Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Do nas wczoraj wkroczyli malarze. Mieli przyjechać z samego rana (z Poznania), ale dla niektórych rano to godz. 13. Zagruntowali wszystko, uzupełnili niedoróbki w tynku i pojechali. Dziś mają zacząć malować pokój i zaszpachlować nidę na klatce schodowej. Zastrzegli jednak, że "mogą się trochę spóźnić". FACHOWCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta temperatura mnie zabija. Jestem nerwowa przez ten upał a jeszcze ci "fachowcy"...

Łazienka górna jeszcze nie jest skończona a kafelkarzy ani widu ani słychu.

Można się wykończyć.

 

Witam nową prymulkowiczkę. Czy działka bliżej centrum, na obrzeżach miasta czy w podgorzowskiej miejscowości? Jaka powierzchnia działki i co z mediami? Będą problemy?

(To chyba będzie zestaw pytań dodatkowych do tych naszych standardowych) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panele układa się rzeczywiście szybko. Trzeba tylko zwrócić uwagę na dokładność i uważać przy dobijaniu żeby nie uszkodzić powierzchni. Największy problem to docinanie przy różnych uskokach. Najgorzej było więc w holu na piętrze. W tym wypadku skorzystałem jednak z papierowych szablonów.

Mamy docieplony taras nad garażem oraz wylewkę. Upały powodują, że trzeba kilka razy dziennie polewać. Pozostaje jeszcze zrobienie barierek oraz położenie płytek i taras będzie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to działka w Gorzowie ale na obrzeżach,powierzchnia 35 arów.Jak na razie jest to spokojna dzielnica ale z dnia na dzień coraz więcej domów rośnie.Do centrum jest 15 min, sklepy spozywcze, szkoła i przedszkole są blisko.Jeśli chodzi o media to jest prąd,gaz,woda i w planie zagospodarowania musiałam zgłosić szambo ale już podciągają kanalizację więc zanim skończy się budowa to już też się podłączymy do kanalizy.

 

Pani Emilo to właśnie ja wcześniej zaczepiałam Panią odnośnie Waszego ślicznego dachu i tych rzeźbień daszku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to działka w Gorzowie ale na obrzeżach,powierzchnia 35 arów.Jak na razie jest to spokojna dzielnica ale z dnia na dzień coraz więcej domów rośnie.Do centrum jest 15 min, sklepy spozywcze, szkoła i przedszkole są blisko.Jeśli chodzi o media to jest prąd,gaz,woda i w planie zagospodarowania musiałam zgłosić szambo ale już podciągają kanalizację więc zanim skończy się budowa to już też się podłączymy do kanalizy.

 

Pani Emilo to właśnie ja wcześniej zaczepiałam Panią odnośnie Waszego ślicznego dachu i tych rzeźbień daszku :lol:

 

Przejeżdzałem niedawno przez Gorzów jadąc do Świerkocina z dzieckiem. Okolica wydaje sie całkiem spoko. Jakie zmiany w projekcie przewidujecie?

pozdrawiam

maksiu

 

ps. mówimy tu sobie wszyscy 'po imieniu', takie niepisane prawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie w naszym domku okien dachowych ani balkonu.proporcjonalnie poustawialiśmy okna na tej stronie gdzie był balkon, pokój dzienny połączony z kuchnią, schody drewniane, elewacja klinkierowa dltego też ściany przedłużą się AŻ o 3 cm :lol: i nie będzie kominka.A wybraliśmy te Prymulki z wersją bez garażu.

 

Już nie będę paniowała.To tak z grzeczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zlikwidować ten napis z WITAJ ....... który jest pod moim loginem żbiczek?To nie ja napisałam a jest to brzydkie

 

Ten napis 'witaj ... ' to tgz. ranga na forum, zależna jest od ilości napisanych postów, poniżej zamieszczam pełny wykaz rang z zakresem postów w jakich dana ranga obowiązuje:

 

witaj zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi 0-9

sympatyk forum - 10-99

forumowicz to brzmi dumnie 100-299

stały bywales 300-499

domownik forum do 500-999

elita forum 1000-2799

lider forum 2800-4799

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... 4800 - oo

 

odpowiadając na Twoje pytanie co masz zrobic.. napisz jeszcze kilka postów i wskoczysz do wyższej rangi 'sympatyk forum' :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Emilo to właśnie ja wcześniej zaczepiałam Panią odnośnie Waszego ślicznego dachu i tych rzeźbień daszku :lol:

 

Ach zupełnie zapomniałam. Długo już nie dostałam żadnego "zapytania" ale tu na forum wszyscy słuzymy radą. Widzę że twoje Prymule w założeniu będą chyba najbardziej podobne do moich- ja też zrezygnowałam z okien dachowych ale zrobiliśmy jedno- w pokoju obok łazienki, bo tam było pojedyńcze, mniejsze okno niż w pokojach naprzeciw. Różnica jest ogromna. Okno dachowe bardzo dświetla pomieszczenie i ma swój urok, dlatego choć jedno chcieliśmy mieć. A nasze schody drewniane są już zamówione i chyba już się powoli robią- efekt oczywiście dokładnie sfotografuję.

Raport z postępów prac w dusznickich prymulkach: malarze wymalowali wczoraj sufity na dole na gotowo, cały duży pokój na raz i łaziena jest już raz pomalowana. Wyblaliśmy tonację beżową- na sufitach jest jaśniutki beż, właściwie ecru albo śmietanka- jak kto woli, a na ścianach o 2 tony ciemniejszy- taki jasny beż. Jak zobaczyłam tę farbę na fragmencie pod grzejnikami (te fragmenty zostały pomalowane przed zawieszeniem grzejników), to się przestraszyłam, że kolor jest za jasny, jak na suficie, ale wszystko to gra świateł, bo na każdej ścianie ten kolor jest mniej lub bardziej intensywny. Dziś pokój ma być na gotowo i już się boję na samą myśl o wejściu psa do domu, bo Labia stale traktuje wnętrze jako budowę i pole zabawy z różnymi przedmiotami wyciąganymi z najbrudniejszych zakamarków. Pies się wychowywał w domu więc nie możemy go zmuszać do zmiany trybu życia i wywalić na dwór. Z resztą obawiam się, że to skończyło by się koniecznością wymiany drzwi.

Aga, a jak u ciebie? Czy pies mocno brudzi ściany? U nas w mieszkaniu narożniki i ściany w ulubionych miejscach leżakowania psa są dość przybrudzone, a zdecydowanie ciemniejsze niż w prymulkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybraliśmy "Dom w Prymulkach"(bez 1 ,2,3 ) wersja bez garażu.Projekt garażu mamy osobno.Wiem ,że te okienka dachowe dają dużo światła,ale już w trakcie wybierania projektu wiedzieliśmy że na pewno nie będziemy ich mieć.To chyba z powodu złych doświadczeń naszych znajomych.Zawsze jakieś zacieki mieli pewnie złych wykonawców dlatego też się boję. Uprzedzenia zostały.Wystarczyło żeby mnie odstraszyć.Drugim powodem była kalkulacja albo - albo. zawsze chcieliśmy mieć elewacje klinkierową i dachówkę karpiówkę.Był plan że pieniążki za okna będą dodane do elewacji.Jak dawaliśmy projekt do adaptacj musieliśmy podać czy będą te okna czy nie.Podaliśmy ,że nie.Na dzień dzisiejszy na karpiówkę nas nie stać ale klinkier z marzeń zostanie :lol: Mam nadzieję że nie będziemy żałować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila jak wiesz nasz dom prawie nei jest docelowo pomalowany ale większośc ścian jest biała i nie wiedzę żeby pies je jakoś brudził nadmiernie. W pokoju komputerowym i kuchni gdzie kolory są już docelwoe malowalismy Duluxem i tam gdzie nasze szczęscie coś pobrudzi to myjemy, ale nie jest to jakoś strasznie.

Zsresztą nasze psisko raczej śpi na środku komunikacji na górze lub na kafelkach bardzo rzadko na swoim docelowym posłaniu 8)

Za to bardzo brudna jest ta część ściany gdzie je i tam mam zamiar kombinować cos innego niż tynk docelowy na klatce schodowej.

Ja też uwielbiam okna dachowe i nie zaminiłabym ich a mam 5 sztuk. Pomieszczenia są bardzo jasne i widzę różnicę bo w pokoju nad garażem nie mam takiego okna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój prawie skończony- został do pomalowania tynk na kominku. Klatka schodowa i korytarze czekają na drugie malowanie i finito. Wyobraźcie sobie, że jak pojechałam kupić farbę (Dekoral Akrylit W z mieszalnika), pytałam sprzedawcę jaka jest jej wydajność w praktyce, bo producent podaje 14 mkw z 1 litra. Pani powiedziała, że nalezy przyjąć ok. 10 mkw/1l i że nikt już teraz nie gruntuje ścian, tak więc zakupiłam 4 wiadra 10-litrowe. Nasdi malarze ściany zagruntowali, bo tak zawsze robią. I ku naszemy wielkiemu zdziwieniu, zużyli tylko 2 wiadra farby (niecałe!!!) na 200 mkw powierzchni. Stwierdzili, że farba jest super wydajna, bardzo dobrze kryje i świetnie się nią maluje. Syfity pomalowali 3 razy a ściany 2 razy i nie ma żadnym smug i przebić. Stwierdzili, że jest tak dobra jakościowo, jak Tikkurilla, na którą szkoda nam było kasy, a do tego tania, bo wyszło 13,5 za 1 litr. Polecam tę farbę bez żadnego ale. Zastanawiam się tylko, co zrobić z pozostałymi 20 litrami farby, bo całego domu w tym samym kolorze chyba nie zniosę- poproszę chyba w mieszalni, żeby dodali mi jeszcze raz ten sam barwnik, to może będzie o 2 tony ciemniejsza. Farba na salon z korytarzem, wiatrołapem i klatką schodową kosztowała nas zatem ok. 220 zł. Wydajność wyniosła więc 20mkw na 1 l. Oby tak dalej.

 

Maksiu- jednak przeprosiliśmy się z nidami i pacami i będziemy dalej szpachlować, zwłaszcza, że malarze, którzy kłada też gładź, mają nam dziś zrobić najgorsze fragmenty, czyli połączenia spadu z sufitem i ścianką kolankową. Reszta powinna pojść gładko.

Wczoraj kupiliśmy panele do pokoju na dole. W tym tygodniu planujemy do wymalować, położyć panele i w weekend przenieść już nasze łóżko, bo na razie śpimy na niezbyt wygodnej kanapie.

Ach nie pisałam- śpimy już w Prymulkach!!! :D :D :D

Boimy się zostawiać to wszystko bez nadzoru, a ponieważ mamy już skończoną dolną łazienkę, kanalizację i ciepłą wodę i ... dużo innych rzeczy, to nie ma już na co czekać. Trochę niewygodnie, ale przynajmniej śpimy spokojnie, tylko nasza psina jakaś taka zdezorientowana- wskakuje nam na łóżko i co chwila szczeka albo warczy- pewnie zapachy farb ją drażnią.

Najdziwniejsze jest to, że nic mi się jeszcze tam nie śniło...hhmm :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są stawki ogólnie panujące, bo nasi malarze, to mój szwagier ze swoim bratem, którzy mają firmę (szpachlowanie, malowanie, tapetowanie). Od nas biorą 6 zł za mkw na gotowo (po 2 zł za warstwę- grunt plus podwójne malowanie), ale robią dodatkowo sporo roboty, np. gdzieniegdzie wyprawki tynku, poszpachlowali nidy na klatce schodowej i korytarzu górnym, zrobili tynk ozdobny na kominku. Na sufity położyli 3 wartswy farby, bo uznali, że 2 to może być niedokładnie (jasna farba).

Słyszałam, że norma w Poznaniu to 5 zł/ mkw za każdą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 200 mkw salonu, korytarza z wiatrołapem i klatki schodowej z korytzrzem górnym zapłacimy jakieś 1200 zł (sama robocizna). Resztę pomalujemy sami. Obawialiśmy się, że nie damy rady dobrze pomalować tych miejsc, które będą decydowały o "pierwszym wrażeniu", czyli salon i korytarz. Poza tym, nie dalibyśmy rady sami poszpachlować nid nad klatką schodową i pewnie przy takich dużych powierzchniach widać by było błędy jak na dłoni. Łazienki i pokoje to co innego- tam już my będziemy walczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...