Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek , a czarna szyba


miniu ryniu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zwrociłem się z prosba do Wojtka nie do ciebie

 

I co usta mi zakneblowałeś???.Gościuńciu.Napisałem tylko ,że niepotrzebnie powielasz foty,które jak to słusznie zauważył bohusz są niczym innym jak tylko niepotrzebną reklamą.

 

nie dziwię się ze niktspecjalny nie chwali się tym co ma i co gorsze krytykuje inne duzo lepsze produkty

a ma: (strona nr 6, temat" kominek, a czarna szyba")

cyt:

"http://www.allegro.pl/item819886065_..._robi_ren.html

 

taki mam kominek ale bez szamotu czy płyty..."

 

http://robiren.nets.pl/wklady.html

wystarczy popatrzec na poziom CO i wszystko jasne.

niktspecjalny tak się wkur... na swój kominek a teraz jest taki super, ciekawe....

 

Znajdujesz mnie w sieci opisujesz a jak ktoś grzecznie ci zwraca uwagę ,to się rzucasz.......nieładnie.bohusz reklamuje się prawidłowo ot i wsio.Ty jesteś zwykły forowicz.

 

prześlij prosze aktualne foty Westy na mojego maila, nie ma sensu umieszczać na forum bo co niektórych najwyraźniej razi po oczach

 

mądra decyzja.Ty to potrafisz ...

 

serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Jak część użytkowników tego forum szukam kominka z dobrymi parametrami i niebrudzącą się szybą który dodatkowo grzałby ciepłą wodę.

Moim czysto teoretycznym zdaniem najciekawszym zakupem było by kupno najtańszego Spartherma Bravo i nakładki wodnej którą można odłączyć gdy np. nie ma prądu. Forest bardzo zachwalał takie rozwiązanie na forum muratora. Łatwa w czyszczeniu, duża wydajność, możliwość odłączenia w czasie awarii prądu. Nie wiadomo czemu spartherm wycofał się z jej produkcji i wprowadził aquaboxy które zupełnie mnie nie przekonują.

Jest kilku producentów takich nakładek ale mało jest użytkowników takich rozwiązań. Przeczytałem całe forum użytkowników kominków z płaszczem wodnym (prawie 60 stron) i właśnie skończyłem czytać to forum. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy taka nakładka np. Edilkamin Thermofire, czy Lazar silesia potrafi ogrzać dom 150m2. Kominek będzie centralnie w domu więc 9kW z konwekcji powinno ogrzać salon klatkę schodową i trochę kuchnię a nakładka trzy sypialnie, łazienkę i CWU. Po wypowiedziach Pana Foresta można odnieść wrażenie, że bez problemu. Ten człowiek ma wyraźny sentyment do wkładów Spartherm i powiązania z firmą Lazar których zresztą nie ukrywa. Czy jest jakiś użytkownik takich rozwiązań który podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami na temat użytkowania nakładek wodnych.

Ps. Mam wrażenie że użytkownikami tego forum są osoby szukające wkładu, osoby mające jakiś problem z wkładem i osoby chcące się zareklamować. Moje pytanie gdzie są zadowoleni użytkownicy dobrych rozwiązań?? Chyba już im się nie chce wchodzić na forum bo nie mają w tym interesu, pewnie teraz są aktywni na forum typu mój piękny ogród bo dom już skończony :bash: Dobrze że znajdują się czasem ludzie jak Wojtek R którzy chcą się dzielić spostrzeżeniami typu fajny kominek kupiłem, a nie tylko co zrobić z moją czarną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że znajdują się czasem ludzie jak Wojtek R którzy chcą się dzielić spostrzeżeniami typu fajny kominek kupiłem, a nie tylko co zrobić z moją czarną szybą.

 

Panowie spokojnie kominek wg mnie jest git trochę mnie nie było trochę zamieszania z opuszczeniem starego domu + trochę wykańczaniówki z nowym :)

 

oczywiście palić nie paliłem bo mnie nie było a jak byłem to było 35 stopni lub się kominek w sensie zabudowy robił za jakieś 2 tyg mam zamiar mieszkań w nowym lokum :)

 

wszystkim zainteresowanym przepraszam , że nie odpowiadałem na priv jutro postaram się ogarnąć z zaległości pozdrawiam wszystkich za i przeciw :)

 

Panu Danielowi dziękuję za ofertę niestety nie skorzystam

Forestowi też za uwagi zrobiłem tak jak pisaliśmy

Edytowane przez Wojtek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystając z okazji, że forum odwiedzają producenci wkładu. Panowie kawał dobrej roboty, kominek z płaszczem wodnym który nie kopci szyby i ma nowoczesną fasadę z możliwością podwójnej szyby pewnie okaże się hitem sezonu. Pewnie polecę go znajomemu który kończy właśnie domek a gdy dobrnę do końca drogi z moim i sobie zafunduje. Oczywiście jak się sprawdzi u znajomego :)

Do rzeczy mam pytanie do producentów:

Skoro udało się stworzyć tak dobrą konstrukcję, jak ufam ze stali kotłowej (chyba 6mm) dobrej jakości. Czemu dajecie gwarancje tylko trzy lata?? Prawie cała konkurencja polska i zagraniczna konkurencja daje 5lat a producent poprzedniego kominka Wojtka R 6lat na kominek pod UZ. :oops:

P.S. Chyba macie błąd w emisji spalin westy w instrukcji na str. 6. Wydaje mi się że powinno być 0,17 zamiast 17. Chociaż nie jestem ekspertem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

dla zainteresowanych zabudowana westa , dla malkontentów kolejne fotki wkładu zamieszczę po paru paleniach , pozdrowienia dla wszystkich użytkowników kominków :) choć przy obecnych cenach drewna to nie wiem czy za chwilę nie zostaną one elementami dekoracyjnymi

 

http://img97.imageshack.us/img97/1599/lazar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych zabudowana westa , dla malkontentów kolejne fotki wkładu zamieszczę po paru paleniach , pozdrowienia dla wszystkich użytkowników kominków :)

[...]

Czy Lazar ma w ofercie automatyczne sterowanie spalaniem, czy tylko jest ręczna kontrola dopływu powietrza? Szukałem na ich stronie i nie zauważyłem.

Cały czas szukam odpowiedniego wkładu z PW i Westa by mi odpowiadała, ale wolałbym z jakąś automatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Automatykę można zastosować do każdego paleniska. Ale jest sporo jej wariantów (w zależności od rozbudowania układu grzewczego kominka i współpracujących innych urządzeń grzewczych) i rodzajów samych sterowników wraz z osprzętem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Około 3 2-3 tygodni temu moja westa również ruszyła - została podpięta do gazówki dwu funkcyjnej vailanta,

 

Aktualnie przepalamy codziennie, suchą gałęziówką, drewno właściwe leży i czeka na chłodniejsze dni.

 

Fotek nie będę wstawiał, gdyż kominek jeszcze nie jest zabudowany, jedynie forest-brown ułożony na podłodze przed kominkiem, reszta w przyszłym roku - finanse....

 

Automatyk Tatarek z przepustnicą fi 120, super sprawa, człowiek nie przejmuje się czy się za mocno pali i trza przymknąć czy otworzyć - sterownik robi to za nas a my możemy delektować się widokiem płomieni i ciepłem.

 

Co prawda zamontowaliśmy szybę podwójną, naiwnie myśląc że pomieszczenie nie będzie się tak bardzo nagrzewać, ale jednak przez szybę też ciepło mocno bije, pomimo tego że podwojna, więc przy małym dziecku trzeba jakiś "płotek" - 4,5 letni syn na szczęście nie podchodzi.

 

Ogólnie kominek lux, przepalamy poobiedzie od godz. 17 do 23 (ostatnie podłożenie) po 2 szczapy gałęziówki, w płaszczu jest 50 stopni, grzejniki ciepłe (nie gorące) w domu ciepło - 23 stopnie, na dworze w tym czasie od 10 do 15, jak przyjdą chłodniejsze dni trza będzie właściwym drewnem (półtoraroczny dąb i buk) - bardziej zapewne hajcować, gdyż dom jeszcze nie ocieplony.

Ale jak na razie polecam westy - dzięki Forest za słuszne rady i polecenie tego wkładu.

Co do gwarancji - nie przejmuje się tym wcale, że tylko ponoć 3 lata, jest to firma w Polsce - w polsce wkłady produkowane i zawsze można się dogadać żeby w razie potrzeby coś naprawić, dokupić - a nie jak w przypadku polskich "chińczyków" - zostajesz na lodzie i szukasz wiatru w polu.

 

To....aby do zimy - coby wkład sprawdzić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Lazar ma w ofercie automatyczne sterowanie spalaniem, czy tylko jest ręczna kontrola dopływu powietrza? Szukałem na ich stronie i nie zauważyłem.

Cały czas szukam odpowiedniego wkładu z PW i Westa by mi odpowiadała, ale wolałbym z jakąś automatyką.

 

lazar nie posiada w ofercie automatycznego sterowania spalaniem ale można dobrać z innego producenta i sprawdza się świetnie np z kratek link:

http://kratki.com/test/pl/produkt/mikroprocesorowy-sterownik-kominka-z-przepustnica-fi-125-glass_mskglassp125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście rozwiązań jest wiele...

Trochę sprawę komplikuje fakt, że z reguły zamontowane na wkładach fabrycznie regulacje nie ograniczają się tylko do regulacji ilości dostarczonego powietrza.

One regulują również gdzie i ile tego powietrza ma być dostarczone w różnych fazach palenia, czy utrzymywania żaru.

 

Już tak jest, że pewne przyjemności, a w tym wypadku widok ognia, wiążą się i wymuszają na nas pewne działania.

W tym wypadku trzeba przynieś drewno wysezonowane, rozpalić i następnie dokładać. Trzeba również "pilnować" nadzorować proces spalania. Posprzątać, wynieś popiół.

No ale cóż się nie robi dla przyjemności.

 

Tatarek, prawdopodobnie robi już seryjnie przepustnice sterowane pilotem.

Czyli obok pilota do telewizora, pilot do kominka. No ale też trzeba naciskać palcem..

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

z uwagi , iż dostaje co jakiś czas pytania o wkład zgodnie z obietnicą fotki po iluś tam paleniach

 

rozpalenie

 

http://img834.imageshack.us/img834/6287/dscn0649d.jpg

 

mamy żar

 

http://img440.imageshack.us/img440/8465/dscn0652p.jpg

 

pełen wsad

 

http://img440.imageshack.us/img440/1607/dscn0657p.jpg

 

szyba rano

 

http://img19.imageshack.us/img19/5245/dscn0659l.jpg

 

dodam , że drewno jakiś mix przypadek trochę rocznej olchy i jakaś brzoza z maja

Edytowane przez Wojtek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wypas:)

 

moja szyba w makrotermie chodz czysta to przy Twojej Wojtku jest powiedzmy brudnawa, chodz i tak skok milowy od tego co mialem na poczatku.. Szyby nie przecieralaes zadna szmatka czy recznikiem papierowym?

 

ja nie ale może w nocy byłby krasnoludki :)

 

dlatego wstawiłem fotki z palenia oraz to co zastałem rano jak wstałem

 

choć twoje pytanie mnie nie dziwi posiadacze smoluchów widząc kominek w naturze lub jak się pali ciągle mnie się o to pytają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...