Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to trzeba sobie przerwe w pracy zrobić i zdjęcia obejrzeć :)

 

Sen jest dobry na problemy, wczoraj sie wkurzałem z tą wodą, ale poczytałem, pomyślałem. Nie jest źle :)

 

Ostatecznie zamierzam budować w etapach i odłoże w czasie sam koszt budowy kawałka sieci i przyłącza, ale zapłace teraz 50% opłaty przyłączeniowej i gmina zwolni mnie z opłaty adiacenckiej.

 

Być może ktoś na działkach przed moją (jest ostatnia w rzędzie) szybko sie wybuduje i będe miał fizycznie krótszy kawałek sieci do zrobienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zamówiliśmy Robena miedzianego, z tym, że by zaoszczędzić, nie zamówiliśmy dachówek wiatrownicowych- będą opierzenia z desek i blachy. Napisz ile kosztowała cię dachówka podstawowa, gąsiory, dachówki wentylacyjne i wiatrownice. i ile robocizna?

 

Dziś zamówiliśmy więźbę- dostaliśmy jeszcze lepszą cenę niż poprzednio- za całą więźbę plus łaty i kontrłaty oraz deski na opierzenie dachówki zapłaciliśmy 5000 zł z podwójnym zanurzaniem w impregnacie gratis (okazało się że w tartaku mamy znajomego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałam zapytać- jak z jakością tej dachówki- my zamawialiśmy w połowie września i musimy czekać co najmniej miesiąc- do ok. 20 października, bo tyle jest zamówień. Czy były jakieś problemy z dachówkami? np. pęknięte, niejednorodne, coś z angobą? Pytam dlatego, że zawsze zastanawia mnie dlaczego coś, co generalnie jest drogie, staje się tańsze? Promocja promocją, ale często producenci kuszą promocją a sprzedają towar niższej jakości i nie wspominają o tym. Nie zrozum tego jak atak na dachówkę, bo sama też ją przecież zamówiłam. Mam nadzieję że jakość dachówki będzie wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny już nie pamiętam ile, ja kupowałem w sierpniu, bo promocja niby była do końca tygodnia, dogadałem sie z facetem i zmagazynował mi ją. My kupiliśmy wszystko z dachówki, wstepnie miala być blacha na cały dach, ale jak sie trafiła "okazja" to trzeba było brać. Majstry zażyczyły sobie sobie doplate, tylko jak wszystko będzie z dachowki to będzie ona mniejsza ( nie pamiętam już o ile) i tak została dachówa. Co do ceny za dach to nie wiem ile bo murarz podnajął cieśle i on mu płaci, dopłate za dachówe też ustalałem z nim.

 

Co do jakości- nie mam pojęcia, mi wydaje sie że jest dobra, paczki były ładnie zapakowane, zafoliowane, trudno mi powiedzieć czy straty ( stłuczenia, wyszcerbienia) były dziełem transportu czy dekarzy. Wydaje mi sie jednak że dużo wiecej natłukli cieśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie pamietacie ile Wam wyszło za dachówke :-?

Bardzo ładnie prezentuje się na dachu :)

A nasza narazie leży na działce, już niedługo zobaczymy jak prezentuje się na dachu ( mam nadzieję ).

Emila fajnie rosna Wasze Prymulki widzę że przygotowanie do stropu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla kolegi z Nowego Tomyśla za umożliwienie obejrzenia nam prymulek pod dachem.

Moje spostrzeżenia- dom jest dużo większy w środku niż to się wydaje z zewnątrz, a dachówka Robena wygląda bardzo ładnie.

Teraz mogę spać spokojnie i czekać aż moje prymulki będą pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla kolegi z Nowego Tomyśla za umożliwienie obejrzenia nam prymulek pod dachem.

Moje spostrzeżenia- dom jest dużo większy w środku niż to się wydaje z zewnątrz, a dachówka Robena wygląda bardzo ładnie.

Teraz mogę spać spokojnie i czekać aż moje prymulki będą pod dachem.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam

czas przerwać cisze!! Mam skończony dach!! Pieniądz a w szczególności jego brak potrafi zdziałać cuda. W sobote mój majster chciał kase, jego cieśla miał skończyć dach do konca tygodnia, czego nie uczynił wiec kasy mu nie dałem. Panowie pokrzyczeli na siebie przy mnie przez telefon no i dach wczoraj (NIEDZIELA) został skończony. Jeszcze cieśla nie zszedł dobrze z dachu miałem telefon od murarza po kase. No niestety nie zapłace mu znowu ponieważ na sobote miał skończyć ścianki działowe, ktorych oczywiście nie ma.

No i najważniejsze: dach przez niedziele urósł o 20 m kw. za co jest kolejna doplata na ktorą nie chce sie zgodzić. Myśle że najbliższy tydzień bedzie emocjonujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...