Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi też się łezka kręci i z chęcią zbudowałabym jeszcze jeden dom.

Jestem chora :o :roll:

 

mam jeszcze do postawienia garaz.... wiec jakby nie patrzec to przede mna jeszcze mala poprawka z rozrywki :D

przykro mi z powodu Twojej choroby, zdrowiej szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się łezka kręci i z chęcią zbudowałabym jeszcze jeden dom.

Jestem chora :o :roll:

 

mam jeszcze do postawienia garaz.... wiec jakby nie patrzec to przede mna jeszcze mala poprawka z rozrywki :D

przykro mi z powodu Twojej choroby, zdrowiej szybko

Maksiu myslisz że z chęci budowania można się wyleczyć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się łezka kręci i z chęcią zbudowałabym jeszcze jeden dom.

Jestem chora :o :roll:

 

mam jeszcze do postawienia garaz.... wiec jakby nie patrzec to przede mna jeszcze mala poprawka z rozrywki :D

przykro mi z powodu Twojej choroby, zdrowiej szybko

Maksiu myslisz że z chęci budowania można się wyleczyć :-?

 

mozliwe ze po ktorym z kolei domow przychodzi zmeczenie i odruch wymiotny, ale nie wiem bo nie doszedlem do tego etapu jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z rozprowadzenia kanalizy w fundamencie u Maksia ;)

Mam obecnie dwa dylematy:

1. Jaki komin, skoro będe miał piec na eko-groszek? (komin murowany z cegły czy może jakiś systemowy)

2. Jak zrobić schody co by były ze spocznikiej, jak je zmieścić?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów, to my zdecydowaliœmy się na drewniane.

"Starzy" Prymulkowicze zapewne pamiętajš ubiegłoroczne zabawy w chowanego z naszymi murarzami. Nie zrobili nam schodów żelbetowych, bo twierdzili, że póŸniej, A póŸniej zażšdali dodatkowej zapłaty za schody- po 150 zł za każdy stopień. Wyszło nam, że schody drewniane wyjdš niemal o połowę taniej. Już dawno się do tego przekonałam.

Drewniane z pewnoœciš będš spocznikowe, bo pierwszy stopień można wysunšć- będzie się kończył półłukiem na furtynie od dużego pokoju (mam nadzieję, że potraficie sobie to wyobrazić).

Schody będš ażurowe, ale żeby nie tracić miejsca pod schodami, to stolarz zabuduje nam spocznik- coœ a'la szafa zabudowana.

Z drewnem można spokojnie zrobić spocznikowe, ale z żelbetowymi rzeczywiœcie jest problem- za krótka œcianka. Możnaby ewentualnie zmniejszyć otwór wejœciowy do pokoju, bo przesunšć się go nie da, bo jest słup żelbetowy, ale wtedy wejœcie stanie się chyba mało wygodne.

U nas od dzisiaj instalacje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz na dole duży salon, to można wchodzić przez drzwi kuchenne, ale wtedy robi sie mały wiatrołap. Ja mam schody zabiegowe, żelbetowe i można sie do nich przyzwyczaić. No i będziemy mieli zamykany schowek- to przesądziło o wykonaniu zabiegów. W piątek, sobote i dużą część niedzieli układałem płytki w kuchni na ścianie. ponad 400 płytek 10x10-makabra!! Kto wymyślił takie małe g.....o! Ładnie to wygląda ale 102 płytki na metr to za dużo. Puszcze fotki, jak zgram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, plan jest następujący: w czerwcu kończę malowanie i układanie podłóg.

Początkiem czerwca instaluję szambo. Do końca lipca dom jest ocieplony. Początkiem sierpnia instaluję piec i kaloryfery. Do końca sierpnia musimy się przeprowadzić (czyli wyprowadzić się z mieszkania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...