Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Maksiu- tak przy okazji to mam pytanie.

W ubiegłym roku, w styczniu, kupiłe� styropian na ocieplenie domu, bo ceny były atrakcyjne. Dostali�my cynk z naszej hurtowni, że w II połowie lutego ma zdrożeć styropian, więc dzi� jedziemy go zamówić. Jakš firmę polecasz, czy gęsto�ć styropianu czy twardo�ć ma wpływ na parametry ociepleniowe? Jaki styropian wybrać, bo okazało się, że cie�la zostawił nam 11 cm a nie 13, więc musimy kupić styropian 10 cm a nie 12 jak planowali�my. Sš podobno płyty frezowane, które eliminujš mostki termiczne. Co my�lisz w temacie styropianu?

 

gestosc styropianu oczywiscie na wplyw na parametry ociepleniowe, standartowo stosuje sie do tego styropian FS15, po nowemu sie to jakos inaczej nazywa, kazdy wie o co chodzi jak sie powie FS15. Jeśli chodzi o ciesle to jak rozumiem chodzi o te czesto ktore sa miedzy elementami drewianymi a scianą, u mnie bylo 8-10cm, a poszlo calosc styropian 12, a w tych miejscach byl podcinany, nie wiem czy dobrze zrozumialem o co Ci chodzi z tym ciesla, jakby co to wyjasnij. A jesli chodzi o frezy to napewno to lepsze rozwiazanie niz bez, bo faktycznie nie ma mostrow, wiec jesli masz mozliwosc to pewnie, czemu nie, tylko pamietaj ze taki styropian jest odrobinke drozszy.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emila, w sprawie styropianu - za jakieś moment podrożeje (wzrosła cena surowca do produkcji styropianu - Owipianu). Osobiście polecam Austrotherm na pióro wpust czyli frezowany. Gęstość na fasady to FS 15 czyli wg nowej nomenklatury EPS 70. Na wylewki stosuje się FS 20 (EPS 100).

 

Witam nowego prymulkowicza z Łańcuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu dokładnie tak- odległo�ć krokwi, od której przychodzi nabitka, do �ciany jest 11, jak również odległo�ć zastrzału od �ciany, ale skoro piszesz, że podcinałe�, to chyba kupimy 12, bo to zawsze cieplej, a nasz dom ma być ciepły i energooszczędny.

 

dokladnie, na styropianie nie ma co oszczedzac, to sie szybko zwroci

a tu masz chyba akurat to o czym mowilem:

http://212.244.189.200/pics/2005/03maj2005/P5032059.jpg

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, instalację alarmową robił elektryk podczas prac prądowych. Nie ma w tym raczej żadnej filozofii. Porozkładał po prostu kable tam gdzie wyobraziłem sobie czujki ruchu i... tyle. Jak robiłeś prąd sam (no, prawie), to będzie to dla Ciebie małe piwo przed śniadaniem, jak mawiał pewien cieć. Chyba, że wolisz jakieś bezprzewodowe cudeńko. Pełno teraz tego na rynku.

 

Aga, ile będą schły? Kiedy zaczynasz robić podłogi?

 

Pochwalę się - kupiłem płytki do małej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie żeby zacząc uruchamiać podłogówkę potrwa to około tygodnia a potem już podłogi :)

Teraz czeka nas rozmowa z naszym mistrzem kiedy może donas wrócić i robić inne rzeczy ( szlifowanie regipsów, brodzik w dolnej łazience ) zakuppłytek planowany na przyszły tydzień :)

Zamówimy potem przyjadą do domu i będą sobie czekały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My logiką :wink: :)

U nas też kabelki ciągnął elektryk :)

 

tak sie pytam bo nie chcialbym przesadzic z ilościa czujek, nic zaciagne na budowe kolesia niech mi pokaże palcem gdzie maja być czujki a ja sobie pokabluje co trzeba.

W temacie kabelka.. jakiś specjalny czy starczy zwkly telefoniczny, powiedzmy ze dwie pary przewodów?

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu przejdź się po domu na spokojnie i zastanów się którędy ewentualny włamywacz będzie się poruszał. U nas jest trochę inaczej bo mamy na ten przykład taras nad garażem i tamtendy niby łatwiej się wkraść.

Aga ma, tację na logikę. Weź co najwyżej ze sobą kolesia, który wie na oko jaką sferę obejmują poszczególne czujki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie, bo mamy mały problem.

Nie mamy jeszcze podbetonu a chcemy podpisać umowę na okna- pan od okien chce, żebyœmy okreœlili, na jakiej wysokoœci będzie się zaczynać końcowy otwór okienny (najgorzej jest w kuchni, bo parapet ma być nad blatem a ja nie wiem dokšd będš szafki). Z naszym KB nie ma chwilowo kontaktu a z byłym murarzem nie za bardzo mamy ochotę rozmawiać (chyba pamiętacie dlaczego)

Pytanie jest następujšce- czy podbeton robi się równo z końcem œciany fundamentowej, czy może nieco niżej i jakš powinien mieć gruboœć? Jakš gruboœć styropianu dać na dole i ile wam wyszło cm całej podłogi- razem z płytkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie, bo mamy mały problem.

Nie mamy jeszcze podbetonu a chcemy podpisać umowę na okna- pan od okien chce, żeby�my okre�lili, na jakiej wysoko�ci będzie się zaczynać końcowy otwór okienny (najgorzej jest w kuchni, bo parapet ma być nad blatem a ja nie wiem dokšd będš szafki). Z naszym KB nie ma chwilowo kontaktu a z byłym murarzem nie za bardzo mamy ochotę rozmawiać (chyba pamiętacie dlaczego)

Pytanie jest następujšce- czy podbeton robi się równo z końcem �ciany fundamentowej, czy może nieco niżej i jakš powinien mieć grubo�ć? Jakš grubo�ć styropianu dać na dole i ile wam wyszło cm całej podłogi- razem z płytkami?

 

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, pytasz o chudziaka jak rozumiem, u mnie ma grubość 6 cm, na to później pójdzie styropian, dwie warstwy po 5 cm i na to wylewka, no i na to jeszcze oczywiście jakas tam docelowa okładzina. W sumie bedzie to 17-18 cm ponad chudziakiem. A parapet od okna będzie się zaczynał na wysokości 88-90 cm nad poziomem docelowej podłogi, w kuchni na 110 cm.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...