Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę że nikt nie buduje naszych prymulek :cry:

 

 

A nieprawda, my bedziemy budować na wiosnę w prymulkach 3 :D

W zwiazku ze związkiem chcielibysmy sie przywitać, tzn ja i mój mąż Maciek. Działka zakupiona, pozwolenia w toku, mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i szybko :) . Wiem, przemawia przeze mnie entuzjazm nowicjusza. Pewnie wkrótce nadejdą czarne chmury i pojawia się tysiące problemów i wątpliwości ale narazie jesteśmy podjarani jak nie wiem co! Mieszkamy we Wrocławiu, budować będziemy się pod Wrocławiem, w Wilkszynie. Witamy wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie buduje naszych prymulek :cry:

 

 

A nieprawda, my bedziemy budować na wiosnę w prymulkach 3 :D

W zwiazku ze związkiem chcielibysmy sie przywitać, tzn ja i mój mąż Maciek. Działka zakupiona, pozwolenia w toku, mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i szybko :) . Wiem, przemawia przeze mnie entuzjazm nowicjusza. Pewnie wkrótce nadejdą czarne chmury i pojawia się tysiące problemów i wątpliwości ale narazie jesteśmy podjarani jak nie wiem co! Mieszkamy we Wrocławiu, budować będziemy się pod Wrocławiem, w Wilkszynie. Witamy wszystkich :D

Witaj w naszym gronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kwestia wełny już się wyjaśniła :)

Nóż na gardle to może nie,chcieliśmy to mamy,mimocałej zawieruchy bardzo się cieszę- ja to chyba lubię takie zwariowane życie :o :wink: :)

Zdążyłam zauważyć :p

 

Witam nowych Prymulkowiczów, choć przypuszczam, że w najbliższych 4 miesiącach można tu będzie zastać jedynie chrapanie, no i może Agę, bo tylko ona nie zapada w sen zimowy- wręcz przeciwnie- Aga chce nam zrobić gorące słońce Afryki na tym naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kwestia wełny już się wyjaśniła :)

Nóż na gardle to może nie,chcieliśmy to mamy,mimocałej zawieruchy bardzo się cieszę- ja to chyba lubię takie zwariowane życie :o :wink: :)

Zdążyłam zauważyć :p

 

Witam nowych Prymulkowiczów, choć przypuszczam, że w najbliższych 4 miesiącach można tu będzie zastać jedynie chrapanie, no i może Agę, bo tylko ona nie zapada w sen zimowy- wręcz przeciwnie- Aga chce nam zrobić gorące słońce Afryki na tym naszym forum.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego prymulkowicza. Dlaczego budujecie akurat ten piękny domek? :D :D

Bo jest piekny :wink: :)

 

Właśnie, bo jest piekny. Poza tym spełnia nasze wymagania. Przyjeliśmy następujące kryteria: powierzchnia ok 120, 3 sypialnie na górze, oddzielny pokoik na dole, kuchnia połączona z pokojem dzielnym, prosta konstrukcja (żeby był tani w budowie), przeszukaliśmy tysiace projektów i wyszedł nam ten. Maciek już tak się przyzwyczaił do tego projektu, że od roku o żadnym innym nie chce słyszeć. Zakupił już nawet kosztorys. Nie ma już odwrotu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA, byłam na Twojej stronie dziennika budowy i zobaczyłam że zrobiliscie dodatkowy pokój nad garażem. Fajny pomysł, właśnie zaczęłam piłować Maćka, żebyśmy również coś takiego rozważyli, zawsze to więcej miejsca.... Nie będzie to łatwa przeprawa bo Maciek do zmian jest ZAWSZE nastawiony delikatnie mówiąc SCEPTYCZNIE. Taki z niego uparciuch :-). Rozumiem, że to architekt musi dokonać takiej zmiany w projekcie? Czy jest to duża zmiana? Czy poprostu podniesienie wyzej dachu nad garażem? Jaka jest powierzchnia pokoju, który tam powstaje? dzieki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie muszę odpowiedzieć ja, Maciek mąż Nataszy.

Kosztorys wykonany w programie Rodos wg.KNR-ów zawiera dokładną ilość materiałów potrzebną do wykonania poszczególnych etapów domku.

I czas prac przewidziany na ich wykonanie.

Sam zawodowo kosztorysuje w programie NORMA, więc natychmiast wprowadziłem do niego potrzebne dane.

Korzyści płynące z posiadania kosztorysu:mogę dowolnie wstawiać ceny za materiały i od razu wiem ile będzie kosztować budowa domku z pominięciem np.wykończenia poddasza i garażu.

Dając kosztorys ekipie budowlanej dokładnie mogę określić ile ,za co i dlaczego tak drogo :D skoro w kosztorysie jest dokładnie wszystko wyszczególnione.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam kosztorys z programem, ale kosztorys kosztorysem a rzeczywistość swoją drogą. Projekt zakłada ścianę 1W z keramzytobetonu a my robimy 2w z bk 24 i ocieplenia styropianem, więc na samym starcie dane dotyczące materiałów nie odpowiadały kosztorysowi. Zawsze coś się zmieni a trudno oszacować te zmiany i nanieść do programu.

Wg kosztorysu stan surowy zamknięty podstawowej wersji Prymulek, czyli takich jak my budujemy, wynosi 114 tys. netto, czyli ok. 139 tys. z podatkiem. My zrobiliśmy stan surowy zamknięty, co prawda bez schodów i podbetonu, ale to nie są duże koszty, za 62 tys. To jest bardzo optymistyczne ale jest dowodem na to, że kosztorys nie zawsze a w moim przypadku nie jest pomocny. Rzekłabym, że kompletnie nieprzydatnym, bo rzeczywisty koszt pokaże dopiero po fakcie, kiedy nie jest to już nikomu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnata5 tak zrobilismy pokój nad garażem,jestem z tegopomysłu bardzo zadowolna :) Zmiany w projekcie nanosił nam architekt adaptujący projekt, dach nad garażem jest całkowicie przeprojektowany,

pow. pokoju nad garażem to 24 metry po podłoce, w tym pokoju jest niższa ścianka kolankowa ( mieszkacie tak blisko że możecie przyjechać na retrospekcję, zobaczycie jak to wygląda w rzeczywistości :) ).

emilag Dzięki za miłe słowa, będzie bez wiszących szafek, meble będą wyglądały tak jak na zdjęciu :)

Kuchnia jest z BRW u nich tosię chyba nazywa traffic 8)

Co do kosztorysu to nam by się wcale nie przydał, tak przerobiliśmy nasze Prymulki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, tak sobie kombinuję z tym ustawieniem tych twoich szafek i jakoś mi do Prymulkowej kuchni nie pasuje. Ale chyba mnie w końcu olśniło- robicie kuchnię w projektowym gabinecie, prawda? Jeśli tak to ta ściana z oknem nie jest chyba taka szeroka, czy zdjęcie tych mebli jest po prostu rozciągnięte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.

Przyjachac zawsze możecie,zapraszamy bardzo gorąco.

Kiedys ja odwiedzałam Prymulkowiczów teraz zapraszam do siebie, taka tradycja :)

Myślę że z Mackiem bedizemy mieli wiele tematów oprócz budowy :wink: :)

Paralotnie tomo że nie dokońca nasz konik ale mój mąż to spadochroniarz :)

A jesli chodzi o harcerstwo to jest nam bliższe niż myslicie :wink: :)

Zapytaj tylko jak się nazywał ten ośrodek harcerski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, tak sobie kombinuję z tym ustawieniem tych twoich szafek i jakoś mi do Prymulkowej kuchni nie pasuje. Ale chyba mnie w końcu olśniło- robicie kuchnię w projektowym gabinecie, prawda? Jeśli tak to ta ściana z oknem nie jest chyba taka szeroka, czy zdjęcie tych mebli jest po prostu rozciągnięte?

Emila kuchnia jest tak jak w projekcie zanaczam żevmy mamy lustro :)

I nasz dom jest poszerzony o 1 m właśnie od strony kuchni i salonu :)

Na zdjęciu kuchni nic nie jest rozciągniete :) Długośc tej ściany to ponad 5m :)

Mam nadzieję że nie zakręciłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...