Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle, że oni decydują podatkach, ulga budowlanych i innych zachętach dla inwestorów. W normalniejszym kraju już byś Maksiu mieszkał.

 

jesli bym sie mial ogladac na podatki, ulgi i inne zachety dla inwestorów.. to pewnie dzis nie mialbym nawet dzialki, a co dopiero budowy domu ...

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni decydują podatkach, ulga budowlanych i innych zachętach dla inwestorów. W normalniejszym kraju już byś Maksiu mieszkał.

 

jesli bym sie mial ogladac na podatki, ulgi i inne zachety dla inwestorów.. to pewnie dzis nie mialbym nawet dzialki, a co dopiero budowy domu ...

m.

Jeśli ci rządzący mieliby na uwadze dobro budujących, już miałbyś dom wykończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni decydują podatkach, ulga budowlanych i innych zachętach dla inwestorów. W normalniejszym kraju już byś Maksiu mieszkał.

 

jesli bym sie mial ogladac na podatki, ulgi i inne zachety dla inwestorów.. to pewnie dzis nie mialbym nawet dzialki, a co dopiero budowy domu ...

m.

Jeśli ci rządzący mieliby na uwadze dobro budujących, już miałbyś dom wykończony.

 

bardzo możliwe, ale ja i tak wole sie na nich nie oglądać, ale robic poprostu swoje...

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz komp się buntuje, jakoś udało się go zreanimować ponownie ale mam do niego duże zastrzeżenia no cóż STARY jest :o :roll:

Prace idą do przodu kafelki prawie gotowe został salon ale nie ma płytek.

Dolna łazienka gotowa :)

Postaram się umeiścić jakieś zdjęcia i uzupełnić dziennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasze Prymulki dostały już okna i parapety wewnętrzne- sš piękne i nie mogę się nimi nacieszyć. Przesłałam już zdjęcia do Maksia, więc niedługo powinny się pojawić na jego stronie. Zapraszam. :D

 

już są do obejrzenia, kazdy wie gdzie :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasze Prymulki dostały już okna i parapety wewnętrzne- sš piękne i nie mogę się nimi nacieszyć. Przesłałam już zdjęcia do Maksia, więc niedługo powinny się pojawić na jego stronie. Zapraszam. :D

 

już są do obejrzenia, kazdy wie gdzie :D

pozdrawiam

m.

 

Emilka, tak sie zastanawiam nad jedną rzeczą:

 

http://212.244.189.200/pics/prymulki/emilka/251m.jpg

 

na jakiej wysokości bedziesz miala docelową podłoge w domu? bo z tego ujecia wyglada jakbys wogole nie zostawila miejsca na wylewke, bo drzwi jakos nisko.. naprostuj mnie, prosze

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- 13 marzec a nie luty.

 

Już odpowiadam- podczas mierzenia okien okazało się, że murarz (bardzo niskiego wzrostu) zostawił nam za mało miejsca od poziomej izolacji do nadproży (chyba robił pod siebie), tzn. okna wyszłyby nam tak małe i tak nisko, że mój mšż musiałby się schylać, żeby przejœć przez drzwi tarasowe (a przez puszkę z roletami jeszcze się zmniejszyły). Uratowało nas to, że nie mamy podbetonów. Nasz KB przyjechał i ustaliliœmy, że ponieważ mamy wysokie œciany fundamentowe (podniesione o jeden pustak) więc wybierzemy trochę piasku i podbeton będzie się kończył równo z przedostatniš emkš- następnie styropian i folia, która będzie nachodzić na izolację fundamentów a na to szlichta (chyba 5 czy 6 cm), która będzie się kończyć na wysokoœci ramy okna- docelowa podłoga będzie więc położona na takiej wysokoœci, żeby zminimalizować próg okna tarasowego (ok. 1 cm pod skrzydłem okna) wysokoœć od docelowej podłogi do parapetu w kuchni będzie wynosił ok. 86 cm.

Tyle udało nam się uratować- wczeœniej nie zwróciliœmy na to uwagi i teraz musimy kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- 13 marzec a nie luty.

 

Już odpowiadam- podczas mierzenia okien okazało się, że murarz (bardzo niskiego wzrostu) zostawił nam za mało miejsca od poziomej izolacji do nadproży (chyba robił pod siebie), tzn. okna wyszłyby nam tak małe i tak nisko, że mój mšż musiałby się schylać, żeby przej�ć przez drzwi tarasowe (a przez puszkę z roletami jeszcze się zmniejszyły). Uratowało nas to, że nie mamy podbetonów. Nasz KB przyjechał i ustalili�my, że ponieważ mamy wysokie �ciany fundamentowe (podniesione o jeden pustak) więc wybierzemy trochę piasku i podbeton będzie się kończył równo z przedostatniš emkš- następnie styropian i folia, która będzie nachodzić na izolację fundamentów a na to szlichta (chyba 5 czy 6 cm), która będzie się kończyć na wysoko�ci ramy okna- docelowa podłoga będzie więc położona na takiej wysoko�ci, żeby zminimalizować próg okna tarasowego (ok. 1 cm pod skrzydłem okna) wysoko�ć od docelowej podłogi do parapetu w kuchni będzie wynosił ok. 86 cm.

Tyle udało nam się uratować- wcze�niej nie zwrócili�my na to uwagi i teraz musimy kombinować.

 

 

Czyli jednak dobrze nam sie rzuciło w oczy, że coś jest nie tak :D, dobrze ze macie już gotowe rozwiazanie :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZnaleŸliœmy stolarza, który zrobi nam drzwi zewnętrzne wg wzoru Porta Gdynia za 2000 zł z montażem, wkładkami, klamkš, szybš i oœcieżnicš.

Facet od instalacji proponuje nam piec gazowy Immergas Zeus Victrix- piec kondensacyjny z zasobnikiem wbudowanym 54l, czujnikami pogody zewnętrznymi, wewnętrznym sterownikiem, dla domków jednorodzinnych o dużym zapotrzebowaniu na ciepłš wodę- podobno b. dobry, oszczędny (do 30% oszczędnoœci na spalaniu gazu). Czy słyszeliœcie coœ o tym piecu- może ktoœ ma albo słyszał coœ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...