Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Wojtacho, u nas słupy stoją na stropie. Ścianki działowe mają 12 cm. Słupy nie są obmurowane ściankąmi a jedynie do nich przylegają. Po oszlifowaniu będą spełniać rolę dodatkowego elementu dekoracyjnego. Rzuć okiem na moje zdjęcia na stronie Maksia. Szczególnie na jednym z 24 października 2004 oraz kolejnym z tego roku (już po tynkowaniu) widać jak te słupy są umiejscowione. Jeżeli chcesz mogę zrobić zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie że roboty u Was postępują :)

 

Ja jestem po wizycie w kolejnym biurze projektowym.

Jak na ten moment najbardziej mi przypadło do gustu za obsługę, jasne i rzeczowe postawienie sprawy co do kosztów i ew. następstw moich pomysłów zmian.

 

Może mi podpowiecie czy drogo liczą sobie czy też nie.

Ceny wyjściowe dla klienta wprost z ulicy:

- projekt zagospodarowania terenu - 650 zł,

- projek przyłącza gazu lub adaptacja instalacji do ogrzewania węglowego - 350 zł,

- projekt przyłącza energetycznego - 300 zł,

- projekt przyłącza wod.-kan. - 350 zł,

- adaptacja fundamentów i ocena nośności gruntów - 250 zł,

- badania geologiczne - 200 zł,

- projekt zjazdu - 400 zł.

 

Razem za całość 2500 (netto), nie wiem jaki jest VAT na te usługi.

 

Do tego dochodzą ew. zmiany w projekcie.

 

Robota warta tej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom bardzo bede wdzieczny za dodatkowe fotki, bo na tych co są troche słabo widać te słupy.

 

kolega dzisiaj mi wskazał firmę , która stawia domy typu "kanadyjskiego"

szkielet drewniany w środku wata folia płyta OSB to ocieplone styropianem ryflowanym, na to siatka ,tynk mineralny , od wewnątrz płyta jak GK,ale z jakimś włóknem, na dach blachodachówka całość za 1m.kw.=820,0 zł. brutto

coś mi sie za tanio wydaje

w cenie nie są zawarte:

-wykładziny podłogowe

-osprzęt elektryczny

-osprzę wog-kan

-malowanie

co wy na to drodzy prymulkowicze ?!

acha każdy projekt przerobią na potrzeby swojej technologii za darmo !

 

Mazmarc

ja za adaptacje projektu Prymulek na projekt budowlany ze wszystkimi zmianami zapłaciłem 1500,0 zł

było to co prawda w zeszłym roku ale...[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas rozpoczęto ściankę kolankową i szczytową. Wczoraj ułożyli 2 warstwy bk a na ściance kolankowej murarze położyli 2 warstwy cegieł i zbrojenie na wieniec, ale mocno mi się wydaje, że ta ścianka kolankowa jest za niska, bo u Was widziałam po 4 bk. Murarz mówi, że tak jest w projekcie- czy Wy to zmienialiście, czy mamy różne projekty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałam z KB. Powiedział, że można podnieść ale to zachwieje proporcje domu i on by tak zostawił. Twierdzi, że jak przyjdzie wieniec, a na to murłata, to będzie 100 cm i o to chodziło. Jeszcze się zastanawiamy, bo drewno już jest przygotowane zgodnie z projektem a jeśli podniesiemy to chyba zwiększy się wysokość słupów i dodatkowe koszty.

Pożyjemy zobaczymy.

My za adaptację nie płaciliśmy, bo architekt adaptujący został naszym KB i adaptację mieliśmy gratis.

A za KB 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 wartswy - tak jest w projekcie. Ja podniosłem do 4 i jest super. Lepiej wykorzystuje się skosy. Proporcje domu też jakby lepsze wyszły, ale może to złudzenie?

Wojtacho, w takim razie jutro możesz spodziewać się kilku fotek tego słupa. Filozofii, żadnej w tym nie ma. Stoi na stropie i dolega do ścianek działowych. Nie został wytynkowany bo ma stanowić dekorację.

Mazmarc, co do cen biura, nie mam zdania. Płaciłem za całość łacznie z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te słupy wystarczy oszlifować i pomalować żeby ładnie wyglądały? Lubie styl naturalny i naturalne materiały więc również planuję, żeby słupy były ozdobą. Mało tego, chciałabym na poddaszu zostawić belki stropowe. Czy ktoś wie jak to zrobić, żeby było dobrze i czy wogóle można tak zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło. W projekcie Prymulek jest wyłaz dachowy. By spełniał swoją funkcję, trzeba zrobić schody składane na strych. Czy ten wyłaz musi być, np. ze względów bezpieczeństwa, czy innych przepisów? Chętnie bym z niego zrezygnowała a strych ociepliła i zamknęła. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłazu być nie musi. Podobno mało kto z tego korzysta. Osobiście wyłaz mamy. :D

Słup wystarczy wyszlifować i pomalować. Oczywiście nie dla wszystkich będzie to ozdobą, ale dla mnie tak.

Jeżeli chodzi o wystające jętki stropowe, to można tak zrobić. Tak radzili mi moi tynkarze, którzy gdzieś już tak zabudowywali poddasze. Wystarczy płyty gk sufitu podnieś o parę cm i już owe belki będą wystawały. Efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomiędzy poddaszem a strychem są tylko gips-płyty, czy jeszcze jakaś konstrukcja- podłoga? Czy można by tę "podłogę" (np. płyty wiórowe) nabić na jętki od góry, czyli od strony strychowej i do nich przymocować stelarze do gk?

 

To moja ostatnia wiadomość jako sympatyka forum. Następną powinnam stać się FORUMOWICZEM, to brzmi dumnie...

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...