Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Też mam wlaśnie duze wątpliwosci co do tych 3 cm. Jednak po dokonaniu dokładnych pomiarów na budowie wyszło że ewentualnie moze być 4cm betonu 3cm styropianu i 2cm na pokrycie.

 

Jednak jest też opcja aby wylać te 5cm betonu 3 styropianu i 2 pokrycia,wtedy ostatni stopień bedzie o 1cm wyżej niż reszta, ale myśle że przy wykonaniu schodów można by zniwelować ten 1cm poprzez podniesienie troszke np. 3 ostatnich schodków o 3 mm....

W ten sposób będzie magiczne 5cm betonu i praktycznie niewyczuwalna róznica wysokości poszczególnych stopni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy masz już wylane schody? Przy obkładaniu betony drewnem, można jeszcze ten 1 - 2 cm zniwelować. Te 3 cm dla wylewki to jest taka ryzykowna zabawa. Nie sądzę, że strop masz idealnie równy. Aby złapać poziom, w jednym miejscu może więc być 5 cm, w innym... no właśnie... dużo mniej.

Czy warstwą ostateczną będą panele podłogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

U mnie stan surowy zamknięty był budowany około 3 miesiące. Co do tynków, to jescze się zastanawiam jakie one mają być. Gipsowe z automatu wychodzą taniej, ale nie wiem czy ze względu na swoją grubość będą pasowały do ścian zewnętrznych i ścianek działowych zrobionych z pustaka porotherm. Pustak ten jest dosyć chropowaty. W jednym z ostatnich numerów muratora było napisane że do ceramiki poryzowanej polecany jest raczej tynk tradycyjny cementowo - wapienny.

Ponadto mam pytanie - czy zauważyliście ostanio ruch w cenach - mi się wydaje, że niektórzy chcą za robociznę dosyć wysokie stawki. Tak np. ostatnio za 1 metr ułożenia paneli usłuszałem 40 zł, za metr elewacji (styropian 12 siatka klej tynk) usłyszałem 120 z robocizną. Za metr docieplenie poddasza usłyszałem 50 zł sama robocizna. Za punkt hydrauliki 150 zł etc etc. Nie muszę chyba dodawać, że takie ceny spowodują znaczne przekroczenie kosztorysu.

Cóż, co za czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

...

Za punkt hydrauliki 150 zł etc etc. Nie muszę chyba dodawać, że takie ceny spowodują znaczne przekroczenie kosztorysu.

Cóż, co za czasy...

 

moj instalator powiedzial mi ostatnio ze żeby nie to że umówieni bylismy już od marca i ze ma duże opóźnienia u mnie to nie robiłby za 150 za punkt, bo teraz stawki to już 200 albo i wiecej

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widać ceny wszędzie już wzrosły. A tak swoją drogą zastanawiam się nad ich wysokością w kontekście zarobków w innych zawodach nie związanych z budownictwem czy nawet szeroko rozumianej sfery budżetowej. I tak w naszym domku można policzyć około 30 punktów hydraulicznych - tak więc licząc po 200 zł wychodzi 6000 ! bez materiałów!

Roboty jest pewnie maksymalnie na 2 tygodnie (rurki pex zgrzewane). Wydaje się to jednak być bardzo drogo. Ciekawe czy podbne stawki są także w Niemczech czy Anglii. Ja osobiści wątpie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz już wylane schody? Przy obkładaniu betony drewnem, można jeszcze ten 1 - 2 cm zniwelować. Te 3 cm dla wylewki to jest taka ryzykowna zabawa. Nie sądzę, że strop masz idealnie równy. Aby złapać poziom, w jednym miejscu może więc być 5 cm, w innym... no właśnie... dużo mniej.

Czy warstwą ostateczną będą panele podłogowe?

 

 

 

Schody są już wylane i wiem że przy drewnianych schodach można to zniwelować, i tak jak mówisz strop nie jest idealnie równy, wiec tymbardziej raczej skłonimy sie w wyalniu tych 5cm betonu .Bedzie bezpieczniej,chociaż kwestia cieżaru też nei pozostaje obojętna bo jedna te 2cm nadwyzki to sporo kg obciążenia! Ale przy wyliczeniach trzeba zakładać jakiś margines wiec pewnei nei bedzie miało to dużego znaczenia :) A ostateczna warstwa to płyta barlinecka prawdopodobnie 2cm. Ale ostateczna decyzja zapadnie pod koniec tygodnia 8)

 

ps. wylewki w najbliższą sobotę

 

A jakie zakładasz grubosci wylewki??? Wszytko według projektu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że bardzo budowlanie się znowu u nas zrobiło 8)

Jak tyle biorą za ułożenie paneli to ja też biorę tą robotę, nawet w sprzęt nie trzeba duzo inwestować :wink: :)

Jeśli zaś chodzi o instalację co i cwu to umawialiśmy kwotę za całą robotę, która była do wykonania :) więc nawet nie wiem ile to wyszło za punkt.

A potem dochodzi jeszcze liczenia tych punktów, bo jak wiadomo każdy uważa coś innego za punkt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiscie mógłbym studnie kopać :) W sobote przyjechał facet pochodził z ta róźdzką po czm stwierdził ze tutaj musi być.. wzieli rurke i zaczeli wbijać w to miejsce cisnieniowo wypłukujac piasek.. i tak w 15 minut powstała studnia około 6m :D A cena za taka usługe 1000zł 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTOm,

 

Z tym punktem hydraulicznym to jest jakoś dziwnie. Jeden hydraulik mówi, że punkt to jest jedno urządzenie np. kaloryfer, pralka. Inni z kolei mówią, że punkt to jest każde zakończenie dowolnej rurki. I Tak Umywalka 3 punkty (ciepła woda, zimina woda, odpływ) Skrzynka rozdzielcza - kolektror 4 - 6 punktów. Podłączenie pieca 7 punktów itd. Na szczęście raczej dominuje pogląd że jeden punkt równa się jedno urządzenie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ceny robocizny poszybowały niemiłosiernie. 1,5 roku temu za docieplenie płaciłem nie całe 60 zł (pełny materiał + robocizna). Hydraulika, to było jakieś 2,5-3 tyś też z materiałem... :-?

 

Pora się przebranżowić.

Aga, mam narzędzia, panele kładłem w całym domu, potrzebny jedynie ktoś do spółki. Wchodzisz w to? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas robota wre. Aczkolwiek dni coraz krótsze. Jesień, nie ma na to rady.

Montuję sztachety we frontowym ogrodzeniu. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia będę mógł pochwalić się zdjęciami.

Tymczasem mamy kotkę. Były trzy, urodziły się pod stertą drewna i przeniosły do psiej budy. Matka tradycyjnie zniknęła i kocięta zostały na naszej głowie. Dwie znalazły już swój nowy dom, a trzecia została u nas. Bardzo się polubiła z psem i na krok się nie odstępują, jedzą a jednej miski, kotka śpi na psim posłaniu... :o :D

Mam nadzieję, że myszy przynajmniej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do mToma

Tomku- wydaje mi się że już kiedyś cię pytałam o tynk mozaikowy w kuchni- czy to ty masz go u siebie czy Bubu?

Jeśli ty, to napisz mi jak się sprawuje i jak wygląda po dłuższym czasie? My przed montażem szafek jakoś nic nie zrobiliśmy, bo nie miałam pomysłu, klasycznych płytek nie chciałam i postanowiłam zająć sie tym później, ale nie mogę już patrzeć na plamy na ścianie i muszę coś z tym zrobić. Pamiętam, że kiedys pisałeś, że wygląda fajnie i jesteś zadowolony- czy nadal tak jest?

Szczerze mówiąc to już zamówiłam wiaderko tynku w kolorze jaki mi się podoba, bo trzeba trochę na niego czekać, a że nadarzyła się okazja, bo facet od naszych tynków zewnętrznych ociepla i tynkuje u koleżanki, to wpadłby któregoś dnia i położyłby nam ten tynk.

Chętnie obejrzałabym zdjęcia- może masz jakieś i mógłbyś podesłać do Maksia- byłabym bardzo wdzięczna- pozdrawiam serdecznie. :-?

 

Aga, Maksiu, Bubu a co u Was "starzy" forumowicze? :D

 

Zima zbliża się wielkimi krokami- rozkręciliśmy już meble ogrodowe i powoli trzeba będzie przygotowywac się do zimy (okrywać roślinki, uprzątnąc liście, zamknąć wodę ogrodową i takie tam). Chyba juz popadam w jesienną depresję- tak bym chciała, żeby juz była wiosna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zimą to jeszcze przesada. Cała jesień przed nami i mam nadzieję, że ciepła.

 

Tynk to my. Sprawuje się super. Wygląda jak zaraz po położenie, a ma już ponad rok. Położenie tynku to nie jest jednak jeden dzień. Ścianę trzeba najpierw zagruntować. Po 24 godzinach można kłaść mozaikę. Kładzie się to jednak bardzo prosto i jesteście spoko w stanie z robić to sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor macie- ciemny czy jasny? Ja wybrałam mieszankę 3 kolorów średnio drobnych kamyczków- ecru, beż i srebrny, bo ta kombinacja moim zdaniem najlepiej będzie pasować do reszty i powinna być raczej neutralna i nie rzucająca się za bardzo w oczy. Obawiam się, czy na takim dość jasnym tynku nie będzie widać plan, ale skoro mówisz, że wygląda jak po położeniu to fajnie.

Mój mąż jak na razie ma dość "budowlanki" i załatwił z facetem który nam ocieplał i kładł tynk, że wpadnie jakiegoś popołudnia i nam to położy, a skoro się zaoferował, że bez problemu to zrobi to nie będę już odkręcać- przynajmniej będzie dobrze :D

Wiem, że się gruntuje- poczekamy tylko aż koleżanka będzie gruntować pod swój tynk zewnętrzny, bo szkoda nam kasy na całe duże wiadro gruntu- a jej na pewno cos zostanie to skorzystamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...