Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Kto by pomy�lał...

Rok temu podpisywali�my akt notarialny i dopiero zaczynali�my załatwiać dokumenty a za niecałe 2 miesišce mamy zamiar się wprowadzić :D :D :D

 

Tynki się robiš(...)

 

Emila mam pytanie: jak chcecie rozwiązać problem schnięcia tynków. 2 miesiące, to niby szmat czasu, a tynki lubią schnąć dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kto by pomy�lał...

Rok temu podpisywali�my akt notarialny i dopiero zaczynali�my załatwiać dokumenty a za niecałe 2 miesišce mamy zamiar się wprowadzić :D :D :D

 

Tynki się robiš(...)

 

Emila mam pytanie: jak chcecie rozwiązać problem schnięcia tynków. 2 miesiące, to niby szmat czasu, a tynki lubią schnąć dłużej...

 

Mamy tynki maszynowe- to ok. 1cm warstwa tynku gipsowego, więc schnie o wiele szybciej, niż tynk tradycyjny, również dlatego, że mniej wody zużywa się do tych tynków (bo maszyna lepiej je miesza). Mamy stale uchylone okna i ok. 40% tynków już wyschło, co widać po barwie tynku (po nałożeniu jest kolor ciemnobeżowy a po wyschnięciu prawie biały).

Przede wszystkim dużo wietrzymy- w dzień otwieramy okna na przestrzał a na noc zostawiamy uchylone. Do tego nie mamy drzwi wejœciowych, tylko powkładane siporexy z dużymi szparami- to też dużo daje.

Dziœ zrobię zdjęcia naszych gładziutkich œcian, to jutro zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z wyborem raczej nie mamy problemu- decyzja z zasady jest szybka, bo albo nam się podoba albo nie- gorzej, jeœli nie o wyglšd chodzi a o parametry (jak np. wybór pieca gazowego, ale to też mamy za sobš).

Aga- jest promocja na piecyk Mastercook z płytš gazowš szklanš- taki jak ty masz- powiedz jak się sprawuje ten piecyk? Warto kupić? Cena 1460.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

koleś wreszcie przyniósł mi zdjęcia poddasza. Robiłem to sam więc pewnie wypatrzycie pare błędów. Puściłem już do Maksia, jak będzie miał wolną chwile to może wrzuci, za co z góry dziekuje

 

Fajnie ten twój domek wyglšda i fajnie wyglšda w œrodku- idziemy prawie łeb w łeb, z tš różnicš, że my już mamy okna i rynny z głowy, ale za to nie mamy jeszcze schodów zewnętrznych, które będš wykonane razem z posadzkš.

A jakie masz tynki? Sam robiłeœ?

 

W końcu wiosenny sezon budowlany ruszył na dobre.

Dawno już się mTom nie odzywał :wink: Co słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tynków miałem ekipe i są to tynki tradycyjne, przepraszam, że to napisze, ale tynki gipsowe polecali mi tylko ci co je robią. Rynny chciałem założyć jeszcze przed zimą ale po tym jak mi pustaki i cegły zaczęły ginąć, jak znajomy opowiedział że rynny mu z dachu ściągnęli to se dałem spokój, a teraz nie mam na to już czasu. Od poniedziałku kladziemy szpachel tzn. wynajęta ekipa, ja od piątku układam płytki, okna założą w piątek tzn. po jutrze. No i ja mam już wszystkie rurestwo w domu założone!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz- a tynki tradycyjne też polecajš tylko ci co je kładš. Różnica jest taka, że ja już nie muszę kłaœć szpachlu a ty, choć uważasz, że tradycyjne sš lepsze, tez będziesz mieć gips na œcianie- dwukrotna robota.

 

U nas nie kradnš pomimo tego, że wszyscy nas się pytajš, czy mamy rynny miedziane- mamy PCV ale wyglšdajš jak miedŸ. Widać u nas inni ludzie mieszkajš.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...