Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro się boisz to dobrze. Znaczy, że jesteś świadomym inwestorem i nie powinno być źle.

Moja rada jest następująca: bywaj na budowie codziennie, tak aby fachowcy uzmysłowili sobie, że na tej budowie nie da się iść na skróty. Jak myślisz dlaczego ta sama ekipa na jednej budowie jest świetna, a na następnej opinie o niej są jak najgorsze...?

Niestety ostało się tylko jedno zdjęcie. Kolejne, które zrobiłem dla Ciebie padły razem z kartą pamięci do aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że na naszym terenie nie ma klinkieru Robena, bo wstrzymali produkcję. Mają tyle zamówień na dachówkę, że chwilowo nie produkują nic poza nią.

Ale Pani z hurtowni, którą szczerze polecam (DORA w Buku), zaproponowała nam CRH Klinkier, kolor Kalahambri (czy jakoś tak)- jednolity, w kolorze dachówki, czyli ceglasty, za cenę niższą niż Roben- 1,56 za sztukę (maksymalny upust przy zamówieniu całości). Zamówiliśmy 750 sztuk, a że przywiozą ją z dachówką, to nie będziemy płacić za transport.

Dziś wyciągają kominy i szczytową. W środę przychodzi cieśla, więc mam nadzieję, że zdążymy przed zimą. Oby pogoda dopisała.

 

Aga, czy zdradzisz nam koszt twojego stanu surowego zamkniętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że na naszym terenie nie ma klinkieru Robena, bo wstrzymali produkcję. Mają tyle zamówień na dachówkę, że chwilowo nie produkują nic poza nią.

Ale Pani z hurtowni, którą szczerze polecam (DORA w Buku), zaproponowała nam CRH Klinkier, kolor Kalahambri (czy jakoś tak)- jednolity, w kolorze dachówki, czyli ceglasty, za cenę niższą niż Roben- 1,56 za sztukę (maksymalny upust przy zamówieniu całości). Zamówiliśmy 750 sztuk, a że przywiozą ją z dachówką, to nie będziemy płacić za transport.

Dziś wyciągają kominy i szczytową. W środę przychodzi cieśla, więc mam nadzieję, że zdążymy przed zimą. Oby pogoda dopisała.

 

Aga, czy zdradzisz nam koszt twojego stanu surowego zamkniętego?

Emilka: CRH Klinkier, kolor Kalahari mam u siebie.. dokladnie ten typ... również murki ganku są z tego klinkieru...

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pędzę na Twoją stronę obejrzeć. Mam nadzieję, że klinkier jest porządny i nie sprawił niemiłych niespodzianek?

 

Aga, napisz jakie miałaś wymiary otworów okiennych, bo mi się wydają troszkę małe- w naszym stanie surowym otwory okienne wydają mi się duże, a okna planujemy 150 x 150, więc otwory jeszcze większe.

Dlaczego zrezygnowaliście z okien w okleinie złoty dąb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila u nas okna maja rózne rozmiary

Te ktore są od salonu i pokoju dziewczyn czyli zamiast balkonów są 150x150.

W kuchni i pom gosp. są mnijesze dlatego że w kuchni parapet jest wyżej żeby zmiescił się zlew i szafki.

okno w małym pokoju na dole jest bez zmian :)

Zresztą jak przyszły okna to odrazu otwory się zmniejszyły :) Bez okien dziury były bardzo duże 8)

Co do koloru okna są złoty dąb mają poprostu nie ściągnietą taśme ochronną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w domu. Rzeczywiście okna od salonu i pokoi u góry wydawały mi się większe niż te z przodu. Czekam teraz na zdjęcia okien bez foli- radzę zdjąć folię od razu, bo znajomi, którzy zostawili na całą zimę i wiosnę, to po wykończeniu domu nie mogli odkleić folii i mają teraz brzydkie ślady na ramach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w domu. Rzeczywiście okna od salonu i pokoi u góry wydawały mi się większe niż te z przodu. Czekam teraz na zdjęcia okien bez foli- radzę zdjąć folię od razu, bo znajomi, którzy zostawili na całą zimę i wiosnę, to po wykończeniu domu nie mogli odkleić folii i mają teraz brzydkie ślady na ramach.

 

Folia zostanie zdjęta w tym tygodniu :) W sobote poprostu nie bylo juz sił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o podbitkę drewnianą pod dach- Aga czy pamiętasz ile ci wyszło podbitki i czy jesteś w stanie określić ile z tego przeznaczyłaś na dach domu a ile na dach garażu? Nasze Prymulki są bez garażu. Czas już kupić podbitkę, bo nie zamówiliśmy z więźbą. Trzeba ją przecież pomalować- my zdecydowaliśmy się na impregnat "orzech" podobny do koloru "tik" ale bardziej wpada w miodowy. Chciałam, żeby był maksymalnie zbliżony do koloru okien czyli złoty dąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przyjechała więźba oraz łaty i kontrłaty. I jak na złość wczoraj wieczorem zaczęło padać. Mam nadzieję, że impregnacja drewna stanowi barierę przed deszczem i że woda deszczowa nie wsiąka w drewno?

Za całość zapłaciliśmy 5 tys. (wyszło 640 za kubik więźby a było trochę ponad 5 kubików). A wy ile płaciliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witay emila

ja mam dach deskowany cały, niestety z braku czasu elementy widoczne nie zostały ocheblowane i pomalowane do dzisiaj, ja kupiłem 240m kw desek. Też zapłaciłem po 640 za kubik drewna. Oczywiście jak zawsze niezadowolny stwierdzam że impregnacja mało daje! Oni moczą mokre drewno i jak ono ma wchłonąć ten impregnat. Jak będą cieli to popatrz na przekrój, barwnik nie wsiąkł u mnie nawet na 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom szkoda,tych zdjec i karty, ale cóż....

dobrze że karty teraz naprawde potaniały

 

AGA pieknie ten twój domek wygląda z oknami ii dachówką

szkoda że ta dachówka taka droga (masz ceramiczną?) naprawde pieknie wygląda

byłem ostatnio na działce mam juz rozdzielnie, jak pogoda dopisze to zaraz po Wszystkich Świetych ruszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...