Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Aga- jeœli chodzi o szufelkę, to myœlałam o tym samym- w korytarzu, gdyż podejrzewam, że najwięcej będzie piachu z butów, tylko ja myœlałam o œcianie przed wiatrołapem, żeby wygodnie było "domieœć" z kuchni.

A jakiej firmy zestaw montażowy kupiłaœ? Wiem, że można łšczyć niektóre firmy ale chyba nie wszystkie, bo my się zdecyz\dujemy chyba na BEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prymulkowicze, jak zamierzacie układać płytki na dole? Na wprost, caro, szlaczki, czy jeszcze jakiś inny wzór? Szczególnie chodzi mi o przedpokój plus kuchnia.

Jesteśmy na etapie planowania i robimy burzę mózgów. Płytki mamy te "wygryzione" :)

:D :D :D

ps. Myslałem, ze wykonczeniówka to juz z górki :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są też rózne wersje myslimy myslimy i jak na dzisiaj nic nie wymyslilismy, chcemy połączyć jasne wygryzione z ciemnymi wygryzionymi :o :roll:

I jeszcze żeby topotem grało z płytkami w salonie, jak już coś wymyslimy i decyzja zapadnie to napiszę co i jak 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadlismy na drugą strone :o :roll: :wink: :)

Kafelki wyrysowane ( na paierze milimetrowym i zdjęcia nie wychodzą, a skaner brak)

Soróbuje to jakoś opisaćwięc tak w kuchni będzie obramówka na około z jasnych płytek ( szt 2 ) według obliczeń wychodzi że trochę bezie to wystawać z pod mebli, środek będzie w karo ciemne z jasnym na przemian.

w holu ta cześc ktora w projekcie jest wiatrołapem same ciemne płytki położone wzdłuż, a potem będą układane jasne z ciemnymi na przemian ale wzdłuż z przesunięciem tak jak układa sie cegły.

Nie wiem Tomeczku czy się w tym połapiesz jakby co to pytaj :)

Mam nadzieję ze w przyszłym tygodniu będziemy już układać płytki to wredy pstryknę fotki na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a prosiłem. Mówiłem żem wzrokowiec. Prześlij mi w liście ksero tego co masz na papierze milimetrowym - mam skaner, to wrzucę. :wink: :D

Żartuję, przeczytałem z pięc razy i coś załapałem. W sumie w pewnym sensie będziemy mieć podobnie.

Proponuję wymieniać się domami na czas urlopu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "biznesowy" weekend za nami- drzwi, schody i kominek dogadujemy, porównujemy i mamy mały mętlik w głowie.

Byliœmy w firmie stolarskiej, która robi piękne, mahoniowe drzwi ale za min. 3300. Pojechaliœmy do sklepu z drzwiami, bo podobajš mi się drzwi Porta Gdynia z podłużnym, zaokršglonym na górze przeszkleniem- ale odradzili nam te drzwi, bo podobno na 10 zakupionych par 9 wraca z reklamacjš- sš podobno wyjštkowo pechowe, ale tylko Gdynia. Znależliœmy stolarza, który zrobiłby nam dokładnie takie drzwi z sosny, kompletem zamków i oœcieżnicš na całš gruboœć muru za 2500 z montażem i gwarancjš. Chyba się zdecydujemy.

Schody- jesion- 16 stopni ze spocznikiem i balustradš- ok. 5500 z montażem.

Kominek- zdecydowaliœmy się jednak na kominek z minimalnym DGP, tzn. wyprowadzenie ciepłego powietrza rurš przez œcianę na klatkę schodowš (z dużš kratkš) oraz wyloty przy kominku- podobnie majš znajomi i sš zadowoleni, bo kominej ogrzewa pokój z kuchniš a wyjœcie na schody ogrzewa nie tylko cały przedpokój ale również górę, bo ciepłe powietrze unosi się do góry a nie ma nawiewu w sypialniach, więc nie ma problemu suchego powietrza i kurzu w pokojach na górze.

Pan od kominków zaproponował nam francuski wkład Deville z wysokim czopuchem, uszczelkami i nawiewem powodujšcym efekt czystej szyby za ok. 2200, robocizna 1000 i materiały oraz obudowa- chcemy nowoczesnš, minimalistycznš obudowę, więc powinniœmy zamknšć się w 5000 tys. Zrezygnowaliœmy z kominka z płaszczem wodnym, bo przeraziły nas koszty, które z pewnoœciš nie zwrócš się zbyt szybko- z doœwiadczeń znajomych wiemy, że nie zawsze chce się palić w kominku- powrót z pracy, zmęczenie albo wyjazd do znajomych, rodziców powoduje, że palš głównie w weekendy a w tygodniu nie majš siły i ochoty rozpalać, sprzštać popiół, itd. Co innego, gdyby ktoœ stale był w domu ale przy naszej pracy podejrzewam, że będzie podobnie.

Œmiejemy się z mężem, że zaczynaliœmy z najwyższej półki (płaszcz wodny, podłogówka) a im dalej w las z tym większej iloœci "nowinek technologicznych" rezygnujemy- musicie jednak przyznać, że koszty sš straszne, a musimy wprowadzić się do końca wakacji więc musimy dom wykończyć do tego czasu a pienišdze topniejš- do tego jeszcze niski kurs franka- szkoda nam brać kolejnš transzę, bo będziemy "do tyłu" o kilka ładnych tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest coraz cieplej. Niebawem bociany przylecą (już ponoć lecą)... byle zdrowe były.

U nas praca wre. Na przyszły tydzień potrzebne będą drzwi. Przynajmniej te do łazienki. I tu jest problem. Nie zdawaliśmy sobie sprawy ile trwa proces zamawiania tychże. Katastrofa - 5-8 tygodni! Zaczynamy więc objazd po składach, może mają coś na stanie... Potrzebne są przynajmniej te do łazienek, żeby zorić płytki.

Jak to wygląda u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...