Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Wszystkiego naj, naj....

My mieszkamy na razie na dole bo nie chce mi sie zaszpachlować drzwi na górze, mamy jeszcze zrobiony jeden pokój na górze, ale w nim nie śpimy bo na dole jest chłodniej. Nasza kuchnia jest w pierwotnym gabinecie, troche mała ale sie mieści, jedyna wada poważna to brak okna w łazience ( wersja z garażem). Komin w łazience mi nie wystaje bo tu moi murarze pomyśleli (i to jest dziwne) i poszerzyli mi tą ściane do drzwi. Salon jasny i słoneczny tyle że nie ma gdzie postawić mebli, zresztą i tak ich nie mamy. Mieszka sie fajnie bo na parterze mamy więcej miejsca niż poprzednio w całym domu. Myśle, że ten kto sie zdecydowal na ten projekt nie będzie tego wyboru żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też jestem takiego zdania- moi rodzice byli kolejnymi zaskoczonymi przestrzenią i ilością miejsca w Prymulkach. My też mieszkamy na dole, bo góra nie wykończona i też mamy o wiele więcej miejsca niż w poprzednim mieszkaniu- wtedy 39 mkw a teraz 70 mkw na samym dole. To się czuje.

Okno w łazience mamy choć nie daje dużo światła, bo jest pod wiatą, ale wystarczy- najważniejsze, że jest stale uchylone i wilgoć nie zostaje w łazience- mamy też elektryczny wyciąg do komina z opóźniaczem podłączony do włącznika światła.

A najlepsze jest siedzisko pod prysznicem- w brodziku mamy taki syfon, który można wyciągnąć na pożądaną wysokość i woda napełnia brodzik do tej wysokości a reszta wylatuje syfonem- super sprawa- po dniu ciężkiej pracy siadamy sobie pod prysznicem, woda leci a przy okazji moczymy sobie stopy. Siedzisko zrobione jest z parapetu kuchennego- w takim samym kolorze jak okno na tej samej ścianie. Lustro też starałam się dopasować pod kolor okna.

 

Brakuje mi kuchni, bo z naczyniami biegam do łazienki ale to strasznie niewygodne- muszę jakoś wytrzymać do piątku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc to domu sąsiada nie pamiętam, widać blask prymulek przyćmiewa wszystko

Z całą pewnością tak :D :D :D

Widok z tarasu mam w kierunku Nowego Tomyśla :D

Niedawno strasznie się paliło- podobno sporo hektarów lasów pod Nowym Tomyślem się spaliło? U nas co chwila jakiś pożar- płoną głównie zboża- nie ma dnia bez wycia syren. :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek przyjeżdża koparka zbiera humus, układa płyty betonowe ( bo nie zawsze będzie tak sucho),wyrównuje teren i pogłębia staw sąsiadowi W sobotę przyjeżdża geodeta i wytycza domek oraz ekipa drążąca do postawienia studni i zaczynamy.....

 

 

 

pozdrowienia Natasza,Jagoda i Maciek z Wilkszyna

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek przyjeżdża koparka zbiera humus, układa płyty betonowe ( bo nie zawsze będzie tak sucho),wyrównuje teren i pogłębia staw sąsiadowi W sobotę przyjeżdża geodeta i wytycza domek oraz ekipa drążąca do postawienia studni i zaczynamy.....

 

 

 

pozdrowienia Natasza,Jagoda i Maciek z Wilkszyna

_________________

 

a zatem bedziemy sledzic wasze postępy :D

pisz częściej jak się już zacznie :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo- życzenia już się spełniły bo wszyscy jesteśmy niezmiernie szczęśliwi- do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze ze dwóch brzdąców, ale wczoraj, jak wyszłam sobie rano na taras popodziwiać widoki to odwiedził mnie bociek- przeleciał wolno i nisko nad działką i kłapnął dziobem, więc kto wie... :D :D :D

 

Rzeczywiście- z cieślą i stolarzem to mi się udało jak z żadną inną ekipą, no jeszcze nasz instalator rurkowy jest ok.

Stolarza, który robił nam drzwi wejściowe i schody, to naciągnęłam jeszcze na belkę przy kominku, zabudowę wnęki przy kominku i szafę zabudowaną w wiatrołapie- zrobi to jak wróci z urlopu- ok. połowy sierpnia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów to powiem wam, że jak już są, takie fajne ażurowe i przestrzenne, to wcale nie chce mi się ich zabudowywać.

Stolarz miał zrobić zabudowę spocznika, ale teraz to nie chcę ich zabudowywać. Może kiedyś, gdy nie będę miała gdzie upychać rzeczy to zmienię zdanie- na razie to kupimy drwenianą szopkę i rowery, narzędzia i takie tam pójdą do szopki, ciuchy do garderoby a resztę będziemy upychać w pomieszczeniu gospodarczym.

Szkoda miejsca pod schodami ale szkoda mi bardziej efektu ażurowych schodów.

Ale człowiek zmiennym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

Nadrabiam zaległości :)

Gratuluje tym co zamieszkali :)

Jeśli chodzi o kominy to moje nie są zlicowane z grubosią muru bo ściany wewnętrze są 24 tylko są podwieszone u góry a potem zabudowane płytą g-k - tak to wymyślił nasz nieodżałowany mistrz :cry: i nam ten pomysł bardzo sie spodobał :)

Bubu o jakie kraty w garażu chodzi :o :roll:

Emila bardzo ładne te Wasze prymulki :) bardzo cieplutkie wnętrza :) wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

A u nas narazie cisza i wakacyjne lenistwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- co się z Tobą tak długo działo- urlop jakiś czy co?

Przypomnij mi raz jeszcze gdzie kupowałaś blachę ryflowaną do kuchni? Nam w piątek montują kuchnię a ja nadal nie mam nic na ścianę przy piecu- specjalna aluminiowa płyta, która mi się podoba kosztowałaby ok. 2000 a to wydatek dla nas zbyt duży już w tej chwili. Jakie punkty tym się zajmują?

Co jeszcze można dać na ścianę przy piecu? Czy dobrze kojarzę, że ktoś coś mówił o szklanej tafli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila tak bylismy na tygodniowym wypoczynku :) bez dostepu do mediów :)

Tak u nas jest blacha ryflowana dostać to było bardzo ciężko a kupiliśmy w składzie gdzie kupuje się różne blachy, żelastwo różne, czegoś takiego musicie szukać.

O szkle ja kiedyś pisałam bo taką opcję roważałam wiem że takie szkło miała położyć na swoją ściane Sonika ale nie wiem czy juz to zrobila.

Pamietam tez ze takie przesuwane tafle z blachy aluminiowej widzialam w Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam sobie na stronę Ikei i w ostateczności mogłaby być taka blacha, zwłaszcza, że można ją przesuwać tak jak jest wygodnie. Oprócz aluminiowych są też tafle szklane- muszę je najpierw zobaczyć.

Dzięki za natchnienie i życzenia- dla Ciebie też najlepsze życzenia urodzinowe- mocno spóźnione, ale dopiero niedawno przeczytałam ostatnie komentarze do twojego dziennika. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...