

 

 

zalezy chyba od producenta i konstruckji u, mnie pisze ze 65 zalecene ale pali sie tak samo jak przy 55 i smoli, wyzszej temp nie wiem czy sens jest dawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio ustawialem 38-40 bo mialem brykiet i ciezko ogien bylo ujarzmic

nawet zamykajac co sie da jak sie dawalo wyzej

a teraz jak pale dwuletnia grusza to przy takim ustawieniu ciezko utrzymac

staly plomien :( wiec nie wiem

 

a jak z czystoscia szyby u Ciebie? U mnie tragedia smola wszedzie, tylko ze ja sie jeszcze nie wprowadzilem tak wiec wczoraj palilem a mialem tylko 12 c w domu troszke wyziebione tak ze 200m podlogowki tak zabieralo cieplo ze powrot do kominka nonstop zimny i kondensacja na sciankach. pale juz prawie dobe ale wciaz w pracy jestesm i nie wiem jak wyglada sytuacja, zona doklade tak twierdzi:) Brykiet zamowilem sobie na probe nigdy nie palilem tym, nie palilem jeszcze brykietem, pale teraz bukiem 5 letnim i brzoza ale chyba zawilgocony jest, bo strasznie smoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciezko mi to odniesc do czegokolwiek innego bo nie mam zadnych znajomych

z ktorymi moglbym to skonfrontowac

pale generalnie jakies 3-4 razy w tygodniu po 5-6 godzin ( tyle co po pracy

do czasu pojscia spac )

i osmolenie oceniam na znaczne po 6-8 paleniach wiec jak dla mnie tragedii nie ma

czesciej niz szyscic szybe musze dbac o oproznianie popielnika ( moglby byc nieco

bardziej pojemy :) ) - przytyka sie doplyw powietrza jesli popiolu za duzo jest

 

stwierdzam rowniez ze z tego brykietu co mialem jest zdecydowanie mniej

popiolu niz z mieszanki grusza - orzech wloski ( tu bardziej galezie do 4-5cm srednicy )

ale wczesniej mialem jakis brykiet mieszany - kicha totalna rozpadalo sie to jeszcze

w rekach i syf byl straszny

byl tanszy bo 9zl za 40kg ale nie polecam - ten akacjowy o niebo lepszy ale 15zl za 25kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
wielu środków próbowałem, ale najlepszy jest alkon (dostępny na allegro). Wyczyścił mi brudną szybę (1 m-c palenia bez czyszczenia) w pół godziny, a naprawdę była brudna. Inne środki przy takim zabrudzeniu czyściły, ale trzeba było 10 razy pryskać i czekać 1,5 godziny. Zresztą wystarczy poczytać komentarze. Wszyscy zadowoleni i chwalą, bo jest co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz oszczędnie = masz brudną szybę,

wystarczy podhajcować i masz czystą.

J

 

 

Tak właśnie jest. Niestety wielu użytkowników tego nie może przetrawić. Palą dużo i byle czym. Sam z doświadczenia wiem że kiedy klient podchodzi do zakupu kominka to mówi że "tylko okazjonalnie" będzie w nim palił. Ma sporo sezonowanego drewna liściastego i na długo mu starczy. Póxniej po miesiącu palenia mówi że szyba cała czarna i słabo się w nim pali. Jadę do domu a tu niespodzianka. W salonie leży mała pryzma sosny pociętej na szczapu z której żywica bez mała wylewa się na podłogę. Po rozpaleniu, nic tylko dym i troche ognia. Więc biorę go na podwórko. W samochodzie zawsze mam troche drewna własnego z domu którym sam palę - jesion dwuletni. Rozpalamy na nowo i wtedy jest zdziwienie. Czysciuto, ładny ogień i bez dymu.

Zawsze swoim klientom powtarzam. Lepiej palić suchym iglastym niż mokrym liściastym

A jeżeli chodzi o resztę to najważniejszą istotą w tym wszystkim jest komin!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...