Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nam cieśla zaproponował zmianę więźby- zamiast belki kalenicowej da 2 belki symetrycznie w połowie. Ma to sprawić, że konstrukcja będzie mocniejsza i bardziej stabilna. Nie wiem jednak ile belek pionowych wyjdzie mi przy ścianach. A u ciebie ile jest tych belek- 2? Czy stoją na słupach żelbetowych czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Belki pionowe są dwie. U nas KB zrezygnował ze słupów na rzecz wzmocnienia ściany działowej pomiędzy kuchnią a salonem. Propozycja cieśli nie jest zła. Też mieliśmy taką, tyle że nie było odpowiedniego drewna i stanęło na kalnicowej. Moim zdanie po prostu łatwie konstruuje się wtedy więźbę. Jest tylko jedno ale, z tych 2 belek co najmniej jedna będzie musiała być dzielona - komin stoi jej na drodze. Drugua przejdzie na styk. Wybór należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za zwłokę, ale naprawde mam urwanie głowy w pracy.. zrobiłem w domu wasze zdjęcia, można już podziwiac na mojej stronie...

 

co do konstrukcji dachu i włazu, u mnie jest konstrukcja z płatwiami, czylitymi dwoma belkami, łączone w okolicy połowy długości, latwie podparte słupkami i mieczami, do obejrzenia na zdjeciach w galerii, miesiąc sierpien 2003, a co do włazu to oczywiscie bedzie, bo strych mam ogromy i było by głupota nie chciec go wykorzystac.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie troche zmian

zaplanowałem ścianę trójwarstwową, prawdopodobnie 5 cm. wełny w środku,sprawdze jeszcze ceny jak to się ma do styropianu i zadecyduję,

nie wiem jeszcze czy budować na zaprawę (bardziej to do mnie przemawia), czy na klej - oczywiscie z BK.

moze jakies sugestie drodzy forumowicze?!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtach, moja refleksja jest następująca. Ściana trójwarstwowa jest droższa od dwuwarstwowej, a wełna od styropianu. :D

 

Ujął bym to dokładnie tak samo... im bardziej skomplikowana technologia tym wiecej mozliwosci popełnienia błędów... pozatym jestem zwolennikiem tradycji bk24+12styropian i po kłopocie

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych Prymulkowiczów, którzy budowali kominy tak jak w projekcie. Ile cegły klinkierowej wyszło Wam na kominy? I jaki klinkier kupiliście (firma, kolor)?

U nas cegła klinkierowa Wieneberg ( chyba tak to się pisze ) kolor czerwony, poszło tego 740 szt.

Jak wygląda na kominach można pooglądać na zdjęciach w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiam 3 palety po 250 szt- wyjdzie 750. I chyba też Robena, bo wychodzi najtaniej, klinkiery CRH Klinkier mają takie ceny, że aż mi się wierzyć nie chce.

Co do postępów, to byłyby większe, gdyby ekipa zechciała porządnie pracować. Szef ekipy obiecał, że do poniedziałku będzie tak zrobione, że będzie mógł już wejść cieśla. Cieśla dzwoni i pyta czy może już wchodzić od przyszłego tygodnia, a u nas nie ma jeszcze wieńca i słupków zalanych ani kominów wyciągniętych. Obłęd jakiś.

Pracują ostro, dopóki nie dostaną pieniędzy za zrobiony etap, a jak dostaną to wtedy doczekać się ich nie można. Mamy na razie ściankę kolankową i szczytową do wysokości kolankowej, ale jak pisałam wcześniej nie ma zalanego wieńca i słupków. Zapłaciliśmy 40procent umówionej kwoty, więc myślę że i tak jesteśmy do przodu, ale marzę, kiedy ekipa skończy i nie będę się już zamartwiać kiedy przyjdą.

Choć nigdy nie wiadomo, co będzie na kolejnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...