Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Dzięki Tomku za odpowiedź. Rzeczywiście materiały i robocizna. Robocizna kosztowała nas 16 tys. (10 tys. budowa- fundamenty, ściany i strop i 6 tys. konstrukcja i pokrycie dachu) a reszta materiały.

Mam jeszcze takie rozliczenie:

Fundamenty (mat.+rob) 10.500

Ściany(wszystkie) i strop (mat.+rob) 25.700

Dach (konstrukcja, pokrycie, rynny- mat. i rob.) 25.500.

Razem daje to kwotę 61.700, bez chudziaka i bez schodów zew. i wew. ale za to z drewnem na konstrukcję wiaty, pokryciem z dachówki ceramicznej (bo zostało nam jeszcze ponad 20mkw dachówki) i orynnowaniem wiaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i właśnie sobie uświadomiłam, że ulga budowlana tylko do końca roku i może by tak jeszcze z niej zkorzystać? Myslicie że można sobie np kupić w hurtowni bloczki do budowy domu (jeszcze nie wiem jakie :-)), dostać za nie fakturę a materiały odebrać na wiosnę jak będziemy zaczynać budowę? Zawsze to kilka tysiaczków by się odliczyło od podatku, zawsze to jakaś oszczędność... No to musimy podjąć szybką decyzję z czego budujemy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ulga budowlana już sie kończy, ale żeby można było odliczyć, to trzeba było nabyć prawa do ulgi najpóźniej chyba w zeszłym roku, czyli zacząć budowę w zeszłym roku. W tym roku już nie można. Ale jest jeszcze ulga odsetkowa. Warunki: budowa rozpoczęta po 2002 roku i ukończona max. 3 lata po wydaniu pozwolenia na budowę, kredyt na budowę domu, mieszkania lub zakup ale na rynku pierwotnym. Odsetki od kredytu można odliczać w deklaracji za rok, w którym zakończono inwestycję. W moim przypadku, przy założeniu, że skończymy budowę i oddamy do użytkowania w przyszłym roku, tj. 2006, to do końca kwietnia 2007 składam deklarację i odliczam odsetki zapłacone w 2005 i 2006 roku. Ulga odsetkowa, po nabyciu do niej praw, trwa tak długo, jak długo płaci się odsetki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ulga budowlana już sie kończy, ale żeby można było odliczyć, to trzeba było nabyć prawa do ulgi najpóźniej chyba w zeszłym roku, czyli zacząć budowę w zeszłym roku. W tym roku już nie można. Ale jest jeszcze ulga odsetkowa. Warunki: budowa rozpoczęta po 2002 roku i ukończona max. 3 lata po wydaniu pozwolenia na budowę, kredyt na budowę domu, mieszkania lub zakup ale na rynku pierwotnym. Odsetki od kredytu można odliczać w deklaracji za rok, w którym zakończono inwestycję. W moim przypadku, przy założeniu, że skończymy budowę i oddamy do użytkowania w przyszłym roku, tj. 2006, to do końca kwietnia 2007 składam deklarację i odliczam odsetki zapłacone w 2005 i 2006 roku. Ulga odsetkowa, po nabyciu do niej praw, trwa tak długo, jak długo płaci się odsetki.

 

a ulga remontowa to to samo? Czy mogę sobie nabyć np kafelki, albo armaturę sanitarną niby że do mojego mieszkania a w rzeczywistości do przyszłego domu? Czy wtedy mogłabym skorzystać z tej ulgi i odliczyc od podatku? Wiecie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulga remontowa to jednak zupełnie coś innego.

Jest to możliwe w ramach określonych limitów. Pod warunkiem oczywiście, że masz mieszkanie i US nie przyjdzie do Ciebie sprawdzić czy kafle zostały położone. Wyobrażam sobie minę urzędnika jak przeczyta, że zakupiłaś 100 m2 desek podłogowych do mieszkania, które ma 50 m2. :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulga remontowa to jednak zupełnie coś innego.

Jest to możliwe w ramach określonych limitów. Pod warunkiem oczywiście, że masz mieszkanie i US nie przyjdzie do Ciebie sprawdzić czy kafle zostały położone. Wyobrażam sobie minę urzędnika jak przeczyta, że zakupiłaś 100 m2 desek podłogowych do mieszkania, które ma 50 m2. :wink: :D

 

oraz dwa kibelki, dwie umywalki, wannę i prysznic do naszej kawalerki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy miłym gościom za odwiedziny :)

Było nam bardzo miło gościć :)

 

Bardzo się podobało!!!! Juz oczyma wyobraźni zobaczyliśmy nasze prymulki, które zaczniemy budować na wiosnę. Takiej wizyty w prawdziwym domu nie da się zastapić najlepszymi projektami, planami, rysunkami czy zdjęciami. Wielkie dzięki za gościnę. Teraz jesteśmy już przekonani na 100% i na dniach kupujemy projekt. Co prawda pokój nad garażem nadal nie został przesądzony (ja chcę a Maciek chyba raczej nie), ale np schody będą zabiegowe, a nie tak jak wcześniej mysleliśmy spocznikowe. Zabiegowe bardziej do mnie przemawiają. Napewno powiększymy dom o 1 metr i na parterze będzie mozna na rowerze jeździć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...