Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hurtownia z którą współpracujemy jest niesamowita. Zaproponowali, że ten bk, który nam został wezmą od nas przy okazji rozładunku rynien i wystawią korektę do faktury. Kupuje się u nich świetnie a obsługa jest więcej niż świetna.

Zamówiliśmy rynny Galeco w kolorze miedzi. Miały być Marley, ale Galeco (podobno) mają taką samą jakość ale są kilkanaście procent tańsze. A nie uważam rynien za element wymagający wysokiej jakości i parametrów.

Kominy już stoją, ścianki działowe się dokańczają. Teraz jeszcze dachówka, schody wew. i zew., uporządkowanie i ... zima. Chcieliśmy jeszcze ogrodzić działkę, ale nie wiem czy nam się to uda przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emila My też mamy taka fajna hurtownie :)

Nawet ropoczęta folię dachowa przyjeli :)

U nas panowie wchodzą w poniedziałek bedą robić działóki oraz schody przed wejściem, chcemy jeszcze przed zimą w miarę uporządkować teren z przodu domu, mam nadzieje że pogoda pozwoli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas kolejne niemiłe zaskoczenie dotyczące ekipy murarskiej. W sobotę skończyli wszystkie ścianki działowe, kominy i podmurówkę okien. Zostały im jeszcze schody wewnętrzne i 3 zewnętrzne (drzwi wejściowe, drzwi pom.gospod. i tarasowe zamiast tarasu). Jakie było nasze zdziwienie, kiedy szef uznał, że on już wszystko zrobił a na schody się nie umawialiśmy i jak chcemy, to musimy dodatkowo zapłacić po 100 zł od stopnia. Myślałam, że umrę ze złości, bo podczas pierwszej rozmowy w maju pytaliśmy, czy schody zabiegowe da się zrobić na spocznikowe. Tyle było gadania o tych schodach a szef nagle uznał, że na to się nie umawialiśmy i nie mamy umowy, więc on tego nie zrobił. Tylko zapomniał o jednej rzeczy- że brak umowy działa w dwie strony. Z 10 tys. jakie mieliśmy mu zapłacić daliśmy mu już 6 tys. Więc skoro liczy za stopień 100 zł to odliczymy mu z 2 tys.

Jacy ludzie potrafią być perfidni. Skądinąd wiemy, że załapał niezłą robotę w Poznaniu na całą zimę i bardzo mu się spieszy, żeby skończyć więc cyba dlatego takie zagranie.

Na szczęście nie płaciliśmy z góry, tylko po zakończeniu kolejnego etapu.

 

A poza tym, to czy nie sądzicie, że schody wewnętrzne to element projektu ŚCIŚLE związany, bo zbrojony ze stropem, więc jak on mógł powiedzieć, że robienia schodów on nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody są integralną częścią domu. Szczególnie w takim wypadku jak u nas, gdzie były wylewane razem ze stropem. :D

Jeżlei nie było umowy, to ciężka sprawa. Pewnie trzeba będzie usiąść do stołu i ponegocjować. Wy macie swoje racje i argumenty (kasę) on swoje. Może gdzieś się spotkacie. Jak nie pozostaje rozwiązanie siłowe - czyli nie wypłacenie pełnej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że to pozostawia taki niesmak i brak zaufania do kolejnych ekip, które traktujemy przez pryzmat ekipy murarskiej.

Jedno, co trzeba im przyznać, to że robią naprawdę dobrze, fachowo, sprawnie (jak już robią to robią) a na budowie zostawiają porządek.

Najwyraźniej jednak nie można mieć wszystkiego.l

 

Administratorom forum zwracam uwagę, że nie przestawili jeszcze zegara na czas zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłaciliśmy i nie zapłacimy całości. A schody będzie nam musiał zrobić ktoś inny i mam nadzieję, że uda się zrobić spocznikowe.

 

Cały czas głowimy się nad oknem dachowym- Velux czy Fakro. Velux jest trochę droższy, ale z tego co przeczytałam na forum o oknach- lepiej wykonany- podobno Fakro ma nierówną powierzchnię lakieru, itp.

 

Jakie macie wymiary okien? Czy pomiędzy wymiarem 78x118 a 78x98 jest duża różnica?

Zdecydowaliśmy się na 1 okno dachowe w pokoju graniczącym z łazienką, bo będzie tam pojedyncze okno o otworze ok. 90x130. W pozostałych pokojach nie dajemy, bo zrobiliśmy tam duże okna 150x150. Nad klatką schodową też nie, bo będzie zbyt wysoko, żeby je otworzyć i umyć. W dzień klatka schodowa będzie doświetlona z pokoi a wieczorem i w nocy i tak trzeba zapalać światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga robisz alarm?

Mamy zamiar, ale to będzie robił nam kto inny.

Spotkanie z elektrykiem przebiegło pomyślnie facet za całą robotę chce 3000 zł cena obejmuje odbiór. Słucham rad 8)

Emila bardzo mi przykro z powodu twojego wykonawcy, dobrze że nie zapłaciliscie im macie jakies atuty, ale i tak przykro.

Ja się tylko zastanawiam jak oni zalali strop bez schodów, u nas ta konstrukcja była integralnie połączona, a jak to jest u Was ???

My mamy okna Velux 5 szt. 78x118. U nas też okna w pokojach są 150x150, ale ja lubię jak w pomieszczeniach jest jasno, co doklatki schodowej to potem będę się martwic jak myć to okno :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zalewaniu stropu wyciągnęli zbrojenie na schody.

Ja również lubię jasno ale zracjonalizowałam tę kwestię- duże okna dadzą wystarczające światło a 1 okno to wydatek 1200 zł. Te 4 tys. przeznaczę na ogrzewanie podłogowe na dole, bo z założenia góra będzie strefą nocną, więc raczej nie skorzystam z dodatkowego doświetlenia skoro w dzień prawie w ogóle nas tam nie będzie.

 

Aga a na jakiej wysokości masz okna? Czy zaczynają się od murłaty i czy spokojnie dosięgniesz do górnej klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilka: no to sie porobiło... niestety sprawdza sie moje czarnowidztwo, ale przynajmniej przyjmujecie sluszną drogę obcinając gosciowi gotówke za schody, a skoro zbrojenie jest wypuszczone ze stropu to wszystko jest jeszcze spokojne do zrobienia, napewno znajdzieje kogos kto zrobi wam te schody.

Powiem wam ciekawostke odnosnie schodów, opowiadal mi o tym moj kierownik. Mianowicie, schody sa chyba najbardziej trudną do wykonania konstrukcją podczas budowy domu, przynajmniej tych grubszych prac, ale jak mowią statystyki jest to najmniej zawodna część. Ilosc wypadków na budowach z 'udzialem' schodów jest naprawde bardzo znikoma, w porównaniu z innymi elementami domu.

pozdr

m.

 

ps. emilka.. czas musisz sobie sama przestawic w profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim znalazłem mojego wykonawce to rozmawiałem z kilkoma i każdy z nich nie zaliczał schodów do budynku. Obojętnie czy zewnętrzne czy wewnętrzne każdy doliczał sobie właśnie po 100 zł jak u emili. Wykonanie podbetonow, ścianek działowych wszystko musilaem osobno dopłacić bo po prostu nie umowiliśmy sie na wykonanie tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...