Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.

Witajcie!

 

A kiedy Maciek się uczył latać?

Może się spotykaliśmy ? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.

Przyjachac zawsze możecie,zapraszamy bardzo gorąco.

Kiedys ja odwiedzałam Prymulkowiczów teraz zapraszam do siebie, taka tradycja :)

Myślę że z Mackiem bedizemy mieli wiele tematów oprócz budowy :wink: :)

Paralotnie tomo że nie dokońca nasz konik ale mój mąż to spadochroniarz :)

A jesli chodzi o harcerstwo to jest nam bliższe niż myslicie :wink: :)

Zapytaj tylko jak się nazywał ten ośrodek harcerski :)

 

 

No to może w następny weeken byśmy sobie zrobili wycieczkę? Pewnie spędzacie na budowie kazdą wolną chwilę? Nie zawracalibysmy Wam długo głowy, tylko poogladalibyśmy sobie jak ta prymulka wygląda na żywo :-) . Napisz jak Was tam znależć w tym Jeżowie. Ja też przez całe życie byłam harcerką, jeszcze na studiach nawet. Pewnie spotkalismy się na jakimś rajdzie albo innym zlocie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako zupełny nowicjusz w budowaniu dopiero przeglądam projekty. prymulka bardzo mi się spodobała ze względu na ilośc pokoi ( potrzebuję dla męża muzyka oddzielny pokój a ten na parterze bardzo mu się spodobał).

zastanawia mnie jednak dość mały salon w wersji podstawowej.

zauważyłam, że maksio powiększył dom od strony salonu i schodów.

czy są jeszcze jakieś inne rozwiązania?

no i chciałabym się dowiedzieć ile pieniędzy bym potrzebowała, żeby wprowadzić się na parter a z poddaszem poczekać na powiększenie rodziny :)

jak musi być zakończona góa, żeby mogła poczekać na kredyt albo spadek ;)

dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pieniędzy? hmmmm co ciekawe wszyscy w tym wątku budują ten sam dom, a wydają... zupełnie różne kwoty. Budując metodą gospodarczą nie ma czegoś takiego jak cena za m2. Wszystko zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych oraz wyborów, których dokonasz. Weźmy chociażby taką prostą sprawę jak tynk wewnętrzny. Koszt robocizny w moim rejonie waha się w granicach 9-18 zł. Koszt za materiał w zależności od rodzju tynku (cementowy, wapienny, gipsowy) i sposobu kładzenia (maszynowy, ręczny) może się różnić także w granicach nawet 100%. I tak jest z każdym etapem i elementem budowy. Musisz po prostu wiedzieć czego chcesz i na tej podstawie próbować stworzyć realny kosztorys.

 

Co do wykoczęnia poddasza, nie da się ukryć, że muszą tam być zrobione wylewki, tynki oraz docieplenie. Reszta teoretycznie może poczekać. Odpadną Ci więc: łazienka, podłogi, wykończenie schodów, malowanie, umeblowanie... Czasami daje to całkiem sporą kwotę.

Jeżeli chcesz oszczędzić na raz dość dużo na wczesnym etapie budowania zastanów się czy nie warto tak jak Maksiu zrezygnować z jednego komina.

U mnie salon ma wielkość zgodną z projektem. Póki nie jest umeblowany sprawia wrażenie takiego w sam raz. Prawdopodobnie zamiast kominka będziemy mieli kozę. To też oszczędnośc powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.

Witajcie!

 

A kiedy Maciek się uczył latać?

Może się spotykaliśmy ? :wink: :D

 

Kurs u Witka Kaczyńskiego robiłem w 1998 albo 1999 roku .Pamiętam jeszcze te zloty z góry szybowcowej i podejścia w palącym słońcu :D

W tej chwili latam głównie z wyciągarki oraz w cudownym kraju dla paralotniarzy jakim jest Słowenia .Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G O rany, to super że zapraszasz! Napewno przyjedziemy, nie chciałam sie tylko tak odrazu wpraszać skoro dopiero co się "zapoznaliśmy" :D . Maciek mówi że w Jeżowie Sudeckim uczył sie latać na paralotni ( w harcerskim ośrodku szybowcowym na górze), więc zna trochę ten teren, przynajmniej z góry :D . Narazie nie podchodzi z entuzjazmem do dodatkowego pokoju nad garażem, ale będę go przekonywać.

Przyjachac zawsze możecie,zapraszamy bardzo gorąco.

Kiedys ja odwiedzałam Prymulkowiczów teraz zapraszam do siebie, taka tradycja :)

Myślę że z Mackiem bedizemy mieli wiele tematów oprócz budowy :wink: :)

Paralotnie tomo że nie dokońca nasz konik ale mój mąż to spadochroniarz :)

A jesli chodzi o harcerstwo to jest nam bliższe niż myslicie :wink: :)

Zapytaj tylko jak się nazywał ten ośrodek harcerski :)

 

 

No to może w następny weeken byśmy sobie zrobili wycieczkę? Pewnie spędzacie na budowie kazdą wolną chwilę? Nie zawracalibysmy Wam długo głowy, tylko poogladalibyśmy sobie jak ta prymulka wygląda na żywo :-) . Napisz jak Was tam znależć w tym Jeżowie. Ja też przez całe życie byłam harcerką, jeszcze na studiach nawet. Pewnie spotkalismy się na jakimś rajdzie albo innym zlocie :-).

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie namiary podam na priv.

Bardzo miło będzie Was gościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci komin wcale tak dużo nie kosztował.

mTom popatrz na komin Maksia- jest bardzo szeroki. Gdyby przeliczyć iloœć materiału to pewnie wyszłoby to samo lub niewiele mniej niż nasze 3. Ja jakoœc nie odczułam bardzo kosztów tego komina. Gdybym zliczyła dokładnie to koszt byłby ok. 500 zł nie więcej a za to masz komfort dobrej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez okien- to już by było podejrzane, gdyby tyle kosztował z oknami, choć niewątpliwie przyjemne dla portfela.

61.700 kosztował stan surowy zamknięty z fundamentami, wszystkimi ścianami, stropem, konstrukcją i poryciem dachu (dachówka ceramiczna) i 1 oknem dachowym, ale bez chudziaka i schodów.

W sobotę robią nam podłączenie prądu od skrzynki do domu z rozdzielnią, a potem rozprowadzenie prądu, ocieplenie poddasza i obicie gk oraz wiata garażowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez okien- to już by było podejrzane, gdyby tyle kosztował z oknami, choć niewątpliwie przyjemne dla portfela.

61.700 kosztował stan surowy zamknięty z fundamentami, wszystkimi ścianami, stropem, konstrukcją i poryciem dachu (dachówka ceramiczna) i 1 oknem dachowym, ale bez chudziaka i schodów.

W sobotę robią nam podłączenie prądu od skrzynki do domu z rozdzielnią, a potem rozprowadzenie prądu, ocieplenie poddasza i obicie gk oraz wiata garażowa.

 

materiały i robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...