Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiedy wybieraliśmy okna, mieliśmy ofertę Salamandrów ale rzeczywiście było drogo. Zdecygowaliśmy się na KBE 5 komorowe w obustronnej okleinie złoty dąb. KBE w odróżnieniu od Salamandrów jest barwione w masie w kolorze okleiny a Salamander ma środek ciemnobrązowy- nieciekawie to wygląda kiedy okno jest otwarte. Różnica cenowa była taka, że pokryła nam cenę rolet zewnetrznych w oknach parteru. 5 komorowe KBE nie są zupełnie płaskie- są takie delikatnie "nadmuchane" i nie różnią się dużo od Salamandrów. Uważam, że szkoda wydawać tyle kasy. Lepiej zainwestować w rolety albo szyby czy okucia.

 

Etap ociepleniowy w trakcie. Cała ściana tarasowa jest już w białej pierzynce. :D I jak tak patrzę na tą białą ścianę, to zaraz mi się cieplej robi :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilną prośbę o radę. Do końca tygodnia musimy się zdecydować na tynk, bo ekipa ociepleniowa będzie też tynkować.

Do tej pory byliśmy zdecydowani na tynk akrylowy, barwiony w masie, ale szef ekipy poleca nam tynk mineralny biały i malowanie farba akrylową. Mówi, że przede wszystkim taniej a poza tym tynk mineralny ma podobno lepsze właściwości- jest wytrzymalszy, a farbę na tym tynku lepiej się zmywa niż gotowy tynk akrylowy. Co wy na to? Co mówią wasi fachowcy- Maksiu co mówi teoria, mTom, Bubu, BobBudownik- co wy o tym sądzicie, jakie tynki planujecie- proszę o rady- to pilne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się z Wami dzieje? Zapadliście w sen zimowy czy co? :D

To nie zima ale nawał roboty !!! Magiczna data 21.10.2006 zbliża się nieuchronnie. ( dla niewtajemniczonych to jest oficjalna data wprowadzenia się lokatorów do Prymulek nad morzem).

Właśnie dostałem faksem z ARCHON-u aktualizację grzejników CO. Ta aktualizacja, znacznie się różni od pierwotnego projektu.

Brakuje mi jeszcze jednego w łazience na piętrze. - Jaki tam macie rozmiar grzejnika ? Pomóżcie.

 

TYNK: U nas akrylowy z f-my REWERS (lokalny producent z Wejherowa)

Ocieplenie z tynkowaniem z materiałami uzgodniłem na 15000zł + wstawianie parapetów zew. kolejne 440zł

Scian wyszło 184m2. Ekipa zaczyna od poniedziałku choć pogoda nie sprzyja :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TYNK: U nas akrylowy z f-my REWERS (lokalny producent z Wejherowa)

Ocieplenie z tynkowaniem z materiałami uzgodniłem na 15000zł + wstawianie parapetów zew. kolejne 440zł

Scian wyszło 184m2. Ekipa zaczyna od poniedziałku choć pogoda nie sprzyja :cry:

 

po niedzieli napewno pogoda bedzie sprzyjac :D spokojna glowa.

jednak moja chałupka wieksza, u mnie było 215m2, a wiec 30m2 wiecej...

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bubu,pragne zapytać czy zaproszenie do odwiedzenia Was jest nadal aktualne.Mamy pare dni wolnego więc chętnie byśmy się do Was wybrali,oczywiście jeśli macie czas i ochote na jakiekolwiek odwiedziny.

pozdrawiamy

Tomek i Ania

 

P.S. Nie bójcie się,to że mamy pare dni wolnego to nieznaczy że na pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy grzejniki przewymiarowane z uwagi na piec, w łazienkach mamy drabinki i nie sądzę, żebyśmy mieli dokładnie takie wymiary jak w projekcie, więc nie pomogę.

Nam ociepleniowiec radzi tynk mineralny i na to farba akrylowa- niby podwójna robota, więc za ocieplenie z tynkiem i malowaniem nie weźmie 25 (a miało być 21!?) tylko 29 za mkw, ale jak sobie policzyliśmy materiał to i tak wychodzi dużo taniej, bo:

- tynk mineralny ceresit plus farba akrylowa ceresit niecałe 1500

- dodatkowa robocizna ok. 1300

Razem to 2800, natomiast tynk akrylowy w takim kolorze jak chcieliśmy wyniósłby nas prawie 4500.

Nam w sumie wszystko jedno, bo i tak sami tego nie robimy a skoro mineralny pomalowany farbą akrylową ma właściwości akrylowego, przy czym nie ma ryzyka przebarwień podczas schnięcia tynku tak jak w akrylowym (wszyscy mówią że przy akrylowym liczy się pogoda, bo przy zbytnim nasłonecznieniu może zbyt szybko wysychać tworząc przebarwienia a deszcz może wypłukiwać kolor a u nas ostatnio jakiś pogodowy miszmasz). Dla mnie najważniejsze, żeby było zrobione dobrze a w przyszłości żeby można było zmyć elewację no i żeby możliwie mało kosztowało- a te dwie kombinację dają takie same efekty.

Podobno też upływ czasu jest korzystniejszy dla mineralnego, bo z czasem robi się coraz mocniejszy i wytrzymalszy.

Tyle się naczytałam na forum o tynkach że i tak trudno mi było stwierdzić który najlepszy. To tak jak z materiałami na ściany- nie można stwierdzić co jest najlepsze- wszystko zalezy od oczekiwań co do końcowych efektów. :D :wink: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że z wypowiedzi forumowiczów wywnioskowałam, że najbardziej pożądana kombinacja to tynk mineralny i farba silikonowa Lotusan firmy STO, ale wyobraźcie sobie, ze w naszej okolicy farba ta jest nie do dostania- tylko na zamówienie i to składane dużo wcześniej, bo podobno produkcja idzie w duże elewacje (biurowce, domy wielorodzinne) i raczej nie w budownictwo jednorodzinne. Poza tym cena- ponad 2 razy więcej niż farby akrylowe. A nasz ociepleniowiec twierdzi, że żeby był zamierzony efekt to trzeba naprawdę fachowo położyć tę farbę a on nie kładł takiej nigdy bo na naszym terenie nie jest ona zbyt rozpowszechniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach nie pochwaliłam się- mamy juższafę zabudowana w wiatrołapie. Nie obyło się oczywiście bez zgrzytów, bo szafa miała być w połowie sierpnia, potem z uwagi na chorobę stolarza 24.08, potem z uwagi na skręcenie nogi pomocnika 31.08 a w końcu z uwagi na brak części (?) 07.09. Wczoraj rano telefon, że pomocnik ma biegunkę i znów nie przyjadą. Mąż się tak zdenerwował, powiedział, ze już wszystkie plagi egipskie dotknęły jego pracowników i niech juz nie wymyśla i że jak nie zjawi się dziś (tzn. wczoraj) to może wogóle nie przyjeżdżać bo jutro (tzn. dziś) zamówi szafę u innego stolarza. Godzina 14- przyjechał stolarz i po 3 godzinach szafa była gotowa. A pomocnik wcale nie wyglądał jakby cierpiał na zatrucie pokarmowe. Mąż zapłacił za szafę o 10% mniej niż się umawialiśmy czyli 900 zł (miało być 1000) za opóźnienia i stres. Oczywiście zabudowy wnęki przy kominku i belki na kominek nie przywiózł bo nie miał "odpowiedniego materiału"- stolarz, który ma tyle zamówień że staje się nieterminowy (i kłamczuch do tego) cierpi na brak drewna- dziwna dziwność.

Znów cos do przodu- szafa okazała się być w takim samym kolorze jak drzwi wejściowe i drzwi do pomieszczenia gospodarczego i fajnie wygląda a potężne lustro do samego sufitu (połowa szafy) optycznie powiększyło ten wiatrołap.

Wczoraj przeszła nad nami potęzna burza z intensywną acz krótką ulewą. mam nadzieję, że naszej "pierzynce" nic się nie stało a ewentualna woda która mogła się dostać w szczeliny pomiędzy płytami styropianu szybko wyparuje.

To by było na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale muszę najpierw zrobić zdjęcia- postaram się w przyszłym tygodniu :D :D :D

Jak tam gładź? Kładzie się? Co Ty będziesz robił jak już wprowadzicie się do domku? Jak będzie wyglądało twoje życie bez wypraw na budowę i robienia tych wszystkich rzeczy które robiłeś? Mi już troszkę brakuje tych efektów kończenia poszczególnych etapów.

Maksiu czy czytałeś mój post odnośnie tynków? Co o tym sądzisz? Czy zastanawiałeś się jaki wybierzesz tynk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale muszę najpierw zrobić zdjęcia- postaram się w przyszłym tygodniu :D :D :D

Jak tam gładź? Kładzie się? Co Ty będziesz robił jak już wprowadzicie się do domku? Jak będzie wyglądało twoje życie bez wypraw na budowę i robienia tych wszystkich rzeczy które robiłeś? Mi już troszkę brakuje tych efektów kończenia poszczególnych etapów.

Maksiu czy czytałeś mój post odnośnie tynków? Co o tym sądzisz? Czy zastanawiałeś się jaki wybierzesz tynk?

 

Zrobiłbym tak jak radzi Twoja ekipa... aczkolwiek.. codziennie przejezdzam kilka razy przy reklamie Castroramy gdzie jest napisane ze tynk silikatowy (chyba) jest w promocji po 148 zl za wiaderko 25kg... baranek 1,5 mm..

 

A co do mojej roboty.. no cóz.. to dopiero pierwszy dom :D :D :D

z gładzia byloby fajnie, tylko za malo mam czasu... potrzebowalbym jeszcze z 15 dni roboczych urlopu zeby podgonic sprawe tak aby bylo wzglednie dobrze... podejrzewam ze w tym roku tylko uda mi sie skonczyc parter.. a za poddasze zostanie na przyszly rok niestety :(

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu- ale czy położenie tynku silikatowego, czyli paroprzepuszczalnego i najlepszego w przypadku ocieplenia z wełny, nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto w przypadku styropianu?

Farby silikonowe na styropianie rozumiem, bo mają one fajną zaletę perlenia wody- czyli deszcz spływa po niej jak po kaczce zabierając ze soba wszelkie zanieczyszczenia. Ale w przypadku tynku silikatowego, najbardziej paroprzepuszczalnego i w sumie mercedesa wśród tynków, położenie go na styropian spowoduje że nie wykorzysta się tego, co jest jego największą zaletą i za co płaci się takie pieniądze. (sporo już się naczytałam i teraz się wymądrzam co? :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Gratuluje wszystkim wszytskich nowości i czekam na fotki ( może jakoś uda mi się je zobaczyć :o :roll: )

Bubu trzymam kciuki za Waszą godzinę zero :)

U nas zaczęła się szkoła i nie mam czasu na nic :-? :evil:

W domu bajzel, mąż cały czas cos grzebie a ja nie mam czasu sprzątać :evil: I bardzo mi z tym źle :cry:

Pozdrawiam Was gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...