Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj cały dzień cieśla z ekipą ostro walczyli- docieli już wszystkie elementy, obrobili i poukładali. A dziś zaczynają robić konstrukcję.

Po wiadomośći boba budownika postanowiłam zapytać cieślę jakie jest nasze drewno. Cieśla powiedział najpierw, że widział gorsze i widział lepsze i na pierwszy rzut oka super suche nie jest, ale jak przeciął belkę, to stwierdził, że nie musimy się martwić, bo drewno jest wystarczająco wysuszone i zaimpregnowane. Co do moczenia- podobno tartak, z którego braliśmy więźbę ma komory do suszenia i impregnacji- drewno nie jest tam moczone tylko poddawane impregnacji ciśnieniowej i dlatego barwnik nie przenika do środka drewna tylko pozostaje na jego powierzchni. I podobno wprawne oko cieśli rozpozna dokąd dotarł impregnat.

Może więc z twoim drewnem bobie nie jest tak źle, no chyba, że jesteś pewien moczenia niewysuszonego drewna.

Cieśla zgodził się również orynnować nam dach- bez żadnych dopłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy dachówkę ceramiczną Roben w kolorze miedzi. Czekamy- na dniach ma przyjechać.

Żeby zaoszczędzić, nie zamówiliśmy dachówek skrajnych, bo przy cenie dachówki podstawowej 2,13 cena za wiatrownicę 23 zł to troszkę przesada. Postanowiliśmy, że cieśla zrobi opierzenie z blachy i drewna. Mam nadzieję, że będzie ładnie. A to, co wydałabym na dachówki skrajne, postanowiłam przeznaczyć na okiennice- takie jak w projekcie. Mam nadzieję, że wystarczy pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie z mojej strony.

Jakiej firmy rynny zamówiliście? 13 km stąd, w Buku, jest firma Wavin, która produkuje m.in. orynnowanie. Ale niestety dostępne kolory to czarny, brąz, czerwony i biały. Nie ma koloru naszego dachu. Znaleźliśmy też rynny, nieco tańsze niż Wavin, PCV w kolorze miedzi firmy Marley. Czy możecie coś o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie praca wre. Cieśla idzie jak burza i choć to bardzo spokojny i małomówny człowiek, to można powiedzieć że idzie przebojem. Pomocników ma tak wytrenowanych, że każdy ma swoją robotę i robią to tak że w efekcie konstrukcja w większości powstała wczoraj, w ciągu 1 dnia. W środę sobie wszystko przygotowali a wczoraj ustawiali. nawet malują nam wszystko impregnatem do drewna, który nawiasem mówiąc wygląda paskudnie. Kupiliśmy Nobiles w kolorze orzech. Zastanawiałam się nad Tikiem ale we wzorniku tej firmy był za bardzo czerwony. A orzech wyglądął jak okna w kolorze złoty dąb. Tyle tylko, że zielonkawa barwa zaimpregnowanego w tarataku drewna spowodowała, że pomalowane impregnatem orzechowym drewno nie ma takiego koloru jak na wzorniku. Mam jeszcze nadzieję, że jak pomalujemy drugi raz a może trzeci to będzie ładniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila ze wzornikami jest ten problem że probka jest malutka, ale jak pomalujecie po raz drugi napewno będzie lepiej :)

Cieszę się zeWasz domek tak szybko ubiera się w czapeczkę :)

Jakie macie dalsze plany budowlane ???

Jeśli chodzi o rynny My mamy Lindab, na razie jest oki ale co ja moge powiedzieć :wink: :)

Tyle że znajomi mają i sąsiedzi też od ponad roku na swych domkach i nic się z nimi nie dzieje, kolory są takie jak były :) Ja się wypowiem za rok :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadaszymy, ekipa murarska musi jeszcze parę rzeczy dokończyć- schody wewnętrz, ścianki działowe, podbeton (chudziak), schody zenętrzne. Potem chcemy zrobić ogrodzenie a następnie prace suche, które można robić zimą, pod warunkiem, że nie będzie niskich temperatów- może więc nam się uda ocieplić dach wełną i pociągnąć instalację elektryczną. A w styczniu cieśla wraza, żeby zrobić nam wiatę garażową (konstrukcję i pokrycie dachówką). Reszta poczeka do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...