Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga- mój ogród, choć obiecałam rychłe wypięknienie, będzie musiał poczekać chyba do przyszłorocznej wiosny- w tym roku ewentualnie go wypoziomujemy i użyźnimy, ewentualnie zasiejemy trawę, żeby z tym był już spokój. Plany miałam ambitne- nawet książkę sobie kupiłam o projektowaniu ogrodu i nasadzeniach. Niestety, nie myślałam, że płytki z robocizną będą nas tyle kosztować, więc kasa przeznaczona na ogród już została utopiona w kleju do płytek. Ogród będzie więc musiał poczekać, a ja, jak na kobietę przystało, pocieszyłam się zadaszoną huśtawką ogrodową. Generalnie to nie myślałam, że takie duperele jak baterie umywalkowe, prysznicowe i bidetowe tyle kosztują. Nasz instalator polecił kupować tylko takie, które mają ceramiczną głowicę. Ostatnio wydaliśmy ponad 600 zł na 2 baterie umywalkowe i 1 bidetową. Firma Grohe po prawie 40% upuście. A gdzie tu mówić o lampach i kontaktach. To skandal, że takie rzeczy tyle kosztują. Po wstępnych obliczeniach okazuje się, że etap wykończeniowy to 2/3 całego kosztu budowy. Wykończeniówka kosztuje nas 2 razy tyle co stan surowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka: płyt narazie nie szpachlowałem, narazie kłade gładź na ścinach, ale juz jedna ścianka z płyt czeka na mnie :D wiec wypróbuje to w najbliższym czasie. Płyty sa przynajmniej równe (powierzchniowo) w przeciwieństwie do moich ścian z tynkiem :D, ale nic to... damy jakos rade

Mówisz ze wykończeniówka wykańcza? nikt nie obiecywał że bedzie lekko :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście- nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale dlaczego do diabła jest tak drogo?!

Złożyliśmy juz wniosek o podwyższenie kwoty kredytu, bo kuchnia, schody i drzwi wewnetrzne już zamówione, a kasa prawie się skończyła.

Chcieliśmy brudne roboty i duże wydatki mieć z głowy na samym początku, ale z tymi nidami to nie wiem co zrobić, bo wszyscy fachowcy mają w tej chwili roboty i niezmiernie napięte terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest pięknie.

Wyobraźcie sobie, że nawet schody zewnętrzne mamy. Kiedyś przyjechał do nas nasz majster, który budował nam dom i zapytał, czy mógłby odkupić drewno, które nam zostało po szalunkach. Wybrał sobie deski, wziął większość tego drewna, a my, korzystając z okazji, stwierdziliśmy, że za to drewno ma nam zrobić schody zewnętrzne. Powiedział, że się dogadamy i jak to bywa w jego zwyczaju zwodził nas przez ponad miesiąc. Ale w końcu zajechał pod dom- 3 dni (z przerwami oczywiście) i schody są zrobione- wejściowe i tarasowe- duże z zejściem na trzy strony i małe do pomieszczenia gospodarczego. Byliśmy przekonani, że jeszcze będziemy musieli dopłacić, ale zrobił nam je i nie chciał żadnej dodatkowej zapłaty. Tak więc od 2 tygodni cieszę się już schodami i wchodzę do domku jak biały człowiek a nie po chwiejących się siporeksach.

I jeszcze jedno spostrzeżenie- rolety zewnętrzne są świetne- w tych upałach prawie cały czas są spuszczone i na dole panuje przyjemny chłód (okno tarasowe jest od południa a bok salonu od zachodu, więc słońce prawie cały dzień)- żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się na rolety na poddaszu, bo dość znacznie się nagrzewa. Ale w sumie taki upał trwa maksymalnie miesiąc, więc da się przeżyć.

Piszcie, bo trzech tygodniach jestem ciekawa wszelkich nowości i pomysłów na Prymulki. A gdzie nowi? Czyżby upał zniechęcił ich do prymulkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie nowi? Czyżby upał zniechęcił ich do prymulkowania? Witam.Mnie żaden upał nie zniechęci :wink: Tylko co tu pisać gdy nic się takiego nie dzieje.Wiernie tylko czytam i myślę kiedy to u mnie się zacznie budowa.Działeczka co prawda już zrównana i drzewka (samosiejki wszelkiego typu)wyrwane.Papierkowe sprawy chciałabym zakończyć w tym roku no i trza kupić projekt!!!!Jestem zdecydowana na 100 %na prymulkę.Pomogły mi w tym zdjęcia już budujących się domków bo widziałam wszystkie zdjęcia na str. Maksia... Zaczynamy (mam nadzieję) fundamenty na wiosnę.A teraz siedzę cichutko i czytam ,podpatruje i się pilnie uczę. :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, że się uczysz. W trakcie budowy będziesz podejmować sporo decyzji. Im większe masz o budowaniu pojęcie, tym lepiej. Wiem to po sobie. :D

 

U nas robią taras nad garażem. Za tydzień zaczynamy ocieplać dom. Podłogi prawie wszędzie już położone. Pozostał salon, tu mieliśmy jednak problem z wyborem listwy łączącej panel z płytkami. Koncepcja już jest więc wszystko wskazuje na to, że jutro finiszujemy z podłogami. Pozostaną do założenia listwy boczne. Na szczęście jest teraz nowy system bez żadnych klipsów. Fantastyczna sprawa, szybko się to montuje.

Pod koniec lipca szambo, zaraz potem piec i kalafiory i... koniec? 8) :roll:

Zdjęcia mam. Zgram z aparatu, obrobię i wyślę do Maksia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- gdzie można kupić takie płyty zamiast kafelków do kuchni- ty masz stalową, z tego co wiem są też plexi- stolarz, który robi nam kuchnię nie ma tego w swojej ofercie- czy BRW ma?

 

Emila u nas na ścianie jest blacha ryflowana kupuje się ją normalnie na składzie z różnym żelastwem z takiej blachy jest np. podłoga w autobusach.

widziałąm takie płyty z balchy przesuwane na rolkach w Ikei ale nie za bardzo mi się to podobało.

Wiem że jest jeszcze jakieś szkło i takie szkło na ścianie będzie miała Sonika ( jej domek możesz znaleźć w galeri zdjęć forumowiczów i na stronie Maksia, bo ostatnio ją odwiedzał :) ). Ja czekam na efekt Soniki bo to szkło też mnie kiedyś męczyło :)

 

Tomek czekam na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mi również upał nie przeszkadza ale paniom z Urzędu chyba tak, bo już trochę długo czekam na pozwolenie ale pocieszający telefon dziś był ,że za dwa tygodnie będzie:)czekam.Poza tym kolejny problem jak pewnie w każdym mieście to brak wykonawców(wyjechali sobie zarabiać pieniązki za granicę a mi teraz nie ma kto domku budować)dalej szukam i czekam...działeczka wykoszona ,przyjdzie geodeta to chociaż fundamenty pomierzy:)Ale jedyne co dobre to to,że mam możliwość korzystania z Państwa doświadczeń dlatego też ciągle czytam i się uczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry z Gorzowa Wlkp.Bo to właśnie tutaj zacznie rosnąć nowa Prymulka:)Dlaczego właśnie ten projekt ???Bo to jest śliczny,prosty,mały i nie az tak potwornie drogi w wykonaniu domek.W projekcie troszkę pozmienialiśmy ale pewnie jeszcze w trakcie coś powychodzi.Z dnia na dzień jestem bardziej podekscytowana chociaż jeszcze nic praktycznie się nie dzieje. Jest teraz etap wybierania materiałów i wykonawców.Dzisiaj taki jeden to mi zaproponował budowanie zimą bo wtedy właśnie ma termin ale to nie jest dobry pomysł.Trzeba szukać dalej.

pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...