Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Mam więc pytanie, jak czytać PKWiU. Na fakturze mam np. 25.23.15 - 50.99 - listwa przypodłogowa. W spisie materiałow do odliczenia znalazłem 25.23 - Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa. Czy ta listwa się w tym zawiera?

 

Miałam i będę miała ten sam problem. Tak było z wieloma rzeczami i wpisywałam takie rzeczy bo na logikę 25.23 obejmuje całą grupę produktów, więc 25.23.15-50.99 zawiera się w zbiorze wyrobów z tworzyw sztucznych. Ale jaka będzie interpretacja US-u? Zobaczymy. :-?

 

Mamy już klamki w drzwiach wewnętrznych, powieszone obrazy i lustra. Czekają jeszcze lampy, kontakty na górze, uzupełnienie listew na korytarzu górnym i przy ościeżnicach i generalnie skończone to co można. Zostaje 1 pokój, który obecnie spełnia funkcję suszarni :D Zamykam drzwi i nie widać pokoju ani prania. :D :D :D

 

Dobra wiadomość- Pan od ocieplenia będzie we wrześniu i nawet obiecał, że zrobi nam ocieplenie na gotowo- z tynkiem i parapetami oczywiście. Robocizna: 20 zł. Jaką powierzchnię przyjeliście do ocieplenia- czy taką, jaką podają w projekcie jako ściany zewnętrzne? W moim przypadku to 130 mkw, więc robocizna 2600, styropian jest, jeszcze siatka, klej, grunt i tynk. W naszej hurtowni policzyli nam materiał (bez styropianu) i wychodzi, że na ocieplenie potrzebujemy jeszcze 6000- w tym robocizna 2600 i materiał 3400. Nie byłoby najgorzej. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam !

Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( http://www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.

Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:

I. Układ rodzajowy kosztów:

- materiały,

- energia (en. elektr., woda),

- usługi sprzętowe i transportowe,

- usługi budowlane,

- pozostałe usługi,

- wynagrodzenia,

- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),

- pozostałe koszty

 

II. Koszty wg. miejsc powstawania:

A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,

B. Koszty budowy fundamentów,

C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,

D. Koszty stropu,

E. Koszty dachu,

F. Koszty instalacji

G. koszty wykończenia

 

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 

Jacek Zahorski

Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK

67-200 Głogów ul. Parafialna 11

tel: 605-668-060, http://www.e-skarbnik.pl

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobię to jutro umieszczę- moi rodzice też czekają na zdjęcia więc dobrze się składa. Czy muszę się zarejestrowac na tej stronie?

 

Emilka... mozesz podeslac.. wrocilem dzis z wczasow, od jutra zasuwam na budowie, wiec jak mi jutro przyslesz to postaram sie wieczorkiem jutro wrzucic

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłam nowe fotki w moim dzienniku zapraszam :)

Córeczki masz śliczne a jakie buty ma ta twoja młodsza córunia- chyba podwędziła mamusi?

Szmatki w oknach też śliczne. Ja jeszcze nie mam nic w oknach ale juz nad tym intensywnie myślę. Nie lubię tradycyjnych firanek więc z pewnością będzie coś podobnego jak u ciebie- jakieś szyfonowe finezyjne upięcia. A aniołka też mam tylko że mi się wczoraj przewrócił i kompletnie przepołowił- mam teraz 2 aniołki- jeden ma skrzydełka i główkę a drugi tylko nóżki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki do Maksia poszły- trochę będą szły bo wysłałam 28 zdjęć- nasze drzwi, gotowe wnętrza, kuchnia nocą i coś specjalnie dla Agi- moja lampa kuchenna z bliska. Mam nadzieję, że Wam się spodoba i może jakieś nasze rozwiązania pomogą komuś podjąć jakieś decyzje czy rozwiać jakieś wątpliwości. Miłego oglądania.

 

Dziś jest piękny dzień- bardzo piękny dzień- zadzwonił pan od ocieplenia i poinformował, że wchodzi do nas.... uwaga.... w następny poniedziałek i robi wszystko na gotowo. Okazało się, że ktoś zrezygnował i my "wskoczyliśmy" w zamian. Cieszę się ogromnie, bo w zimne dni zauważam, że bez ocieplenia to byłoby kiepsko zimą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- cieszę się bardzo, że wróciłeś- fotki już mam, zaraz je "obrobię" i podeślę. Jak tam po urlopie? :D Czas wrócić do pracy :cry: na budowie :D

 

Witaj Emilko

 

zgodnie z umową zdjęcia wrzuciłem,

pytasz jak po urlopie? no w sumie to w trakcie jestem... zostal mi tydzien urlopu z przeznaczeniem na budowę, dzis konczyłem oklejac styropianem piwniczke, zdjęcia na stronce, a do konca tygodnia jeszcze sporo czasu :D :D :D

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maksiu. Czasem się zastanawiam, ile jeszcze zdjęć zniesie twoja strona póki nie pęknie. Mam nadzieję, że jeszcze troszkę, bo nie wiem czy pisałam, ale twoja strona jest takim trochę mostem pomiędzy moimi rodzicami a naszym domkiem, bo rodzice wiernie śledzą popczynania budowlane swojej córki i zięcia właśnie na twojej stronie. Są również na bieżąco z twoją budową i budowami innych prymulkowiczów- żałują tylko, że zdjęć Agi nie ma, ale te oglądają sobie w jej DB.

 

Od wczoraj troszkę niemiłych niespodzianek, bo przeciez nie może być zbyt długo dobrze- zawsze jak pochwalę (a wczoraj na stronie cieszyłam się z ekipy ociepleniowej) to coś potem wali w łeb.

Wczoraj nasi elektrycy kończyli zakładać osprzęt- okazało się że 2 rzeczy sa nie tak- włączniki / wyłączniki schodowe działają nie tak jak powinny a na obwodzie łazienkowym jest takie spięcie, że aż się dymi ze skrzynki a bezpiecznik wywala na skrzynce na zewnątrz. Okazało się, że podczas kładzenia instalacji w zeszłym roku coś połączyli nie tak- było im głupio i nie wiedzieli jak to się mogło stać ale przyczyny znaleźli. Nie obyło się bez odkucia 2 puszek w których owe "kwiatki" siedziały. Mamy więc 2 ładne dziury w tynku. Ale na szczęście nie są głębokie- trzeba to zaszpachlować i pomalować- farby tego koloru zostało nam na szczęście dość dużo.

No i jeszcze jeden "kwiatek"- w nocy, ok. 4.20, zbudził nas huk tłuczonego szkła. W pierwszym momencie pomyślałam, że ktoś się włamuje i wybił szybę, ale okazało się, że lustro w łazience górnej spadło i się potłukło. To oczywiście nasza wina, bo nie chcieliśmy wiercić kafelek więc te nasze 4 lustra przykleiliśmy na taśmę dwustronną i najwidoczniej za mało tej taśmy daliśmy, bo jedno spadło a drugie troszkę zjechało. Cóż, zostały nam 3 lustra i jakoś będziemy musieli pokombinować jak je przymocować. Na całe szczęście umywalka nie ucierpiała a tego się najbardziej bałam. Lustro spadło na ceramiczny pojemnik na mydło w płynie, który równiez został rozbity, ale to można przeboleć.

Widać nie może być zawsze słońce :D czasem musi popadać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu wypoczełeś na urlopie ?, bo że na budowie wypoczywasz, tylko trochę inaczej to wiemy 8)

Emila pieknei wyglądają Twoje Prymulki :)

Lapma cudo :) Widzę ile jeszcze pracy przed nami :-?

U nas sezon kominkowy rozpoczęty w domku nareszcie zrobiło się miło i przytulnie a ja nie szczękam zębami :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miała dużo porządnie wyschniętego drewna, to bym paliła w kominku codziennie, ale nasze drewno chyba jest jeszcze drzewem i rośnie sobie spokojnie a ja wychodzę na marudę bo za często pytam męża jak tam nasze drewno a on nie ma czasu żeby to przyspieszyć. wymówki wymówkami a zimą obudzimy się z "ręką w nocniku".

 

Cieszę się że moje prymulki podobają się tobie. Jakieś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście drewna mamy dośc dużo :)

Tylko nie za bardzo jest jak zrobić zapas u teściowej bo szwagier ma starsznie dużo zamówień :o :roll:

Nie mam żadnych uwag tylko pytanie jak się sprawują jasne drzwi czy nie brudzą się za duzo???

Jeśli chodzi o palenie to ja też mogę palić na okrągło ale chyba było by nam jednak za gorąco, wczoraj paliliśmy około 4 godzin i do teraz jest w domu temp. 23 stopnie :) A na dworze bardzo zimno około 13-14 stopni deszczowo i pochmurno :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są świetne i chyba o wiele praktyczniejsze niż ciemne, bo generalnie drzwi się nie brudzą- raczej jak już to osiada na nich kurz i pył jeszcze z resztek budowlanych działań, więc na jasnych tego nie widać- na ciemnych tak. Trudno oddać rzeczywisty ich kolor bo zdjęcia trochę przekłamują. Drzwi są beżowe ale ten wzór imitujący słoje drewna jest taki delikatnie oliwkowy. Początkowo chciałam ciemniejsze- coś jak schody ale jak zobaczyłam te na żywo, to spodobały mi się bardzo. Szczególnie ładnie wyglądają w połączeniu z kaflami w holu bo one sa takie ziemisto-oliwkowe.

 

Jak mi jest b. zimno to wchodze do wanny pełnej gorącej wody- sprawdzony sposób na rozgrzanie- mogłabym tam nawet zasnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...