Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak zmieniliśmy więźbę. Ciśla zaproponował 2 płatwie zamiast belki kalenicowej- konstrukcja jest stabilniejsza, oraz równy rozstaw krokwi. Jeśli chodzi o kominy, to kominkowy przebiega pomiędzy krokwiami, wentylacyjny na styk a gazowy przechodzi przez płatew, dlatego musi być obejście. Płatew została przecięta i będzie jakoś tam specjalnie mocowana. Wszystko już sfotografowałam i wysłałam do Maksia, więc czekam, az Maksiu znajdzie chwilkę i umieści zdjęcia na stronie.

Cięśla jest świetnym fachowcem, a znajomi, którzy przejeżdżają obok naszej chatki mówią, że to jedyny góralski dom w Dusznikach. Obejrzyjcie ganek i zadaszenie a zrozumiecie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maksiu.

Teraz czekam na komentarze.

Wiem, że nie wszystkim podobają się takie rzeźbienia i ja sama zastanawiałam się nad propozycją cieśli dość długo. Ale widziałam, jak zrobił swój dom i swoje wejście i spodobało mi się to, zwłaszcza, że Prymulki są dość skromnym i prostym domem. A ponieważ kocham drewno i naturalne materiały to pomyślałam, że może to wyglądać ciekawie i oryginalnie. Mam nadzieję, że po kilkukrotnym przemalowaniu impregnatem będzie wyglądało jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach na mnie zrobil duże wrażeni, bardzo ładnie!! Jeśli okna to tylko VELUX w auchanie czasem można je kupić z ładnym rabatem, polecam najpierw zadzwonić. telefony na internecie. Myśle że cieśla wiedział o oknie-bo u mnie pod okna krokwie miały inne rozastawy a u ciebie są wszystkie idealnie równe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie zacząłem budowy to sie poważnie nad emigracją zastanawiam, fakt :evil: Ale prymulki zabiore jakby co ze sobą, bo projekt kupiłem :p

 

A na bardziej poważnie - mam komplecik warunków przyłączy, mam projekt ale zwlekam ze zleceniem adaptacji.

 

Niestety nie mam pewności z zatrudnieniem od grudnia i wstrzymałem dalsze kroki do budowy prymulek :-?

 

Ostatnio tylko oglądam zdjęcia na stronie Maksia co by sobie humor poprawić i "dokarmić" marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja w kraju jest niepewna, rynek finansowy w obawie za złoty leci na łeb na szyję- gdybym II transzę kredytu wzięła po wyborach, to dostałabym trochę więcej niż dostałam przed wyborami. mam tylko nadzieję, że jak rozpocznę spłatę, to złoty będzie silny.

 

U nas murują kominy i ścianki działowe na poddaszu. Od poniedziałku zaczynają układać dachówkę a 15 listopada mają nam zrobić przyłącze energetyczne. Co prawda będzie już po budowie, ale lepiej późno niż wcale. Najśmieszniejsze jest to, że pożyczyliśmy od mojego taty agregat na początek budowy a praktycznie uciągnął całą budowę, bo nawet nie miliśmy od kogo pociągnąć prądu.

 

Pewna rzecz mnie zastanawia. W opisie Prymulek na stronie Archonu i chyba w projekcie podano powierzchnię ścian zewnętrznych- 130 mkw. Tyle też kupiliśmy siporeksu a 100 sztuk nam zostało, co daje ok. 14 mkw. Szkoda, bo co ja z tym zrobię, a to przecież 550 zł. Czy wam też podobnie wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyliczenia w projekcie to ja się ni ewypowiadam, bo jak wiadomo moje Prymulki przerobione 8)

Jeśli chodzi o transzę to u nas też tak było ale co tam mam nadzieje że jakoś będzie w tym naszym kraju i da się tutaj żyć w miarę normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...