Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu- u ciebie to chyba bez różnicy, bo kominek masz w innym miejscu- przy �cianie od kuchni o ile dobrze kojarzę ale skoro okręliłe� po której stronie będzie czę�ć kanapowa to już problem z głowy

 

tak, kominek mam na wprost drzwi balkonowych, na scianie z od kuchnii,

chodzilo mi tylko czy to dobrze ze jesli kanapa po lewej, to ze drzwi otwietaja sie na prawo, bo wydawalo mi sie ze ta powinno byc dobrze, a tu mozna skonfrontowac z mieszkajaca aga, wiec sie pytalem :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno dobrze- cóż ja miałam za zaćmienie, że nie pomyœlałam o tym przy zamawianiu- jakaœ nieprzytomna byłam czy co.

 

Jeszcze jedno pytanie w tym temacie- do Agi, Maksia i mToma:

Na œcianie, na której wszyscy planujemy kanapy, czyli na tej z oknami, powinny być kaloryfery- pod 2 oknami. Skoro tam majš stać kanapy, to wielce prawdopodobne (a u mnie wręcz pewne), że kanapy będš sięgały końca okna, a więc zasłoniš grzejnik- co z tym zrobić? Czy odsunięcie kanapy od œciany na ok. 30 cm wystarczy, żeby zapewnić odpowiedniš cyrkulację ciepłego powietrza, czy lepiej nie dawać tam grzejnika? (chodzi o okno najbliżej drzwi tarasowych). A jeœli nie dam, to czy przypadkiem nie będę miała wiecznie zaparowanego i wilgotnego okna?

Co o tym myœlicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lustrzane odbicie i okno otwiera się na prawo w kierunku kominka. Emila, chyba już za późno na przerobienie domu? :wink: :D

 

Żarty żartami...

Będziemy mieć kaloryfer pod oknem. Tam też pewnie będzie kanapa. Będzie musiała być trochę odsunięta. Nie powinno to mieć jednak negatywnego wpływu. W obecnym naszym mieszkaniu w sypalni kanapa dokładnie zakrywa oba kaloryfery i nic złego się nie dzieje. Jest wystarczająco ciepło grzejąc nawet tylko jednym i to na pół gwizdka.

 

Aga, jak się myje wygryzione płytki? Czy tak jak nas straszono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem kaloryferów odpada bo mam podłogówkę.

Emila w gabinecie jest gabinet czyli komputer, dokumenty papiery mojego męża i wszystkie papierzyska jakie mamy w domu.

Garderoba jest wystarczająca jak dla nas, ale My nie wstawialiśmy tam żadnych szaf tylko zaprojektowaliśmy ją sami, mam drązki i regały z półkami, mam jeszcze pomysł na koszyki ale teraz brak kasy :)

Tomek moje wygryzione płytki myje się bardzo dobrze zresztą zrobiłam ostatnio notatkę na temat sprzątania w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- zupełnie zapomniałam, że przecież masz podłogówkę.

 

Niestety, na tym etapie nic się już nie da przerobić, ale wcześniej, na etapie murowania, nie myślałam o wnętrzach i nawet nie potrafiłam sobie tego wyobrazić.

 

Aga, czy mogłabyś zrobić zdjęcie garderoby wewnątrz?

Chętnie skorzystam z Waszych pomysłów i wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półki zostały z naszej przygody ze sklepem ( jak widać są jak stamtąd ) ale były robione przez nas tz. kupiliśmy płyty meblowe przycięte według naszego pomysłu a reszta w naszych rączkach.

Wieszaki wiszą na dwóch drążkach umocowanych w ścianie ( drążki jeden ze starej szafy,drugi zakupiony w NOMI ), drązki są poprostu wpuszczone w ścianę i regips :)

Garderoba to nasz pomysł i wykonanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zakup do budowy domu zakupiony, a są to ni mniej ni więcej a paliki i deski do wytyczania budynku :). I poszło 70 zł. Nie ma co nieźle sobie liczą za takie nic.

Pozdrawiam Wszystkich Prymulkowiczów.

 

PS. Od jakigoś czasu namiętnie przeglądam Wasze posty i fotki i moja chałupka podoba mi się coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zakup do budowy domu zakupiony, a są to ni mniej ni więcej a paliki i deski do wytyczania budynku :). I poszło 70 zł. Nie ma co nieźle sobie liczą za takie nic.

Pozdrawiam Wszystkich Prymulkowiczów.

 

PS. Od jakigoś czasu namiętnie przeglądam Wasze posty i fotki i moja chałupka podoba mi się coraz bardziej.

 

A to dopiero poczštek. Wkrótce zobaczysz, jak nieuzasadnionš wysokš cenę potrafiš mieć takie "bzdury". A tych bzdur jest bez liku- cišgle coœ- ale nie przerażaj się, bo takie bzdury przyczyniajš się do całoœci.

 

U nas chwilowe przedœwišteczny spokój na budowie. Wkopaliœmy już i zalaliœmy słupki od strony sšsiada- reszta słupków i siatka- po œwiętach.

Sšsiadowi zrobili przyłšcze energetyczne i ława też już œcišgnęła, więc pewnie po œwiętach ruszy pełnš parš. Już się boję- najgorsze to, że œcianę będzie miał 3 m od granicy a u nas 4 metry od granicy zaczyna się wiata. Wyglšda to tak, jakbyœmy mieli mieszkać prawie przez œcianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypadałoby zrobić mapę prymulkowiczów? Maksiu, miałbyś czas powiesić coś takiego u siebie na stronce?

 

Dało by się to zrobić, ale dopiero po świetach, teraz niestety nie mam czasu wytknąc nosa poza robote

pozdrawiam

m.

 

mam prośbe... czy mógłby ktoś zrobić listę lokalizacji? może uda się zrobić mapke jeszcze przed świetami, ale musiałby mi ktoś organizacyjnie pomóc...

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu napisz dokładnie o co Ci chodzi bo chyba same miejscowości nie wystarczą

 

Myslę że wystarczy zeby było

1. Nick forumowy

2. Miejscowosc i kolo jakiej duzej miejscowosci to jest

3. Projekt (wersja, ewentualnie zmiany)

4. co komu jeszcze wpadnie do glowy

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...