Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Emila, moje osobiste spostrzeżenia są takie - przy tynkowaniu robi się strasznie dużo (jak to godajom) marasu. Do dzisiaj nie udało mi się domyć okien dachowych. Zwracaj więc baczną uwagę czy płyty są od razu czyszczone. Same płyty, szczególnie te białe, łatwo nasiąkają wodą. Widze to po tych kawałkach płyt, które zostału użyte do chodzenia po nich (a mamy już wylewki i płytki). Stały się takie... miękkie i łamliwe. Może po pewnym czasie wracają do stanu wyjściowego, nie wiem. Pomyśl może o jakiejś folii na gk.

Czy będziesz tynkowała maszynowo czy ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Na początek kolejne gratulacje dla Emili, kolejny etap za tobą, buduj tak dalej, na pewno skończysz szybciej niż ja to wtedy wpadne pomieszkać.

Krótkie pytanie: Wielu z Was ma podłogówke, ja będe ją kładł tylko w łazienkach kuchni i na korytarzu. Mój hydraulik oprócz tego w każdym pomieszczniu (z podłogówką) chce zainstalować dodatkowy grzejnik ponieważ " podłogowe to dodatkowy bajer". Czy wy też tak macie??

Jakie macie grzejniki, ponieważ ceny tu są bardzo różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pomieszkaniem to tak ostrożnie ale jeœli chciałbyœ wpaœć obejrzeć postęp prac czy jakiœ etap to zapraszam.

Wczoraj stanęła konstrukcja wiaty- wyglšda super- dziœ zrobię zdjęcia i jutro przeœlę.

My na poczštku byliœmy nastawieni na podłogówkę na całym dole i w górnej łazience. Rzeczywistoœć okazała się jednak bolesna- pienišdze powoli się kończš, więc rezygnujemy z "dodatkowych bajerów", zwłaszcza, że wszyscy radzš zakładać grzejniki jako podstawowe ogrzewanie. Poza tym przeraził nas przykład znajomego, któremy wysiadła podłogówka na połowie kuchni- nawet nie wiadomo gdzie kuć i czy kuć.

Wybraliœmy wariant minimum- podłogówka w łazienkach, choć los dolnej łazienki nie jest jeszcze przesšdzony, bo może się okazać, że nie będzie to możliwe, bo mamy problemy z wysokoœciš posadzek (już wczeœniej pytał mnie o to Maksiu przy okazji okien- poprzednia strona).

Jeœli chodzi o grzejniki to nasz instalator poleca Henrad- podobno b.dobre, nie rdzewiejš, bezawaryjne, wysokiej jakoœci stal i wykonanie, ładne wzornictwo. To chyba niemieckie albo belgijskie grzejniki.

Na forum muratora czytałam, że grzejniki Purmo, odkšd produkcja przeniosła się do Polski, sprawiajš niemiłe niespodzianki. Mam w mieszkaniu grzejniki Purmo- w łazience- ma 4 lata i cały dół i brzegi górnego grila zardzewiały- wyglšda okropnie. Natomiast w kuchni od frontu jeszcze nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynam w tym roku budowę Prymulek, wersja podstawowa. Materiał Max, strop ceramiczny, ściany działowe z bk, dach chyba blachodachówka. Mam już zrobione fundamenty. Czekam na pogodę, aby rozprowadzić kanalizę i zalać chudziaka, a potem ruszam w górę. Zaczynam czytać od początku wasze postępy prac. Czy w tym roku ktoś jeszcze zaczyna Prymulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego Prymulkowicza.

Właœciwie to już odpowiedziałeœ na podstawowe pytania, zadawane standardowo każdemu nowemu uczestnikowi naszego forum, ale zostało jeszcze jedno- gdzie budujesz?

 

Raz po raz zaglšda tu ktoœ kto planuje zaczšć budowę Prymulej- etap dokumentacji i załatwiania pozwoleń, czyli najgorszy.

 

Ale najwięcej dowiesz się pytajšc nas, którzy już budujš i poczštki majš za sobš, wiedzš, gdzie popełnili błšd i co zrobić, ew. jak zrobić, żeby go uniknšć oraz doradzš ci co warto zmienić, żeby było lepiej, funkcjonalniej, choć Prymulki sš wyjštkowo prostym i funkcjonalnym domem- można jednak kilka spraw ulepszyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak czekacie to jestem ale czasu mam bardzo mało w domu huk roboty ale jak miło :)

Mieszka się super,kominek grzeje aż miło podłogówka sprawdza się rewelacyjnie :lol:

Jak macie pytania to piszcie tak łatwiej będzie mi odpowiadać i dzielić się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, mam tylko jedno pytanie: czy warto było się tak męczyć? :lol:

 

CO TO ZA PYTANIE?????????

Pewnie że warto było- ja już o niczym innym nie myœlę, tylko o tym by jak najszybciej zamieszkać w moim domku- nawet sprzštać mi się nie chce w mieszkaniu. Własny dom jest wart wielu wyrzeczeń i "trudnych" chwil. Jak sobie o tym pomyœlę, to nie pamiętam tych trudnych chwil czy nieprzyjemnoœci zwišzanych z budowš (= murarz)- mam w głowie tylko te dobre- widok domku a dziœ wrażenie, jakie zrobiła na mnie nasza nowa wiata.

 

Tomku- ryzyko się opłaciło- murarz z ekipš zrobili nam wczoraj podbetony- przybyli rano, jak się umówiliœmy i o 16 było po robocie- koszt: 450 zł. Nawet zaoferował, że zrobi nam posadzki- mšż "utargował" robociznę z 15 na 11 zł za mkw.

Poczekamy - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...