Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po dłuższej przerwie,

Trochę chorowałem, ale już jest lepiej. Czekam na wiosnę, ale im bliżej tym gorsze samopoczucie. Producenci chyba poszaleli. Ceny idą w górę z tygodnia na tydzień. Chyba chcą wykorzystać popyt przed 1 maja. W sprawach budowy stoję w miejscu. Czasami nachodzi mnie myśl, żeby dorobić sobie piwnice, ale staram się zwalczać te marzenia. Im szybciej przyjdzie wiosna tym szybciej zapomnę o pomysłach, które tylko podrożą inwestycję. Będzie ciekawiej jak ruszy budowa. Pozdrowienia dla wszystkich prymulkowiczów Adasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Adasko, odnośnie cen - powariowali. Właśnie dostałam cynk, że drożeją płyty stropowe u mojego loklanego producenta - dlatego w tym tygodniu zamawiam aby uniknąc tych niechcianych dodatkowych wydatków. Czasem się zastanawiam czy nie zaryzykować i poczekać na coraz częściej omawianym projekcie ustawy o zworcie nadwyżki Vatu dla osoób budujących metodą gospodarczą i nie wstrzymać się z kupnem materiało po 1 maja, bo jak tak dalej pójdzie to ceny materiałów przed tą datą osiągną same w sobie 15% podwyżkę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom - mój architekt cosik się opóźnia mam nadzieję, że w tym tygodniu dostanę projekt po naszych poprawkach tj. doprojektowanym wykuszu w saloniku. Jak będę miała gotowe, nie omieszkam Wam moi kochani pokazać, co z tego wyszło - mi się bardzo podoba :lol:

W każdym bądz razie architeke na tyl się sprężył, że w środę dał nam wyliczenia całego stropu - więc mogliśmy zamówić. W piątek byłam płaci- tylko o 3.600 zł moja kieszeń stała się lżejsza.

Co tu jeszcze miałam powiedzieć, aha w sobotę miało być betonowanie słupków pod ogrodzenie ale moją drugą połowę dopadło straszne grypisko i cała imprezka została przeniesiona na następną. No i mam nadzieję, że pod koniec tego tygodnia zaniosę wniosek o pozwolenie na budowę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć tak nisko spadlismy że trzeba wątek unieśc do góry co niniejszym czynię.

A jak tam wasze postępy na budowie wiosna juz przyszła?

Ja w tym roku na 100 % nie zacznę - plany upadły więc będę z ciekawością śledzić wasze poczynania i zbierać doświadczenia.

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich prymulkowiczów!!!

Długa przerwa, ale gdy się nie ma dostępu do sieci to czasami tak wychodzi. Doczekałem się wreszcie wiosny i ruszam. Powoli się biorę za zbrojenia fundamentów i jak dobrze pójdzie po świętach ruszę z robotą.

Myślę Maksiu, że będziesz miał okazję zobaczyć oryginalną prymulkę bez wielkich przeróbek. Przynajmniej jeszcze nic mnie, ani mojej piękniejszej połowie do głowy nie przyszło. Na chwilę obecną ma być tak jak w projekcie (poza technologią wykonania). Ciekawe, czy tak się skończy? Pogoda iście wiosenna. Trochę deszczu, trochę słońca oby tylko śnieg nie wrócił. W każdą wolną chwilę pochłaniam literaturę fachową i stale dokształcam się. Na razie mam ambicje żeby prowadzić kronikę, ale nie wiem na jak długo starczy mi sił. W każdym razie obiecuję pochwalić się swoimi dokonaniami, jeśli już coś będzie widać z mojej prymulki. Pozdrowienia z Dęblina Adaśko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc czekamy, Adaśko.

U mnie zaczęło się zwożenie materiału. Za chwilę jedzie kolejna partia bloczków bk. W poniedziałek wchodżą murarze. Muszę kupić film do apratau. Nie obyło się też bez małego wypadku. Przy wysiadaniu z tira, tak nieszczęśliwie położyłem rękę, że powiesiłem się na obrączce. 4 szwy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...