Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Gdyby nie przytomni panowie od okien, to pewnie by�my nie zwrócili na to uwagi. Otwór drzwiowy od pomieszczenia gospodarczego na zewnštrz też nam murarz zrobił dziwny i nietypowy: 81,5 na 212 cm- za wšski i za niski na typowe drzwi.

 

Za to moim murarze przegieli w drugą stronę, otwór na drzwi balkonowe, w chwili obecnej mam w wymiarach 252cm wysokosc x 182 cm szerokość. Po odjęciu styropianu, wylewki i podłogi zostaje 236 cm, a mialo byc 220 cm. Poprostu dwa razy dodali wylewki, dopiero teraz to zauwazylem jak mierzylem otwory, na szczescie wszystkie inne wymiary sa chyba OK.

Mógłbym wprawdzie obnizyc jeszcze nadproże, ale nie widzą mi się sposoby ktore mi zaproponowano, zatem beda nietypowe drzwi, o wysokosci 235 cm.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdyby nie przytomni panowie od okien, to pewnie by�my nie zwrócili na to uwagi. Otwór drzwiowy od pomieszczenia gospodarczego na zewnštrz też nam murarz zrobił dziwny i nietypowy: 81,5 na 212 cm- za wšski i za niski na typowe drzwi.

 

Za to moim murarze przegieli w drugą stronę, otwór na drzwi balkonowe, w chwili obecnej mam w wymiarach 252cm wysokosc x 182 cm szerokość. Po odjęciu styropianu, wylewki i podłogi zostaje 236 cm, a mialo byc 220 cm. Poprostu dwa razy dodali wylewki, dopiero teraz to zauwazylem jak mierzylem otwory, na szczescie wszystkie inne wymiary sa chyba OK.

Mógłbym wprawdzie obnizyc jeszcze nadproże, ale nie widzą mi się sposoby ktore mi zaproponowano, zatem beda nietypowe drzwi, o wysokosci 235 cm.

pozdrawiam

m.

 

To może Ci Twoi murarze robili u mnie? :wink: :lol: Bo mi zrobili otwór w podobnych wymiarach (252x180). Problemów z tym nie było. Wziąłem drzwi balkonowe w profilu drzwiowym o wysokości 2340mm. Nietypowe rozmiary nie są wiele drozsze od typówki.

http://img110.imageshack.us/img110/729/nabudowieinstel1103060165sd.th.jpg

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom- oszczędnoœć w stosunku do pieca nie kondensacyjnego o takiej samej mocy i parametrach grzania (powierzchnia, kubatura, itd.)- nasz instalator przytoczył nam przykład 2 domów w okolicy, w których zakładał piece gazowe- o podobnej powierzchni (ok. 150 mkw) i podobnej instalacji (nowe grzejniki)- różnica w co miesięcznych rachunkach ponad 200 zł. Oczywiœcie to zależy od iloœci mieszkańców domu, zużycia wody, preferowanej temperatury i wielu innych, ale wszyscy, z którymi rozmawiamy, mówiš, że warto kupić piec kondensacyjny jeœli tylko ma się możliwoœć finansowš ku temu, bo podobno różnica zwraca się po 2-3 sezonach grzewczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, mam cały czas dylemat w tym temacie. Chodzę, wypytuję, czytam forum, pogłębiam wiedzę. Szczególnie polecam tego typu wątki: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65945&start=0

Ostatnio dostałem ofertę Termeta na kociol jednofunkcyjny z zamknietą komorą spalania (turbo) z zasobikiem 120 l + regulator + zawór trójdrożny. Całość coś za około 5 tyś. brutto (22%) przed negocjacją.

Póki co wiem jedno, nie spotkałem jeszcze praktycznie nikogo, kto by był zadowolony z pieca dwufunkcyjnego w domu z dwoma łazienkami.

Czy zamierzasz ciągnąć ciepłą wodę także do kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teœciowie majš piec turbo dwufunkcyjny i wiem jak jest z ciepłš wodš przy 2 łazienkach i kuchni- zanim zleci zimna woda i zacznie płynšć ciepła to mija ok. pół minuty, nie mówišc, że jak się chciałam kiedyœ kšpać, to musiałam sobie zagrzać wrzštek w czajniku, bo woda była ledwie ciepła. Dlatego byliœmy nastawieni na piec jednofunkcyjny z dodatkowym zasobnikiem wody ale nasz instalator gwarantuje, że Zeus Victrix jest przeznaczony do domów o zwiększonym zapotrzebowaniu ciepłej wody- w parametrach fabrycznych ma wydajnoœć 700 litrów ciepłej wody na godzinę- nie znam się ale podobno to dużo i sami już nie wiemy, bo cena za zestaw osobny jest ok. 3 tysišce wyższa. I jesteœmy w kropce bo na kotłach się nie znamy.

Ciepła woda do kuchni oczywiœcie- to juz problem instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, to prawda. Ciepła do kuchni bez cyrkulacji nie ma sensu. My zrezygnowaliśmy z cyrkulacji, nie będziemy więc też mieć ciepłej wody w kuchni. Zamierzamy wzorem obecnego rozwiązania posiadanego w mieszkaniu zamontować pod zlewem elektryczny zasobnik na wodę o pojemności 15 l. Oprócz wielu wad ma to jedną zaletę. Oszczędza się wodę, co w sytuacji gdy jesteśmy skazani na szambo ma niebagatelne znaczenie.

 

Emila, niestety ja również znam się na kotłach raczej średnio. Na szczęście mam kumpla (produkuje się także na tym forum), który ma o tym trochę lepsze pojęcie. W podanym przeze mnie wątku zastanawiano się kiedy droższy, ale oszczędniejszy kocioł kondensacyjny zwróci się w stosunku do kotła tradycyjnego. Jedni twierdzą, że po paru latach, inni że być może wcale (prędzej kocioł będzie do wymiany). Jako, że nasze domy do największych i energochłonnych nie należą wydaje mi się, że okres zwrotu z inwestycji będzie raczej dłuższy. Dlatego też nastawiam się bardziej na tradycyjny z zasobnikiem, niż na kondensata. Jedyne udogodnienie to zamknięta komora spalania (turbo) ze względów bezpieczeństwa oraz z powodów związanych z bezproblemowym zasysaniem powietrza z komina, a nie z pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- jaki będziecie mieć prysznic w dolnej łazience? Murowany? Bo widzę, że masz œciankę z luksferów i brodzik z płytek- a drzwi? Szklane?

 

Prysznic jest murowany, na razie drzwi nie będzie ale docelowo planowane są szklane :)

 

Emila a te parapety są już na stałe zamontowane :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- na stałe, bo ekipa, która będzie tynkować radziła zamontować, bo wtedy zrobiš nam pełnš obróbkę okien i parapetów, a o ewentualne zarysowania czy zniszczenia nie mamy się martwić, bo oni to zabezpieczš.

Ekipa z goršcego polecenia naszego KB, który na nie jednej budowie widział ich robotę, więc gwarantuje 100% zadowolenie- dlatego nie boję się o zniszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom- długo się zastanawialiœmy z mężem nad sensem zakupu droższego kondensata, ale doszliœmy do wniosku, że najważniejsze dla nas będzie nie to, po ilu latach zwróci się różnica, tylko to, by maksymalnie zminimalizować miesięczne opłaty, jakie będziemy musieli ponosić- obcišżenie spłatš kredytu będzie poważne, więc jeœli miesięcznie w okresie zimowym będziemy płacić powiedzmy 100 zł mniej, to już jest dobrze, bo to chociażby pršd zapłacony. Teraz jeszcze mamy na to pienišdze a potem, przy spłacie kredytu i opłatach zimš za gaz może być ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miało być 100 zł miesięcznie oszczędności, to chyba bym się nie zastanawiał. Mam jednak co do tego pewne wątpliwości. Zresztą woda, kiedy czeka się na ciepłą też kosztuje. Tak jak i odprowadzenie ścieków. Emila, będziecie mieć kanalizę, szambo czy oczyszczalnię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanalizację- nasza "wieœ" jest prawie w 100% skanalizowana a moja działka (na szczęœcie) leży przy drodze asfaltowej, w której idzie wszystko- woda, pršd, gaz, kanalizacja i telefon (w pasie drogowym)- mamy już nitkę na działce i wstawiony trójnik- czekamy tylko na wkopanie studzienki i montaż zaworu ciœnieniowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłam wczoraj wniosek o pozwolenie na budowę wewnętrznej instalacji gazowej- potrwa to min. 3 tygodnie, ale powoli musimy się decydować na piec gazowy- i nadal mamy potężny dylemat- nasz instalator poleca immergas- co prawda zamontuje każdy inny piec, ale ma papiery na serwis immergas i zakłada od kilku lat te piece- mieszka kilkaset metrów od nas, więc w razie czego serwis jest na miejscu, na telefon.

Czytałam na forum o tych piecach (propozycja- kondensacyjny Zeus Victrix 20) i nadal jesteœmy w kropce- czy 1 funkcyjny z osobnym zasobnikiem, czy 2 funkcyjny z zasobnikiem 54 l. Instalator twierdzi, że akurat ten piec bez problemu poradzi sobie z dużym zapotrzebowaniem na ciepłš wodę- opinie o tym piecu sš dobre ale nikt nie napisał jak z wydatkiem ciepłej wody- czy sš jakieœ problemy czy nie-

a może Wy coœ słyszeliœcie, albo znaleŸliœcie na forum jakiœ fragment poœwięcony temu właœnie problemowi? (ciepła wodaw Zeusie Victrixie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wiem My mamy jednofunkcyjny z zasobnikiem 150l.

Ale odkąd jest komienk piec nie chodzi, fakt jest że nie chodzi jeszcze cała instalacja i nie uzywamy wody użytkowej, już niedługo się to zmieni i wtedy napisze jak jest :) Mamy oczywiście pompkę cyrkulacyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...