Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy macie policzoną powierzchnię ścian zewnętrznych pod ocieplenie? Mi wychodzi z garażem jakieś 205 m2.

 

u mnie liczyłem ocieplenie pod 220 m2, było lekko mniej, bo troche zostało materiałów, pewnie z 5-8 m2 można by było urwać, ale

1. ja nie mam garażu

2. mam wiekszy domek niz standartowe prymulki

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mało się udzielałam, ale nie za bardzo mam o czym opowiadać, bo przecież apogeum zimy... Taki mróz, że nawet pies nie chce wyjœć na dwór.

Jutro wybieram się na Targi budowlane BUDMA w Poznaniu (mam 35 km do Poznania). Czy ktoœ z Was był już w tym roku albo w poprzednim? Targi trwajš do pištku i jest mnóstwo wystawców- na tym etapie interesuje nas oczywiœcie wykończeniówka- ogrzewanie, podłogi, kominki, tynki, posadzki i terakota, okna i parapety, i wiele, wiele innych.

W pištek podzielę się ciekawymi spostrzeżeniami, ewentualnie namiarami na ciekawe firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy kto� z Was był już w tym roku albo w poprzednim?

...

Byłem w pierwszy dzień.

... ogrzewanie...

- bieda , bo to nie te targi; był Viessmann, Purmo i Wavin (rury) i to wszystko.

... podłogi...

-tu jest lepiej. Jest kilku dużych producentów i troche mniejszych.

... kominki quote...

-bieda :Tim, Spartherm, Makrotherm i może jeszcze 2-3 producentów mało znanych kominków z płaszczem wodnym

... tynki...

- brak wielu dużych producentów; z tych znanych to zobaczyłem tylko Kreisela, reszta to firmy dla profesjonalistów o których nigdy nie słyszałem

.. posadzki i terakota...

- troche lepiej; b.dobra ekspozycja Paradyża i Końskich; prawie żadnych katalogów - Paradyż nie daje.

... okna i parapety...

-tu róznie; jeśli chodzi o okna to było tylko kilku dużych producentów (i akurat żaden z tych co by mnie interesował); lepiej wsród producentów parapetów

...i wiele, wiele innych...

- zdecydowanie najlepsze ekpozycje to drzwi (była wiekszość producentów) i klamki. Poznałem wiele firm o których nie miałem pojęcia i znalazłem dla siebie bardzo ładne drzwi wejściowe.

pozdrawiam

Konrad

 

PS. Twój post znalazłem przez przypadek, bo był pierwszy jaki wyrzuciła mi wyszukiwarka na temat Budmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupów bezpoœrednich nie, ale już na targach można osobiœcie zamawiać i negocjować koszty i transport. Jako osoba, która zna targi od œrodka (mój urzšd wystawia się na targach regionalnych) wiem, że właœcicielom uczestniczšcym w targach łatwiej przychodzi opuszczenie ceny, czy darmowy transport, bo ideš targów jest przecież pozyskanie klientów i dobrej opinii o produktach i obsłudze.

Mam nadzieję, że uda nam się znaleŸć przynajmniej kilka firm, które zaoferujš ceny konkurencyjne w stosunku do tych, które oferujš okoliczni producenci.

Poza tym to niesamowita okazja, by w jednym miejscu zobaczyć próbki produktów poszczególnych firm. Liczę na to, że w przedostatni dzień targów będzie więcej wystawców niż w pierwszy, bo przecież każdy dzień to spory koszt, więc może wystawcy oszczędzali na poczštku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaso dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :)

Mnie tobardziej interesuje czy można tam zrobić zakupy w cenach bardziej przystepnych niż w sklepie ???

Pewnie tak. Ja jednak nie byłem w tym celu, więc się o to nie pytałem. Producent schodów strychowych sam podaczas rozmowy ze mną powiedział, ze gdybym kupował ich schody, to mam się domagać większego rabatu za udział w targach (powołujac się na niego). W kilku katalogach widziałem też specjalne rabaty dla uczestników targów (ale nie dla interesujących mnie produktów).

Kiedyś czytałem tu na forum, że ktoś na Budmie kupił okna Fakro z 30% rabatem. To już jest coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje wykończeniówka czyli kafelki kibelki umywalki itp. sprawy 8)

Ale dzięki za info :)

 

Kafelek jest niewiele. Z dużych firm są może 3. Reszty nie znam. Wszystkie ekspozycje mieszczą się na max 150m2 (mniej niż połowa jednej z mniejszych hal). Kibelków i umywalek brak (tzn są 4 sztuki jako dodatek do ekzpozycji Paradyża :lol: ). Dwie największe hale zajmują producenci drzwi i okien. I tu jest już w czym wybierać - szczególnie drzwi (zajmują cała b. dużą hale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam z targów Budma- niezbyt usatysfakcjonowana i z niedosytem.

Nastawiliœmy się na systemy dociepleń (wełna mineralna) oraz systemy grzewcze (gaz + kominek z płaszczem + podłogówka). Jeœli chodzi o docieplenie, to ku naszemy wielkiemu zaskoczeniu była tylko firma Rockwool- nie znaleŸliœmy Isovera czy Ursy. W domu modelowym Rockwool miało œwietnš prezentację i kompetentnych przedstawicieli, którzy odpowiadali na wszelkie pytania, a "wyższoœć" ich wełny argumentowali konkretnymi argumentami, wyliczeniami i przykładami. To co mi się podobało, to to, że nie negowali produktów innych firm, zaznaczajšc, że parametry cieplne wełny szklanej i skalnej sš niemal identyczne. Wskazywali szczegółowe cechy odróżniajšce Rockwoola od innych i co mnie zdziwiło- namawiajš, by folię paroizolacyjnš (między wełnš a gk) stosować tylko w pomieszczeniach o dużym natężeniu pary wodnej (łazienka i ew. kuchnia na poddaszu). W pomieszczeniach, które spełniajš funkcję sypialni radzš nie dawać folii. Tłumaczš to tym, że pary wodnej jest w nich bardzo mało, a przy nawykach Polaków do szczelnego zamykania okien i drzwi lepiej, by ta para uchodziła poprzez gk i wełnę. Kolejnym argumentem jest to, że w przypadku uszkoszenia dachówki i folii dachowej, woda będzie stopniowo wsiškać w wełnę i po pewnym czasie pojawi się zaciek na gk- będzie wiadomo, że trzeba naprawić dach i gdzie to trzeba zrobić. W przypadku folii może się okazać, że woda wsiška w wełnę a potem œcieka po folii i niszczy o wiele większš iloœć wełny. Doœć logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeœli chodzi o systemy grzewcze, to znalazłam dosłownie 1 firmę, która zajmuje się kompleksowš instalacjš grzewczš- systemy zintegrowane- kocioł 1-funkcyjny, zasobnik, kominek z płaszczem wodnym, urzšdzenie sterujšce. Co jest fajne- przy kotle 1-funkcyjnym i osobnym zasobniku wody, kominek, oprócz funkcji ogrzewania budynku, podgrzewa również wodę w zasobniku. Maksymalna oszczędnoœć gazu.

Niestety była tylko 1 firma, oferujšca na dodatek kotły, których firmy nigdy nie słyszałam (Beki).

To nie te targi dla instalacji. Instalacje sš podobno w marcu- może też się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego było dużo?- drzwi i okien- prawie 2 wielkie hale. Wzornictwo i materiały przeróżne. Bywało, że wystawcy oferowali sprzedaż po doœć atrakcyjnej cenie, z tym że hurtowa, czyli musiałabym zakupić conajmniej 3 pary drzwi zewnętrznych- po co mi tyle?

Było też mnóstwo producentów pokryć dachowych (głównie dachówki), z przepięknymi dachówkami- karpiówki o kształcie, którego wczeœniej nie widziałam.

Sporo wystawców podłóg i parkietów (Kronopol to miał chyba kilka stoisk). Sporo producentów tynków wewnętrznych i zewnętrznych.

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...