Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Moja żona też sie jeszcze martwi o sąsiadów.

Mieliśmy górną łazienke zrobić sobie na gwiazdke, ale jak ocieplimy i zaplacimy za schody to chyba z kasą nie wyrobimy a z banku już nie chcemy brać. Pozostanie nam schodzić po naszych nowych schodach na dół. Odsuwa sie też w daleką przyszłość siatka na płot i chodniki przed domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odsuwa sie też w daleką przyszłość siatka na płot i chodniki przed domem

To akurat norma :D :cry:

My też planowaliśmy, że za pieniądze, którymi dysponowaliśmy (czas przeszły!!!) zrobimy jeszcze wiele rzeczy, m.in. utwardzenie wjazdu i terenu za domem, zrobienie bramy wjazdowej i ładnego płotku wzdłuż domu (bo siatkę na 3,5 stronach działki już mamy) i zagospodarowanie ogrodu z nasadzeniami. Niestety- nie wystarczy na to i na inne rzeczy typu: obłożenie schodów zewnętrznych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, ja ocieplałem. Zajęło to ekipie 1,5 tygodnia. Cena za robociznę - 25 zł/m2. Cena moim zdaniem średnia. Jest to jednak jedna z najlepszych ekip jakie miałem. Jakość wykonanej pracy bliska doskonałości. Sąsiad do dzisiaj nie może wyjść z zachwytu. :D

Wczoraj znienacka przyjechał truck i przywiózł 28 ton drapanego asfaltu (pozostałości po frezowaniu drogi). Do wieczora wszystko to rozrzucaliśmy na naszej prywatnej drodze. Troche czuję w kościach. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, robocizna z materiałem na gotowo, łącznie z ociepleniem fundamentu i marmurek to jakieś 65 zł za metr. takie są ceny tynków niestety. Zdecydowaliśmy się na Kabe, a nie jakieś tańsze specyfiki, bo szef ekipy odradzał. Teraz możesz sobie już łatwo policzyć...

Mogę jeszcze rozbić poszczególne elementy: siatka 2 zł/m2, klej 7,5 zł/m2, akryl+grunt 11,5 zł/m2, styropian - wiadomo. Kołki i marmurek też. Marmurek na nasze fundamenty to 3,5 wiadra po 25 kg każde. Tyle, że każdy ma inną wysokość fundamentów. U nas była to powierzchnia 17 m2.

Do tego ocieplaliśmy garaż od zewnątrz i jedną ścianę od środka, sąsiadującą z domem.

 

Oprócz tego robiliśmy przy okazji rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałam osmolony komin niż stary w ludziach.

Ma się rozumieć :D :D :D

Czy można jakoś doczyścić klinkier od sadzy? Przy paleniu w kominku to standard, że komin jest okopcony, więc przydałoby się po każdym sezonie oczyścić ten kilnkier.

 

Z moich obserwacji wynika że ten przewód dymowy do którego tera jest podłączony kominek wcale nie jest jakos strasznie okopcony a deszcz łądnie go umył, ten który jest okopcony też się ładnie doczyszcza i mam nadzieję że do następnej wiosny będzie już czyściutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...