Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Interesuje mnie z czysto naukowo-zawodowego powodu :wink:

uwazam ten projekt za dobry i dopracowany ale jakies tam pomysly (jak zwykle :wink: ) na zmiany w nim widze :wink:

bylam ciekawa czy to co ew widze na papierze pokrywa sie z tym co odczuwa ktos kto w taki dom uzytkuje (ojjj w architektoniczny belkot polecialam - mialo być "w takim domu mieszka" :wink: :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Interesuje mnie z czysto naukowo-zawodowego powodu :wink:

uwazam ten projekt za dobry i dopracowany ale jakies tam pomysly (jak zwykle :wink: ) na zmiany w nim widze :wink:

bylam ciekawa czy to co ew widze na papierze pokrywa sie z tym co odczuwa ktos kto w taki dom uzytkuje (ojjj w architektoniczny belkot polecialam - mialo być "w takim domu mieszka" :wink: :D )

 

no i co? pokrywa sie? czy moze widzisz jeszcze jakies pomysly o ktorych ja nie pisalem? jestem otwarty na podpowiedzi :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tarasie - to byla moja pierwsza mysl jaka mi sie nasunela

ew. dolozylabym okno dachowe nad schodami - nigdy nie widzialam tego projetu "na zywo" - nie jest tam za ciemno jak sie wchodzi po schodach ?

reszta to juz kosmetyka - akurat do ukladu scian na poddaszu uwag nioe mam

 

nie pomyslalam o wiatrolapie - wydawal mi sie taki normalny , serio lepszy bylby wiekszy? - tzn w głąb domu ?(zastanawiam sie rozwiazac wejscie do kuchni - malo miejsca) czy w szerz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tarasie - to byla moja pierwsza mysl jaka mi sie nasunela

ew. dolozylabym okno dachowe nad schodami - nigdy nie widzialam tego projetu "na zywo" - nie jest tam za ciemno jak sie wchodzi po schodach ?

reszta to juz kosmetyka - akurat do ukladu scian na poddaszu uwag nioe mam

 

nie pomyslalam o wiatrolapie - wydawal mi sie taki normalny , serio lepszy bylby wiekszy? - tzn w głąb domu ?(zastanawiam sie rozwiazac wejscie do kuchni - malo miejsca) czy w szerz?

 

okno nad schodami jest przewidziane, przygotowane sa wymiany w konstrukcji dachu pod wszystkie okna polaciowe, w projekcie sa cztery, w trzech pokojach na poddaszu i nad schodami. Nad schodami bedzie napewno okno, a o reszcie zdecydujemy jak poobserwujemy jak sie uklada swiatlo wpadajace przez 'normalne' okna i jesli bedzie za slabe to dolozymy. Narazie tego okna nad schodami nie zamontowalismy bo jeszcze nie mieszkamy i nie chcielismy zeby dostało nóg.

Co do scianek na poddaszu to nie wiem jaki uklad widzialas (projekt), jesli ten z mojej strony to tam sa juz zmiany naniesione, w oryginale bylo troszke inaczej.

Wiartolap ma w tej chwili 1,86m2 jest naprawde beznadziejnie maly, po powiekszeniu bedzie mial 4,2 m2 i bedzie duzo bardziej funkcjonalny, obecnie miesci sie w nim swobodnie jedna osoba, przy dwoch juz jest problem.

Wejscie do kuchni jest w zupelnosci wystarczajace, szerokosc 2 metry i wysokośc tez 2 metry.

 

Jak jeszcze wpadnie Ci coś w zieloneoko :D to chetnie poslucham

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tarasie - to byla moja pierwsza mysl jaka mi sie nasunela

ew. dolozylabym okno dachowe nad schodami - nigdy nie widzialam tego projetu "na zywo" - nie jest tam za ciemno jak sie wchodzi po schodach ?

reszta to juz kosmetyka - akurat do ukladu scian na poddaszu uwag nioe mam

 

nie pomyslalam o wiatrolapie - wydawal mi sie taki normalny , serio lepszy bylby wiekszy? - tzn w głąb domu ?(zastanawiam sie rozwiazac wejscie do kuchni - malo miejsca) czy w szerz?

 

okno nad schodami jest przewidziane, przygotowane sa wymiany w konstrukcji dachu pod wszystkie okna polaciowe, w projekcie sa cztery, w trzech pokojach na poddaszu i nad schodami. Nad schodami bedzie napewno okno, a o reszcie zdecydujemy jak poobserwujemy jak sie uklada swiatlo wpadajace przez 'normalne' okna i jesli bedzie za slabe to dolozymy. Narazie tego okna nad schodami nie zamontowalismy bo jeszcze nie mieszkamy i nie chcielismy zeby dostało nóg.

Co do scianek na poddaszu to nie wiem jaki uklad widzialas (projekt), jesli ten z mojej strony to tam sa juz zmiany naniesione, w oryginale bylo troszke inaczej.

Wiartolap ma w tej chwili 1,86m2 jest naprawde beznadziejnie maly, po powiekszeniu bedzie mial 4,2 m2 i bedzie duzo bardziej funkcjonalny, obecnie miesci sie w nim swobodnie jedna osoba, przy dwoch juz jest problem.

Wejscie do kuchni jest w zupelnosci wystarczajace, szerokosc 2 metry i wysokośc tez 2 metry.

 

Jak jeszcze wpadnie Ci coś w zieloneoko :D to chetnie poslucham

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisaliœmy- chyba na poprzedniej stronie.

Możesz wystšpić już teraz- z pewnoœciš do Urzędu Miasta i Gminy, tylko że z naszych rozmów na forum wynika, że co urzšd to inne załšczniki sš wymagane- najlepiej wejdŸ na stronę albo idŸ osobiœcie- jakaœ opłata w znaczkach skarbowych za zaœwiadczenie o nadaniu numeru- chyba 16,50.

A co u ciebie? Jak tam prace? Na jakim etapie jesteœ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę- podane na tacy

http://www.nowytomysl.pl/urzad/wydzialy/jak/tresc.php?id=22

ale zaœwiadczeniem o odbiorze raczej się nie przejmuj, inwentaryzacjš powykonawczš chyba też nie. U nas to niby też jest wymagane, ale w praktyce chcš tylko tytuł własnoœci a resztę sprawdzaja w ewidencji gruntów i budynków.

Jeszcze powinna być opłata za wydanie zaœwiadczenia- 11 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje

praca wrze. Prad zrobiony, sciany wytynkowane, ogrzewanie i inne rurki położone, posadzki mają być wylane do końca tygodnia, od poniedziałku poddasze, 8-9 maj montaz okien, jutro zamawiam drzwi i tyle z najbliższych planów. Dalej nie potrafie powiedzieć bo to zbyt odległa przyszłość.

Z mniej miłych rzeczy: kanalizy mi nie założą bo nie mają kasy, pozwolenia na tymczasowe szambo nie chcą dać " bo przecież będziemy tam kanalizacje budować!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...