Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawa z murarzami skończyła się niezbyt miło, tzn. zapłaciliśmy o 2 tys. mniej niż przewidywała umowa ustna, bo nie zrobili nam: schodów wewnętrznych, schodów zewnętrznych i tarasu oraz chudziaka.

Z umówionych 12 tys za wszystko (z fundamentami) zapłaciliśmy 10.

Murarz nie był zadowolony i zaczął nam wypominać, że nie było prądu (bo mieliśmy agregat) i że musiał u nas robić (uwaga!!!) bite 6 tygodni, a przecież ktoś, kto się zna i dokładnie przeanalizuje moje zdjęcia na stronie Maksia, to zauważy, że budowa nie trwała więcej niż 3 z wolnymi weekendami. Owszem, skończyli 2 miesiące po wbiciu pierwszej łopaty, ale ile mieli przerw, to tego nie mogę już zliczyć.

 

Co do wyceny Agi- o Boże czemu tak dużo?!!! Ale ja jeszcze nie mam pojęcia o kosztach c.o.- czas zweryfikuje to moje pojęcie.

Aga, czy twój mąż dokonał już rozliczenia stanu surowego zamkniętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąz wstępne podliczenie zrobił musze go tylko pogonić żeby w dzienniku cos skrobnął 8)

Co do c.o to obejmuje ona:

- turbokominek Makroterm 18 Kw.

- podłogówka w dwóch łazienkach, kuchni salonie i holu wraz z wiatrołapem, reszta grzejniki szt. 8.

- kocioł z zasobnikiem 120l

rurki, złączki, termostaty, mieszacze itp. pierdoły :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...U nas dziś kończą folię i łaty. Od jutra chyba zaczną kłaść dachówkę.

 

Dawno nas tu nie było :-? Przepraszamy,

 

Emilka ! Czy możesz podać orientacyjnie ile desek [m3] zużyłaś na te części dachu które wystają poza obrys budynku = okapy ? Jakie grube ? Czy one są jednostronnie strugane ? Na zdjęciach u Maksia niezbyt widać dach.

 

U nas w REDZIE postępy takie sobie . W zeszył tygodniu była wiecha i końcówka kominów . A w tym tygodniu zaczyna Dekarz :lol: . Dlatego temat podbitki okapu dachu jest bardzo gorący .

Zdjęcia do Maksia chętnie wyślę bo się kilka zebrało.

:o Właśnie zaczął padać snieg, ale o tej porze to norma.

 

C.O. - piece należy kupowac w grudniu/styczniu bo wtedy jest martwy sezon i ..dobre rabaty. Tak twierdzą hurtownicy . a więc do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka ! Czy możesz podać orientacyjnie ile desek [m3] zużyłaś na te części dachu które wystają poza obrys budynku = okapy ? Jakie grube ? Czy one są jednostronnie strugane ? Na zdjęciach u Maksia niezbyt widać dach.

 

Okap, czyli nabitka jest zrobiona z oheblowanych desek boazeryjnych, pomalowanych impregnatem. Nie wiem niestety ile tego było, bo nabitkę kupił i przygotował cieśla- rozliczymy się z nim za to i za śruby jak będziemy płacić za robociznę, ale obiecuję, że spytam się cieśli ile tego było i napiszę oraz zrobię zdjęcia okapu- wygląda bardzo ładnie.

Dziś niestety nie zdążę zrobić zdjęć, bo pracuję do 17- o tej godzinie zapadają nieludzkie ciemności. Zrobię je jutro, więc w środę powinny być na stronie Maksia.

 

Aga, jak sobie przemyślę, to rzeczywiście sporo tego i wierzę, że to może tyle kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a jaką firmę birzecie pod uwagę, jesli chodzi o kocioł gazowy?

Weszłam na forum o piecach i mam mętlik.

Pan, który będzie nam zakładał co poleca Immergas.

Ja przeczytałam, że kotłu dwufunkcyjne z zasobnikiem mogą się nie sprawdzać przy 2 łazienkach i dużym poborze wody- niektórzy polecają raczej jednofunkcyjne z osobnym zasobnikiem min. 120l

I sama już nie wiem.

Czy 120 mkw, podłogówka na dole i 2 łazienki (wanna i prysznic) nie będą wymagać dużej gotowości dostarczenia ciepłej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już powiedzieć, że mam dach. Dziś cieśla przyjeżdża, żeby założyć jeszcze 6 stopni kominiarskich i finito. Jesteśmy bogatsi o piękny dach a popołudniu będziemy biedniejsi o kilka dobrych tysiączków, ale nic mnie tak nie cieszy jak ten dach i nic nie sprawia podczas budowy takiej przyjemności jak współpraca z dobrymi fachowcami i zapłata za porządnie wykonaną robotę.

Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z cieśli, który zrobił nam więźbę i dach. To porządny, niezwykle słowny człowiek a do tego niesamowity fachowiec, wręcz artysta. Więc jeśli ktoś w Wielkopolsce chciałby znaleźć dobrego, ba! najlepszego cieślę, to bez żadnego "ale" polecam naszego. Mogę przesłać telefon na maila.

Zdjęcia zrobię dzisiaj a jutro prześlę Maksiowi.

U nas mróz, wiatr i chłód. Zima zaczęła się na dobre- na szczęście mamy już dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich

u mnie ruszyło :o

mam już ławy fundamentowe, w tym tygodniu majstrzy mają dokończyć

fundamenty bloczkami i do wiosny przerwa- niech sie ułoż , ściągnie i sam jeszcze nie wiem co, ale najbardziej to chyba ja musze trochę odpocząć :)

ale póki co, to zwarty biegam i pilnuję ile sie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...