Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Tylko że nam murarz nie powiedział "schody osobno". Wprowadził nas w błąd, bo długo o tych schodach rozmawialiśmy w kontekście przerobienia ich na spocznikowe, a gdy zalewali strop bez schodów to murarz tłumaczył się, że tak mu wygodniej, że zbrojenie schodów trwa długo i on to sobie zrobi, jak cieśla zadaszy. To jak w takiej sytuacji mogłam przypuszczać, że schody liczy osobno. Takie rzeczy mówi się WYRAŹNIE na początku rozmów o budowaniu a nie na koniec przed wypłatą. A skoro o tym nie powiedział, to ja nie mam obowiązku przyjmować jego oświadczenia jak potulny baranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój elektryk na ten przykład od umówionej (ustnie) ceny odliczył jeszcze ponad 200 zł, bo mniej materiału wyszło niż zakładaliśmy. Cud.

Natomiast facetowi od CO i wod kan kazałem dorobić kilka dodatkowych rzeczy, a ceny i tak nie zwiększył. Drugi cud.

Są jeszcze uczciwi ludzie.

Natomiast z dachem również miałem zadymę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak facet jest uczciwy to umowa nie jest potrzebna, a jak nie to i umowa nic nie pomoże

 

To chyba kwintesencja i złota myśl o budowaniu systemem gospodarczym.

 

Jestem przekonana, że można nie mieć umowy jeśli się płaci po robocie a nie z góry. Co prawda może nerwy większe ale nie zawsze. Znajomi mieli umowę a wykonawca nie przychodził, odlekał a jak go postraszyli, że zapłacą mniej z racji opóźnień to nie przyszedł wcale i stwierdził, że znajdzie sobie inną robotę. Znajomi przeciez nie mają ani czasu ani ochoty ani pieniędzy na ciąganie gościa po sądach, więc przepadł im sezon i zaczęli z rocznym opóźnieniem.

Dlatego my nie gotowaliśmy się do umowy skoro przyjeliśmy zasadę, że płacimy po robocie. Cieśla jest jeszcze lepszy- powiedział, że on nie bierze kasy przed zakończeniem wszystkiego- żadne etapy go nie interesują. Kończy wszystko i dopiero wtedy bierze pieniądze. To jest dopiero podejście- mam tylko nadzieję, że nie skończy się jak z murarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- szkoda że zaczyna się zima, która przyblokuje wasze murarskie zapędy. Przyzwyczaiłam się już, że ranek zaczynam od odwiedzin twojej strony i sprawdzenia naszego forum. Będzie mi brakować waszych działań na budowie, choć musisz przyznać, że i tak udało nam się trochę nadgonić zaległości i obecnie jesteśmy 3 kroki za Tobą (dach, okna i schody).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa sprzedaży mieszkania? Pojawił sie ktoś chętny zapłacić wystarczająco dużo za wasze mieszkanie?

A co zrobicie, jak kupiec będzie chciał wprowadzić się do mieszkania? Zdecydujecie się na przeprowadzkę do prymulek i wykańczanie mieszkając już tam?

 

Na razie sprzedaż mieszkania idzie spokojnie, zastrzeglismy że chcemy w nim mieszkac jeszcze 3 miesiące od sprzedaży, jesli taki klient się nie trafi

to na jakis czas ewentualnie przeprowadzimy się do moich rodziców.

Dom chyba nie będzie nadwał się do zamieszkania z dwójką dzieci :-?

Ale zobaczymy jak będzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila cały dól oprócz pom. gosp. i małego pokoju podłogówka dodatkowo drabinka w łazience górna łazienka też podłogówka, kominek z płaszczem wodnym i piec na gaz.

Wyceny mają byc do końca tygodnia, jak będe miała to się podzielę informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...