Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Maksiu cały czas sie tam wkurza, a mi szkoda nerwów :)

Jakby nikt nie podejmował z nią tematów byłby spokój :)

 

prosze mi tu nie mimizować... tomek napisal dobrze.. wkurzylem sie tylko raz.. jak paskuda zaatakowała Edzie... najspokojnieszego i najbardziej obiektywnego czlowieka jakiego znam... no to i ja wtedy nie wytrzymalem... mam nadzieje ze wreszcie ktos z tym zrobi porzadek.. ale to działka admina.... forum bez mimozy? niewiarygodne.. ale byly takie czasy :D

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę, że ankiety dały jej dużo do myślenia. Może wreszcie będzie spokój... na jakiś czas? Osobiście nie podoba mi się sposób administrowania tym forum (nie dotyczy oczywiście Dzienników budowy :wink: ). Odnoszę wrażenie jakby forum szanownej redakcji zaczęło przeszkadzać.

 

Rozumiem więc, że drewnianego tarasu czy kozy nikt nie ma zamaru być posiadaczem?

Jutro idę załatwiać gaz i mam nadzieję, że mnie przy tym krew nie zaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ankiety dały jej dużo do myślenia. Może wreszcie będzie spokój... na jakiś czas? Osobiście nie podoba mi się sposób administrowania tym forum (nie dotyczy oczywiście Dzienników budowy :wink: ). Odnoszę wrażenie jakby forum szanownej redakcji zaczęło przeszkadzać.

 

Rozumiem więc, że drewnianego tarasu czy kozy nikt nie ma zamaru być posiadaczem?

Jutro idę załatwiać gaz i mam nadzieję, że mnie przy tym krew nie zaleje.

 

Tomku.. nie przesadzaj.. w dziennikach jest tylko odrobinke lepiej... bo nie zawsze mam czas tam wszystko sledzic na bieżąco...

 

a co do tarasu to bedzie wylewany, a kozy nie posiadam i raczej nie planuje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu cały czas sie tam wkurza, a mi szkoda nerwów :)

Jakby nikt nie podejmował z nią tematów byłby spokój :)

 

prosze mi tu nie mimizować... tomek napisal dobrze.. wkurzylem sie tylko raz.. jak paskuda zaatakowała Edzie... najspokojnieszego i najbardziej obiektywnego czlowieka jakiego znam... no to i ja wtedy nie wytrzymalem... mam nadzieje ze wreszcie ktos z tym zrobi porzadek.. ale to działka admina.... forum bez mimozy? niewiarygodne.. ale byly takie czasy :D

m.

 

Maksiu :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieco inne pytanko...

 

Wg info ze strony archonu w sieci: "Do większości projektów dodajemy GRATIS projekty ogrzewania kominkowego i wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzatorem."

 

Jak kupowaliście projekt to dostaliście też taki bonus?

To, że kominek jest w projekcie to wiem, ale czy rozprowadzenie gorącego powietrza jest rozplanowane?

 

P.S.

Koza, a raczej całe stado, to by sie na mojej działce przydały. Może by co nieco "bujnej, dzikiej roślinności" wyjadły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zdecydyje na wentylacje mechaniczną to wtedy trzeba pomyslec czy potrzebne sa 3 kominy w domu

 

U mnie nic jeszcze nie zdecydowałem w kwestii wentylacji.

Warunki z gazowni dostałem, a raczej oświadczenie że podłączą, wykonają modernizacje sieci na swój koszt a ja zapłace za samo przyłącze zgodnie z taryfą zatwierdzoną przez URE :D

Także ogrzewanie gazowe jednak pozostanie docelowym i kominek dojdzie jako uzupełnienie.

Kominek z płaszczem wodnym planowałem co prawda, ale... chyba nie udźwignie tego kosztu mój budżet.

Dziś jade podpisać porozumienie z gminą w sprawie wodociągu i otrzymam warunki przyłączenia.

W przyszłym tygodniu mam mieć warunki z zakładu energetycznego.

 

I... kupuje prymulki i zaczynam z adaptacją, planem zagospodarowania działki, projektami przyłączy itd. itp.

 

W końcu będe autentycznie mógł powiedzieć, że jestem jednym z prymulkowiczów

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

witam wszystkich

uważnie czytam wszystkie dotychczasowe posty- prawie kończe

 

 

"Hej! Ponawiam pytanie Agniesi.

Jak połączyliście działówki na górze ze słupami od dachu?

Tomek , Iza liczę na was bo to u Was już przerobiliście.

Maksiu, co proponujesz? "

 

chciałbym podzielic sie sugestią jednego z wielu wykonawców z którym rozmawiałem na tamat budowy prymulek

zaproponwał mi aby scianki działowe zrobic z pustaka 24 cm. (tam gdzie miałyby być te słupy)i na niej oprzec słupy powyżej sufitu, w ten sposób otrzymam jednorodną scianę , równą i bez pęknięć na łączeniu drewna i BK. nie rozmawiałem o tym jeszcze z KB mam na to czas jeszcze ,ale moze Sławku zasięgniesz jezyka w sprawie pozdrawiam W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy spadacie na dół, a ja leżę na łopatkach. To czekanie na pozwolenie wykańcza psychicznie. Powoli odechciewa się budować przez tych urzędników. Ale pocieszam się, że jak wy daliście rade to ja też dam. Pozdrawiam.

 

sprawy papierów u mnie trwały ok. pół roku, co prawda nigdzie mi sie nie spieszyło, ale troche to trwało

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtacho u nas dziaówki na poddaszu będę z 12 i przed tynkowaniem damy na słup i ścianę w połaczeniu siatkę raibetza ( chyba dobrze napisałam ) wyczytałam o tej siatce na forum , ludzie tak maja i nic im nie peka :) Więc wymyslilam że i My tak zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtacho u nas dziaówki na poddaszu będę z 12 i przed tynkowaniem damy na słup i ścianę w połaczeniu siatkę raibetza ( chyba dobrze napisałam ) wyczytałam o tej siatce na forum , ludzie tak maja i nic im nie peka :) Więc wymyslilam że i My tak zrobimy.

 

majster z którym rozmawiałem twierdził, że słupy będą szersze niż śćiana i bedzie to żle wyglądało, po spojrzeniu w projekt rzeczywiscie tak wygląda na rysunku, ale nie sprawdzałem tego w opisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, znajomy który buduje dom na połączeniu drewna i BK dał izolacje z papy na całej długości słupa, zostawiając szczelinę na połączeniu obu materiałow, zobacze jak otynkują jak to będzie wyglądało

 

 

a cha wczoraj skończyłem lekturę FORUM (naszego forum ! :) ) będę częstrzym gosciem prymulek. po niedzieli podpisuję umowę z wykonawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...