Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

A co z zagospodarowaniem działki? Masz jakieś pomysły?

Na forum jeszcze nie poruszaliśmy tego wątku ale może już czas, skoro pewnie 3 kolejnych forumowiczów wprowadzi sie jeszcze w tym roku.

Co planujecie wokół Prymulek?

Marzy mi się oczko wodne, ale niestety, mamy psa pływaka. Jeśli w zasięgu wzroku i węchu naszej Labii znajdzie się źródło wody, to możemy być pewni, że ona się w niej znajdzie zanim my zdążymy pomyśleć co zrobić. Mamy psa rasy dowodnej więc nawet kałuże do niej należą. Nie mam zatem co marzyć o nanufarach pławiących sie w oczku wodnym, czy strumyczku opływającym skalniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My już praktycznie ogrodziliśmy działkę- słupki i siatka powlekane, ale zostało nam jeszcze wjazd i wejście- jakach brama, bramka i słupki z zabudową skrzynek od prądu i gazu- chyba klinkier taki jak na kominach i proste drewniane sztachetki w impregnacie jak reszta drewna na domku.

Czekam aż mój mąż weźmie w swoje ręce kwestię rozplanowania naszego największego we wsi klombu (humus tak zarósł, że wygląda jak jakaś połonina w Bieszczadach). Na razie doprosić się nie mogę, żeby załatwił kogoś do przeorania działki- to było kiedyś pole więc jeszcze zostały jakieś ślady po dawnym oraniu i roślinki- chabry, rumianek rzepak i nawet jakieś buraki cukrowe.

A kiedy można siać trawę? Teraz to byłaby świetna pogoda chyba bo temperatura wczesnowiosenna bądź późnojesienna (jak kto woli) i woda się z nieba leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o oraniu mogę zapomnieć bo kto w tą moją glinę wjedzie a nawet jak wjedzie to więcej z tego będzie szkody niż pożytku zostają nam nasze raczki - czyli trochę to potrwa 8)

Mam zamiar do tematu ogrodowego przygotować się bardzo profesjonalnie więc zaczynam od przygotowania podłoża, mój mąż już kręci głową :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie (po dłuuuuugiej przerwie).

Udało się mi wreszcie zakupić działkę 18ar. Staram się teraz o wydanie warunków zabudowy. Warunki na kanał i wodę mam - na prąd czekam.

Bardzo podoba się mi projekt Maksia - wygląda jak Prymulki poszerzone o 1m. Z tego co znalazłem na wcześniejszych postach poszerzenie Prymulek w ten sposób jest dość kosztowne (chodzi mi tu o adaptowanie projektu). Ciekawy jestem Maksiu, czy robiłeś projekt własny czy adoptowałeś prymulki. Ile Cię to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas okna ok. 7 tys (pięciokomorowe, obustronna okleina, okucia mako, klamki secustic). Razem z roletami zewnętrznymi na dole oraz parapetami wewnętrznymi zapłaciliśmy 11 tys.

 

SlawiX- Aga ma Prymulki powiększone- pewnie ci odpowie co z tą adaptacją, ale nie sądzę, żeby wydłużenie to był większy problem, bo dokłada się tylko belki stropowe- gorzej by było, gdybyś chciał poszerzyć, bo wtedy trzeba by było zrobić nowe obliczenia dla stropu i ścian nośnych. Umówmy się, że przez długość rozumiem bok domu (wg projektu 8,29) a przez szerokość front domu (10,39)

 

U nas dziś wylewka.

Instalacje wod-kan, co i cwu kosztowały nas w sumie 26.800 wraz z instalacją odkurzacza centralnego i instalacją gazową, czyli od przyłącza do domu i po domu wraz ze skrzynką na gaz, podłogówką w łazienkach, piecem i wkładem kominowym, grzejnikami czyli wszystko, wszystko (mam nadzieję) :D

Natomiast wylewki maszynowe- 33 zł za metr ze wszystkim (folia, styropian 4 cm plus 2 na przekładkę, siatka zbrojeniowa i beton z miksokreta). 140 mkw daje to 4620 zł.

mTom, BobBudownik- pamiętacie ile zapłaciliście za wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po długiej przerwie.

 

Czytam zaległości z kilku miesięcy, widzę że co niektórzy kończą już budowę, nowe osoby zaczynają, prymulek przybywa :)

 

SlawiX jestem na etapie adaptacji projektu - za samo poszerzenie podstawowej wersji prymulek w niektórych biurach życzyli sobie nawet 1500 zł netto, aktualnie za poszerzenie domu (z 1039 cm na 1139 cm), za usunięcie balkonu i drzwi balkonowych mam wycenę na 800 zł netto i już nie szukam nic tańszego (troche architekt będzie musiał sobie pokreślić na nowo :) ) . Wolę zapłacić teraz te kilkaset zł więcej i mieć wygodniejszy, nieco bardziej ustawny salon.

 

Ceny z Lublina.

 

Pozdrawiam wszystkich Prymulkowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówmy się że szerokość to 10,39 (front) a długość to 8,29 (bok)

 

Mazmarc- czy poszerzenie rzeczywiście spowoduje że salon będzie bardziej ustawny? wątpię- raczej wydłużenie, które spowoduje również, że zmieszczą się schody spocznikowe, bo ściana salon - korytarz się wydłuży. I nie będzie trzeba przeliczać belek- doda się tylko belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...