Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy zasobnik masz tej samej firmy? Czy w cenie jest zawór trójdrożny i regulator?
Najlepiej ściągnij sobie cennik ze strony ARISTON-a i popatrz na strone 14 tam znajdziesz ZESTAW SUPER COMFORT

Piec MICROGENUS PLUS SYSTEM 21 RFFI TURBO + zasobnik BACD 120 + zestaw przyłączeniowy (3318168) z naczyniem wzbiorcze c.w.u. + programowany tygodniowy termostat pokojowy Ariston (002000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- super ta mapka i jakie wyróżnienie mnie spotkało :D

 

A my zdecydowaliœmy się jednak na piec Immergas Zeus Victrix- 8400 a zestawie, oprócz wszystkich elementów przyłšczeniowych i sterownika, jest też zewnętrzny czujnik pogodowy, który przystosowuje piec do temperatur na zewnštrz.

Rozmawialiœmy jeszcze z naszym instalatorem, co by się upewnić, że dobrze robimy. Wiecie, że zależało nam bardzo na maksymalnych oszczędnoœciach w comiesięcznych rachunkach za gaz- stšd kondensat. Wielu forumowiczów twierdzi, że różnica w cenie się nie zwróci tak szybko.

Zapewniono nas jednak, że jeœli przewymiarujemy grzejniki, czyli zainstalujemy odpowiednio większe grzejniki, to wykorzystamy maksymalnie zjawisko kondensacji. Co prawda większe grzejniki będš nas kosztować ok. 700 zł więcej, ale w końcu c.o. to podstawa, więc stwierdziliœmy, że zapłacimy 3 tys. więcej niż gdybyœmy mieli kupić niekondensata- tu chyba nie ma po co oszczędzać.

Wolę jednak zrezygnować z supermodnej ceramiki i podwieszanych toalet- zrobimy tradycyjnš, bo to zawsze można wymienić a instalację co i piec kupuję na długie, długie lata. No i serwisant 300 metrów od domu- do dyspozycji niemal 24 h na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila ja też uważam że c.o to podstawa dlatego zainwestowałam w nasze tyle kasy i nie oszczędzałam, ale na kibelkach też nie oszczędzałam wiadamo że łatwiej je zmienić niż c.o ale...

I w związku z takimi wyborami nie mam paneli i mieszkamy bez drzwi wew. Napiszę tylko że pomimo wszystko jestem zadowolona z tych wyborów.

Pozdrawima i trzymam kciuki za same dobre i trafne wybory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, my zdecydowaliśmy się na piec jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania (turbo) i z zasobnikiem 120-150 l. Turbo to coś pośredniego między kondensatem a zwykłym atmosferycznym. Cenę też ma bardziej zbliżoną do zwykłego pieca. Taki zestawik może kosztować około 5-6 tyś zł.

Emila, my kupujemy ARISTONA TURBO 21kw w zestawie z zasobnikiem 120l , sterownikiem pokojowym i zestawem podłaczeniowym za 4900 brutto. To jest cena po 25 % upuscie od cen w cenniku. Możesz zobaczyć:http://www.mtsgroup.com/poland/ariston/prodotti/caldaie/_cfm/caldaie_scheda01.cfm?cod_nav1=481&cod_nav2=31&cod_serie=361&cod_comm=535525

 

Na forum doœć sceptycznie podchodzš do pieców marki Ariston- czytałam opinie, że ariston nie nadaje się do robienia pralek a co dopiero pieców.

To tak jak z markš Daewoo- robiš samochody, sprzęt agd, telewizory i nie wiadomo co jeszcze. Ja bym się bała kupić piec tej firmy.

Ale jestem uprzedzona tym co czytałam na forum a ta marka z pewnoœciš nie należy do ulubieńców fanów techniki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyś więcej zapłacicie za kondensat i przewymiarowanie grzejników w stosunku do systemu tradycyjnego z otwartą komorą spalania, tak? Biorąc pod uwagę dziesiejsze ceny gazu, to na oko wychodzi na to, że po takiem okresie nastąpi zwrot z inwestycji. Pamiętaj jednak, że do tego musisz doliczyć także koszt przezbrojenia komina (stąd słowo "delikatnie").

Człowiek, który zna się na rzeczy tłumaczył mi, że im większy dom, tym bardziej opłaca się zainstalować kondensata (i to jest rozsądne tłumaczenie). A Prymulki do dużych czy energochłonnych nie należą.

 

Emila, na ile macie ostatecznie wyconione całe ogrzewanie (kocioł, grzejniki, itd)?

Osobiście dalej jestem w rozterce. Jedno wiem, zdecydowałem się na opcję pośrednią pomiędzy tradycyjnym a kondensatem czyli turbo. Teraz pozostaje znaleźć firmę... Również trochę się boję Arsitona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator wycenił nam na 25-26 tys., ale w tym jest piec, grzejniki Henrad, wszystkie rury do co i cwu, podłogówka w 2 łazienkach, rozprowadzenie wody i kanalizacji i robocizna. Ten instalator robi nam wszystko- co, cwu, kanalizację i nawet instalację odkurzacza centralnego, przy czym materiały do odkurzacza kupujemy my.

Nie wiem czy to dużo czy mało, ale przyznam, że nie braliœmy pod uwage innej ekipy. Z góry wiadomo, że tylko on bedzie to robił, bo to znajomy rodziny i zawsze na miejscu- a do tego ma opinię œwietnego fachowca, w końcu robi w œrodowisku, które go zna i od którego nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a jednak w pewnym sensie oszczędzałaś na CO. Nie dałaś wszak wkładu do komina. :D

Ja dalej obstaję przy swoim - delikatnie licząc inwestycja Emili zwróci się za 7 lat...

 

Tomeczku ja cały czas obstawałam za wkładem ale mnie skutecznie odwiedzione od fanaberii kobiecych i jest jak jest - dodam tylko KTO MIAŁ RACJĘ.....

Tylko w sumie wolałabym żeby tym razem moje nie było na wierczhu i wcale mi nie lepiej, że jest :o :roll: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, zgadza się. Koszt komina dla turbo i kondensata jest podobny. My jednak liczymy różnicę w spalaniu gazu w stosunku do zwykłego atmosferyka (i to starszego typu - stąd to 30%). Tam żadnego wkładu nie potrzeba. Różnica w zużyciu gazu pomiędzy turbo, a kondensatem jest stosunkowo niewielka.

Ja Ciebie, Emila oczywiście do nie czego nie przekonuję, ani broń Boże nie krytykuję. To tylko taka akademicka dyskusja poparta wyliczeniami na oko. Gdyż jak mi powiedział znajomy instalator w dwu podobnych domach różnice w zużyciu gazu dla tego samego typu kotła mogą być diametralne. :D

 

Aga, to teraz bierz za łeb tego od fanaberii. No chyba, że jest to... Twój Sławek... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj rozmawiałem z instalatorem. Podobno sa jakieś takie giętkie rury do komina. Tańsze i łatwiej się je wkłada. Nazwy nie pomnę.

Dostałem także ofertę na kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem (Termet) - jakieś 4 tyś brutto.

 

A ze Sławkiem to wiesz co masz teraz zrobić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, na dobrš sprawę decyzja o wyborze pieca jest w większoœci uwarunkowana serwisem, bo nasz instalator, jednoczeœnie serwisant Immergasu, jak wspomniałam wczeœniej, mieszka kilkaset metrów od nas, a autoryzowany serwis z częœciami jest w ok. 20 km stšd, więc nie szukam innych firm, bo jakbym musiała czekać aż przyjedzie serwis z Poznania stwierdzić co jest a potem czekać może kilka godzin albo dni za częœciami to wolę dać więcej ale mieć komfort, że cokolwiek by się nie działo to zaraz instalator jest u nas. A wiecie, że w przypadku kotłów gazowych to bardzo ważne, szczególnie zimš, gdy na dworze mróz.

To jednak nie zmienia faktu, że mam większe zaufanie do sprawdzonych marek producentów pieców. Dla mnie piec gazowy, to Vaillant, Viessman, Buderus, Immergaz no i może jeszcze Junkers, choć przeszłoœć stale obcišża tę markę. Bałabym się innych marek, bo nie wszędzie łatwo o serwis i pomoc w trudnych przypadkach. Jeœli porównać ceny tych pieców to okazuje się, że immergas jest jednym z tańszych, bo odpowiedniki zeusa victrixa w Vaillancie czy Viessmanie sš o wiele droższe. Generalnie zeus victrix kosztuje ponad 10 tys. Dostaliœmy upust 22% (tyle co vat), więc mamy go po cenie netto ale oczywiœcie z fakturš.

Mam nadzieję, że nie będziemy żałować tej decyzji. 3 tys. to aż tyle albo tylko tyle- przydałyby sie na coœ innego ale piec jest chyba najważniejszy.

Zresztš- piec już został zakupiony i czeka w bezpiecznym miejscu na swój dzień.

 

Aga, a wasz piec ile kosztował i jaki macie? u was jest osobno zasobnik a piec macie kondensacyjny czy turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...