Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Maksiu dzięki.

Ścianka kolankowa rzeczywiście niska- mnie też to zaniepokoiło jeszcze przed zalaniem wieńca, ale murarz twierdził, że tak jest w projekcie i że z murłatą będzie 1m. Nasz KB też odradzał podwyższanie, bo stwierdził, że domek straci proporcje- dach będzie zbyt wysoko od okien. I na razie nie żałujemy, bo domek wygląda ładnie a ja z moimi 168 cm wzrostu staję wyprostowana 50 cm od ścianki.

Poza tym, na górze jest tyle miejsca, że raczej nie odczujemy braku tych kilkunastu centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emila każda firma która robi nam wyceny ma inny piec jedna Aristona,druga Lunę, a trzeci nie wiem jaki :oops:

Zawsze są to jednak piece jednofunkcyjne z zasobnikiem 120l.

Kocioł dwufunkcyjny w takich warunkach się nie sprawdza :)

 

 

Podpisuję się obiema łapami - 1 funk + zasobnik. To nieliczna rzecz , którą zbadałem gruntownie. Moc pieca jak najmniejsza i nie dać naciągac sie na kondensacyjne ! Ew. oszczednosci dadzą zwrot nadpłaty jak już będziemy mieli wnuczęta ! Znajomi ( 2 szt ) bardzo polecają ARISTON. Uzytkują już od 3 lat. A drugi nasz typ to IMMERGAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nas wszyscy instalatorzy namawiaja na kondensat a My sie bronimy 8)

U nas każdy inastalator ma swój typ kotła i jaki wybierzemy będzie zależało od tego kto nam wkońcu to ogrzewanie zrobi :)

Ja uważam że skoro będziemy mieć kominek z płaszczem i to on głównie będzie u nas grzał to po co nam kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka ! Czy możesz podać orientacyjnie ile desek [m3] zużyłaś na te części dachu które wystają poza obrys budynku = okapy ? [/b] Jakie grube ? Czy one są jednostronnie strugane ? Na zdjęciach u Maksia niezbyt widać dach.

 

Nie wiem ile m3 desek wyszło ale cieśla wyliczył, że 65 mkw. Można sobie przeliczyć, jeśli znasz proporcję ile mkw w m3.

 

Skończyliśmy już etap surowy zamknięty. Rozliczyliśmy się już z cieślą i całą resztą. Wszystko popłacone i mogłam już obliczyć ile nas kosztowały poszczególne etapy.

Jeśli was to zainteresuje, to:

fundamenty: 10.500

ściany i stropy: 25.700

dach (konstrukcja i pokrycie z rynnami): 25.500

Razem stan surowy zamknięty: 61.700, w tym robocizna 10.000 za ściany i 6000 za dach.

Nie sądziłam, że koszty będą takie... optymistyczne. Wszyscy twierdzili, że nie ma możliwości zrobić stanu surowego zamkniętego poniżej 80 tys. dla takiej powierzchni domu. A ja sama obawiałam się, że dach będzie nas kosztował min. 30 tys.

 

Dziś kończymy zabijać otwory okienne i porządkować działkę i czekamy na cieslę, który ma nam jeszcze zrobić ocieplenie dachu z obiciem płytami gk oraz wiatę garażową. Miejmy nadzieję, że pomimo mrozów pogoda będzie ładna i słoneczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam Was drodzy prymulkowicze

fundamenty wymurowane !!!

pozostało mi jeszcze tylko porobić pionowe izolacje i zasypać ziemią

zrobiłem przedpłatę na BK do odbioru w marcu wyjdzie mi 4 zł/sz gr 24 cm. to chyba niezła cena,

jesli chodz o fundamenty to jeszcze nie podliczyłem wszystkiego ale , w 10000 to się nie zmieszczę :(

Emilia mocno tanich majstrów masz- gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ocieplenia dachu- facet od dachu (nasz cieśla i dekarz w jednym) powiedział, że ocieplenie i wiata garażowa już po znajomości, ale nie wiem ile to będzie. Na razie polujemy na okazje cenowe wełny mineralnej do ocieplenia. Skłaniamy się raczej do Isovera, ale zobaczymy.

4 zł/szt bk to bardzo tanio, ale zależy czy z transportem czy bez. My dostaliśmy 5,5 / szt ale z transportem i rozładunkiem gratis. Poza tym, hurtownia odebrała od nas niezużyty bk. Zamówiliśmy wg projektu ale zostało nam ok. 150 bloczków, z czego 123 oddaliśmy (reszta była wyszczerbiona albo coś takiego, więc nie oddaliśmy). To duży komfort jeśli hurtownia odbierze nie wykorzystany materiał, bo lepiej zamówić od razu wszystko, żeby nie mieć przestojów na budowie z powodu braku materiału no i ekonomicznie, bo nie ponosisz strat.

A jaki bk? My mieliśmy z Prefbet Powodowo- nasza hurtownia przywiozła nam transport prosto z fabryki- był jeszcze ciepły a miejscami gorący, bo wyprodukowany kilka dni przed przyjazdem na działkę (a bk gazuje). Polecamy, bo ekipa była zadowolona- łatwy w obróbce a nie kruszył się i nie rozpadał. Kierowca, który nam przywiózł ten bk mówił, że Powodowo większość produkcji wysyła do Niemiec- podobno prawie cały Berlin buduje się z bk, a do nas pchają ceramikę. na ile w tym prawdy nie wiem, podobno Niemcy mają wykupić grupę Prefbet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK bedzie z Solca Kujawskiego- SOLBET podobno to dobra firma, a i najbliżej

Oczywiście mogę zwróćić nadmiar towaru , nawet sprzedawca zasugerował, aby zamówić nieco więcej po niższej cenie, bo zwroty przyjmuję, niż gdyby zabrakło i musiałbym dokupić droższy, transport mam w cenie, a za rozładunek dopłata 80 zł. za HDS (50 dopłaci hurtownia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...