Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nie namawia- poleca, ale oczywiste jest, że skoro ma serwis, będzie goršco polecał właœnie tę markę. Ale rzeczywiœcie najważniejsze dla nas jest to, że jest na miejscu i cokolwiek by się nie działo (odpukać) to on zaraz jest- nie muszę się przejmować czy ktoœ przyjedzie, kiedy przyjedzie i co z gwarancjš. A marka immergasa jest już doœć ugruntowana- nie sš to piece znikšd.

Wczoraj wstępnie oszacował koszt instalacji na ok. 25 tys.- wszystko: rozprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, co i cwu, z piecem (jeœli zdecydujemy się na Zeus Victrix), wkładem kominowym, grzejnikami, podłogówkš w obu łazienkach i robociznš. Wstępny koszt oznacza, że cena może się zmniejszyć, jeœli np. zdecydujemy się na tańszy piec, albo zrezygnujemy z podłogówki, albo z kondensacyjnego (bo wtedy też tańsze sš grzejniki).

Z jednej strony 25 tys. to dużo forsy ale jak za wszystkie instalacje to chyba nie jest zbyt wygórowana cena- jak sšdzicie?

Aga- ty już masz instalacje za sobš- ile ciebie to kosztowało, albo chociaż powiedz, czy to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może ktoś z "Szanownych Prymulkowiczów" (ani cienia ironii w tym sformułowaniu) zechciałby sie wypowiedzieć o tym projekcie http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=529&Page=&Realisations=&Wnetrza=&Search=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=#bottom w kontekście Prymulek.

Przy okazji pozdrawiam włascicieli ( i budujacych) najstaranniej opisanego na forum domu.

jkar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkar, o ile dobrze pamiętam też braliśmy ten projekt pod uwagę. W zasadzie nie mam uwag, całkiem fajny domek. No i ma tylko dwa kominy. Zadziwiająco mała kubatura. Nie będzie problemu z ogrzaniem. :D

 

Okazało się, ża wzorem Agi i u nas brakło płytek. 5 szt do małej łazienki i 3 paczek do dużej. Na szczęście fabryka w Jasienicy (Pilch) jest koło Bielska a to rzut kamieniem od nas. Na nieszczeście wczoraj (wieczór - nic nie było widać) wydano mi nie te płytki co trzeba i musiałem dzisiaj jechać drugi raz. :evil:

Mamy problem z fugą. Fuga na zamówienie - czas oczekiwania 2 tygodnie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zburzę troszkę tę ciszę.

Maksiu- ja też już wiem pod jakim numerem będę mieszkać- nie musiałam czekać tak długo jak ty, bo pracuję w urzędzie, więc po złożeniu wniosku wystarczył tylko telefon do kolegi piętro niżej i już wiem- Kolejowa 36. Nazwa ulica taka sobie ale numerek fajny.

Dziœ przyjechał nasz cieœla złociutki- ocieplajš poddasze- ale się zdziwiłam, jak podliczyliœmy koszt ocieplenia- nie myœlałam, że tyle wyjdzie- 2300 wełna, 1500 pozostałe materiały (płyty gk, stelarze, folia paroizolacyjna) i 1500 robocizna- razem 5300, które powiększajš koszt dachu i przekraczajš sporo kwotę założonš w kosztorysie.

 

Nie spodziewałam się również, że tyle problemów sprawi nam wybór drzwi- nie mogę się zdecydować, bo:

1. drzwi do pom.gospod. sš już raczej pewne (metalowe, pełne)

2. drzwi wejœciowe miały być piękne, drewniane, koniecznie z przeszkleniem i znaleŸliœmy 3 stolarzy, którzy zrobiliby nam drzwi sosnowe za 2 tys. (każdy daje coœ innego niż inny- jeden zamek listwowy, drugi nie listwowy ale jest na miejscu a 3 robi oœcieżnicę na gruboœć muru i jeszcze ozdobnš opaskę z zewnštrz) i nie wiemy na którego się zdecydować, bo wszyscy robiš podobne

3. mšż najchętniej kupiłby też metalowe ale ponieważ ja chcę koniecznie przeszklenie to nie znalazłam drzwi metalowych z ładnym przeszkleniem, których cena nie przekroczy cweny drzwi drewnianych.

I sama już nie wiem co wybrać.

Jutro przyjedzie jeszcze jeden stolarz- zobaczę co ten mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkar- domek fajny ale prymulki znacznie prostsze, dajšce dużo możliwoœci adaptacji. mnie w prymulkach najbradziej podoba się ganek- gyby nie to wejœcie to nasz domek wyglšdałby troszkę jak domy z lat 50-tych straszšce teraz na polskich wsiach a tak mamy maleńkš namiastkę polskiego dworku- a ja to raczej namistkę góralskiej chaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz wniosek, do wniosku dołšczasz wypis z ewidencji gruntów, opłatę skarbowš (16,50) i czekasz w zależnoœci od urzędu (do 30 dni)- potem otrzymujesz zaœwiadczenie z numerem porzšdkowym.

 

Zastanawiam się, czy muszę zostawić wyłaz na strych? Ekipa od dachu, która nam ociepla zostawiła nam na razie miejsce na zainstalowanie wyłazu mówišc, że wyłaz powinien być, ale CZY MUSI?

Najchętniej zabiłabym wszystko płytami gk bez wyłazu, który jest chyba trochę mostkiem termicznym- czy się mylę?

Przez zmianę kštu nachylenia dachu z 45 do 40 stopni zrobiła nam się taka niska klitka, z której i tak nie będziemy korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz wniosek, do wniosku dołšczasz wypis z ewidencji gruntów, opłatę skarbowš (16,50) i czekasz w zależno�ci od urzędu (do 30 dni)- potem otrzymujesz za�wiadczenie z numerem porzšdkowym.

 

Zastanawiam się, czy muszę zostawić wyłaz na strych? Ekipa od dachu, która nam ociepla zostawiła nam na razie miejsce na zainstalowanie wyłazu mówišc, że wyłaz powinien być, ale CZY MUSI?

Najchętniej zabiłabym wszystko płytami gk bez wyłazu, który jest chyba trochę mostkiem termicznym- czy się mylę?

Przez zmianę kštu nachylenia dachu z 45 do 40 stopni zrobiła nam się taka niska klitka, z której i tak nie będziemy korzystać.

 

Widzisz.. u mnie procedura była jeszcze inna.. wystarczyl sam wniosek o nadanie numeru + opłata skarbowa 5zł i miesiąc czekania. Żadnych załączników. Dlatego podałem Tomowi link do urzędu w jego mieście :D

 

Co do wyłazu na strych... hmm u mnie bedzcie choćby z tego powodu ze ze strychu mam wyłazy dachowe do kominów.U Ciebie widzialem z jednej strony cos ala stopnie kominiarskie, a z drugiej strony jak do komina sie dostanie kominiarz? pamietaj, że jest potrzebne zaswiadczenie od kominiarza do odbioru.

Strych klitka nie klitka, zawsze to jakas przestrzen do wykorzystania, choćby na starocie

pozdrawiam

m.

 

 

ps. kiedy nowe zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzi� zrobię

 

pewnie masz rację- może lepiej teraz dać 2 czy 3 stówki i mieć �więty spokój, bo w razie jakichkolwiek problemów z dachem (odpukać) to zawsze wej�cie będzie

czy wyłaz na strych jako� się ociepla, żeby ciepło z poddasza nie uciekało?

 

Nie mam pojęcia czy się ociepla, pewnie jakoś się to rozwiązuje, ale na obecną chwilę nie mam wiedzy na ten temat

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu i Emilko - dzięki. Niestety zmieniam gminę na wiejską, a tamta ma stronę w powijakach. Dziwaczne natomiast jest to, że te procedury różnią się między sobą w zależności od gminy. Ważne, że będzie to trwało tylko 30 dni? Nie wiecie może kiedy można się zameldować pod nowym adresem?

 

Emila, rób schody na strych, warto. Poza tym są też takie ocieplone, trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu i Emilko - dzięki. Niestety zmieniam gminę na wiejską, a tamta ma stronę w powijakach. Dziwaczne natomiast jest to, że te procedury różnią się między sobą w zależności od gminy. Ważne, że będzie to trwało tylko 30 dni? Nie wiecie może kiedy można się zameldować pod nowym adresem?

 

Emila, rób schody na strych, warto. Poza tym są też takie ocieplone, trochę droższe.

 

Tomku, najlepiej zadzwonic do UG i zapytac jaka jest procedura nadaniu numeru porządkowego. Termin 30 dniowy wynika z KPA (kodeks postępowania administracyjnego), który przewiduje dla większości spraw czas załatwienia miesiąc (w sumie to miesiac a nie 30 dni), dla bardziej skomplikowanych spraw termin moze być wydłużony, ale nadanie numeru porządkowego to jedna z najprostszych spraw jakie załatwia urząd.

Meldunek po odbiorze, w ewidencji ludnosci przy meldunku wymagają aktu notarialnego (działka) i zaświadczenia o dokonaniu odbioru budynku, nie zaszkodzi miec tez decyzji o nadaniu numeru (choć ewidencja powinna miec kopie tego dokumentu), no i jeszcze parę innych dokumentów (nie mających nic wspolnego z budową)

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...