Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę się troszkę pochwalić i podzielić z wami wrażeniem pracowitego weekendu.

Podpisaliœmy umowę na okna, więc ten problem mam już z głowy- zaliczka wpłacona- 10 marca montujš: profil 5 komorowy KBE, obustronny złoty dšb, barwiony w masie w kolorze identycznym z okleinš, szyba o współczynniku termoizolacyjnoœci 1,0, okucia mako, klamki aluminiowe w kolrze srebrnym sicustic z zabezpieczeniem, rolety zewnętrzne aluminiowe w kolorze okleiny, parapety wewnętrzne PCV w okleinie okna- razem 11.500 zł.

Załatwiliœmy ekipę tynkarskš- wchodzš na poczštku kwietnia- tynki maszynowe wapienne Knauff 7 warstw- 20 zł za mkw z wszystkim- wymierzamy, mnożymy razy 20, podpisujemy umowę i nie interesuje nas, jeœli materiału wyjdzie więcej- obróbka okien i drzwi w cenie- ekipa goršco polecana przez naszego KB- gwarantujš, że nie będzie potrzeby kładzenia gładzi- tylko farba i malować.

Elektryk wchodzi po oknach, instalacje i przyłšcze gazowe w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym problemem były schody- ponieważ nasz murarz nam ich nie wylał, więc musielibymy wynajšć kogoœ- podobno stawka jest 100 - 150 zł za stopień plus zbrojenie plus beton plus obłożenie- po rozmowach z różnymi ludŸmi doszliœmy do wniosku, że taniej będzie zamówić gotowe- drewniane schody. ZnaleŸliœmy stolarza, który pracował w firmie produkujšcej schody a teraz otworzył swój zakład- przybył na budowę, pomierzył i zaproponował schody z buku (podobno twarde drewno), ażurowe z wykończeniem, balustradš i montażem- ok. 5000 - 6000 tys. w zależnoœci od iloœci frezów i ozdobników. A w firmie ok. 12 tys. plus materiał. Chcieliœmy co prawda zabudowane, bo chcieliœmy wykorzystać miejsce pod schodami, ale zabudowane sš o wiele droższe- prawie jeszcze raz tyle, więc zastanawiamy się, czy nie zrezygnować z tego i zrobić tylko ażurowe, bo nie ukrywam, że pienišdze topniejš w zatsraszajšcym tempie. O ile zaoszczędziliœmy na etapie œcian, to niestety każdy następny etap kończy się przekroczeniem budżetu. Trudne wybory... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiœcie- nie ma problemu.

Obie firmy, które "stanęły w finale do wyœcigu" sš z Buku- BROS i DAVEX, i obie przygotowały oferty na podobnš cenę (Davex poczštkowo o wiele wyższš cenę chciał za okna 3 komorowe, ale gdy poinformowaliœmy, że Bros daje okna 5 kom. w cenie niższej to od razu zjechali z cenš i dali też 5 kom.). Jednak ostatecznie BROS dał ciekawszš ofertę- barwienie w masie w kolorze identycznym jak okleina (Davex- ciemny bršz ramy wewnštrz), klamki aluminiowe sicustik Hoppe (Davex chce dopłaty), szyba o współczynniku 1,0 w standardzie (Davex 1,1) i kolor rolety najbardziej zbliżony do okleiny- nie można uzyskać identycznego efektu, bo aluminium jest pokrywane farbš proszkowo ale BROS ma kolor niemal identyczny- Davex jeszcze nie. A najważniejsze, że w tej cenie w Brosie mamy jeszcze parapety wewnętrzne, za które w Davex policzyliby nam osobno.

ADRESY:

 

BROS Andrzej Górczak Jarosław Siekański

 

adres: Powstańców Wielkopolskich 2

64-320 Buk

 

telefony: tel./fax (061) 894-92-67

tel. (061) 894 00 07

 

www: http://www.bros.poznan.pl

[email protected]

 

 

Fabryka Okien i Drzwi " DAVEX "

 

V.A. Grzeœ Spółka Jawna

 

64-320 Buk, Wielkawieœ, ul. Œw. Rocha 28

 

tel.(061) 8 149-388, fax.(061) 8 948 193

 

[email protected]

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc emilag.

Ja na razie bardzo intensywnie szukam dzialki. Mam nadzieje, ze w najblizszych miesiacach uda sie cos kupic, dalej plany pozwolenia itp. Bardzo chcialbym za rok zaczac budowe, ale zobaczymy, czy sie z wszystkim wyrobie.

Co do planowanych przerobek w projekcie nie pracuje ich zbyt wiele. Na pewno zrobie mala piwniczke (na wino :) ) pod schodami i kotlownie na wegiel, tylko zastanawiam sie, czy kotlownia nie jest na te cele nieco za mala??

Ciekawy jestem, czy ktos z Was buduje w woj. podarpackim lub osciennych - oczywiscie bardzo chetnie bym go odwiedzil. :) Chcialbym zobaczyc wydudowane Prymulki na zywo.

 

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia- to trudny etap- czasem jak walka z wiatrakami ale da się przeżyć.

Wczoraj był u nas Pan od schodów pomierzyć, pooglšdać a dziœ przywiezie zdjęcia wykonanych przez siebie schodów.

Zaproponował schody ażurowe- sš tańsze od zabudowanych i ładniejsze- to fakt, ale szkoda mi było pomieszczenia pod schodami. Jednak główka pracuje i wymyœliłam, co zresztš Pan od schodów uznał za œwietny pomysł- sam chciał to zaproponować, by zabudować spocznik- coœ na kształt szafy komandora, z drzwiami przesuwanymi obłożonymi lustrami. W efekcie wykorzystam powierzchnię pod schodami na schowki a przedpokój będzie się wydawał dużo większy niż w rzeczywistoœci, bo nie "przytłoczę" go œcianš i drzwiami do spiżarni. Mam nadzieję, że będzie to ładnie wyglšdało- schody pozostanš ażurowe, a miejsce pod spocznikiem wykorzystam. Lustra powinny dać wrażenie, że przedpokój cišgnie się jeszcze dalej.

Co o tym myœlicie- czasem coœ, co na poczštku wydaje się problemem, może prowadzić do ciekawych rozwišzań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoœ z was interesował się już odkurzaczami centralnymi?

Trochę buszowałam w necie i wychodzi na to, że odkurzacze firmy BEAM sš najtańsze ale znane i sprawdzone. Czy możecie mi coœ doradzić? Gdzie planowaliœcie umieszczenie gniazd ssšcych i ile (wydaje mi się, że 2 wystarczyłyby- na korytarzu na dole i u góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto� z was interesował się już odkurzaczami centralnymi?

Trochę buszowałam w necie i wychodzi na to, że odkurzacze firmy BEAM sš najtańsze ale znane i sprawdzone. Czy możecie mi co� doradzić? Gdzie planowali�cie umieszczenie gniazd ssšcych i ile (wydaje mi się, że 2 wystarczyłyby- na korytarzu na dole i u góry)

 

przyznam ze myslalem o odkurzaczy centralnym, wyszlo mi ze dwa gniazda + szufelka w kuchni. Gniazda na korytarzu, na dole na boku sciany przy schodach, na górze rowniez na korytarzu na scianie miedzy pokojami

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas odkurzacz będzie mamy dwa gniazdka i szufelkę.

Szufelka jest trochę inaczej niż u wszystkich czyli nie w kuchni tylko na ścianie od wiatrołapu.

Gniazdko na dole jest na ścianie od salonu, gniazdko górne przy garderobie :)

Nad jednostką jeszcze się nie zastanawialiśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...