Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mTom- jak podpisywaliœmy umowę na 175 tys. to przeliczyli je nam na franki po kursie 2,56 a potem frank spadł do 2,36, ostatnio brałam po 2,419- jak sobie to obliczyłam to różnica w tym na co podpisałam a tym, co wezmę ogółem to prawie 10 tys. Ryzyko kursowe. Pocieszajšce jest to, że przy takim kursie jak obecnie spłacę mniej.

 

Rzeczywiœcie Aga, wszystko zalezy od pracy własnej ale większoœci rzeczy nie zrobimy sami- np. stawianie œcian, instalacje, elektryka, dach- bo raz że nie znamy się na tym a dwa, że mysielibyœmy się z pracy zwolnić, żeby mieć na to czas.

Jedyne co pozostaje do zrobienia samemu to malowanie, płytki, kafelki, panele i ocieplenie domu z zewnštrz.

 

Nie myœlę wcale o wysokim standardzie i luksusach- nie będzie ani wanny z hydromasażem, ani tapicerki skórzanej, ani drzewa z Barlinka na podłogach, ani dębu na schodach a drzwi wejœciowe- sosnowe. Jedyne "szaleństwo" na jakie sobie pozwoliłam to okna w okleinie z roletami zewętrznymi.

 

Podliczyłam dach- całoœć, czyli więżba, pokrycie, ocieplenie i płyty g-k oraz robocizna wyszły 30 tys. a w kosztorycie mamy 20 tys. To jak ma nam wystarczyć na wszystko?

To jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze za 150 tys trzeba sie niezle nagłówkowac aby starczylo, ale tak jak napisal Tomek za 200 mozna spokojnie. Ja do tej pory wydałem stówke (bez działki), myslę że w 170 się zmieszcze, bowiem tak jak napisala Aga sporo zaoszczedze na robociznie. A jak sie skończy to zobaczymy :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Bob prezentuje Mickiewiczowską zasadę: "Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie!" :D

Emila, nam dach z ocepleniem wyszedł nie wiele mniej. Nie wyobrażam sobie, jak to by można zrobić za 20 tyś.

I pamiętajcie - nikt nie obiecywał, że będzie lekko i tanio.

Jeszcze jedna refleksja, dostałem do ręki wykaz wydatków koleżanki, która budowała się 5 lat temu. Wtedy ceny były wyższe. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob- w weekend jestem umówiona z moim domkiem na sesję zdjęciowš- w poniedziałek puszczę wszystko Maksiowi.

 

Niestety, nie da się nie myœleć o ulatnianiu się kasy, bo nasz plan przewiduje, że wprowadzimy się do końca wakacji- mieszkanie od wrzeœnia praktycznie już wynajeliœmy, a z uwagi na to, że będziemy mieć drewniane schody, więc musimy wykończyć wszystko, żeby potem ekipy nie łaziły mi po schodach- znajomy najpierw zrobił schody drewniane a potem ekipa kładła mu płytki w łazience, to przez ich wędrówki w górę i w dół schody sš w opłakanym stanie- drobiny piasku, kleju, gipsu, itp. zadziałały pod butami jak papier œcierny.

 

Na szczęœcie umowa kredytowa dopuszcza bezpłatne zwiększenie kwoty kredytu (do zdolnoœci kredytowej i z zachowaniem 20% wkładu własnego oczywiœcie), więc jak już będę wiedziała, ile jeszcze potrzebuję, to podejmę decyzję, czy zwiększamy czy szukamy innych sposobów.

 

Szczerze mówišc, to brakuje tych 10 tys.- bo wystarczyłyby na skromne wykończenie podłóg, œcian i łazienek, ale cóż- urok kredytów walutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga się nie odzywa, więc trochę rozruszam nasz wštek.

Poddasze ocieplona- zabrakło zielonej płyty w łazience, więc dziœ jeszcze ostatnie wykończenia i poprawki- trochę nie podobajš mi się te płyty na œciance kolankowej- sš przyklejone do wieńca a nie przykręcane i wydaje mi się że trochę krzywo- ekipa powiedziała, że jak przyklejš wszystkie to będzie ok a potem i tak będš łšczone siatkš i szpachlem więc będzie ok, ale jakoœ nie bardzo to wyglšda- no cóż zobaczymy.

Elektryka też zrobiona- wysłałam kilka zdjęć do Maksia, bo Bob Budownik prosił, ale zrobiłam ponad 100 zdjęć, bo chciałam mieć każdy centymetr kabla na zdjęciu więc wybrałam z nich tylko kilka- poglšdowo.

Cały czas zastanawiam się czy te punkty wystarczš- mamy ok. 100 punktów wewnštrz, gniazdka telewizyjne w 3 pokojach, kabel do telefonu wyprowadzony, do dzwonka przy furtce, do œwietlenia na zenštrz- panowie nawet pomyœleli i zrobili wyprowadzenie do oœwietlenia ogrodu w przyszłoœci- mi to nawet do głowy nie przyszło.

Robocizna kosztowała nas 2300 plus materiał- jeszcze nie wiemy ile, bo trochę zostało, więc oddamy i to nam w hurtowni odliczš- będzie tego ok. 1500.

 

Dziœ cieœla zaczyna robić wiatę a my po południu będziemy sprzštać- jutro wkopiš nam wyjœcia do kanalizy a w czwartek robiš podbeton- zgadnijcie kto..... nasz murarz, z którym skończyło się niemiło. Spotkaliœmy go przypadkiem a rozmowa była całkiem miła- zapytał co słychać a my na to że szukamy ekipy do podbetonów- zaproponował, że wskoczy z ekipš i zrobiš nam podbeton za 400 zł. Nie zastanawialiœmy się więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o tego murarza?

No cóż- z natury mam krótkš pamięć- taka œwiecka siostra miłosierdzia- nie chowam długo urazy.

Do głowy by mi nie przyszło, żeby poprosić tego pana o zrobienie podbetonów, ale sam to zaproponował, bo w tym tygodniu ma przestój.

Zawsze twierdziłam, że fachowcem jest dobrym- wybudował nam œciany tak, że ci co się znajš twierdzš, że super- ze słownoœciš miał tylko poważny problem.

Jak nie przyjdzie w czwartek, to znajdziemy innš ekipę- wydaje mi się, że teraz to my jesteœmy górš- nic już nie jest uzależnione od widzimisię tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeœli chodzi o skosy- to sprawdzaliœmy poziomicš- jest ok. Gdzieniegdzie na zdjęciu odstawały bo zabrakło wkrętów- dziœ mieli uzupełnić braki- martwi mnie jedynie ta œcianka kolankowa- chyba zrobili jš bez przekonania z resztek, które zostały. Miejscami sš też spore szpary- ok. 0,5 do 1 cm ale to podobno zakryje gładŸ szpachlowa.

 

Pozostałe œciany będš tynkowane- wiem co chcesz powiedzieć- tynkarze zachlapiš płyty. U ciebie widziałam, że najpierw miałeœ tynki a potem ocieplałeœ. No cóż- my mamy odwrotnie. Pytaliœmy tynkarza, czy płyty g-k nie nacišgnš wilgociš z tynków i czy się nie poniszczš. Tynkarz zapewnił, że nie odważyłby się robić, gdyby były wyszpachlowane, ale skoro nie sš, to ok, bo nawet jak coœ chlapnie, to będš od razu œcierać. A jeœli chodzi o wilgoć z tynków- to zapewnił, że skoro będziemy otwierać okna, to płyta nie nacišgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...