Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

Buduje troche zmodyfikowane prymulki pod Krakowem. Dom jest aktualnie w stanie surowym otwartym. Zdjęcia dostępne pod adresem:

 

http://www.archon.pl/index.php?act=17&fact=2&fid=m3f0186a71753e&wid=450fd0f21154e

 

Pozdrawiam wszystkich prymulkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego prymulkowicza z Małopolski. Ładny ten domek. Coś mi w nim z proporcjami było nie tak. Ale pod spodem piszesz:

Zmiany w projekcie: - duże przeszklenie na rogu salonu, - zmiany w konstrukcji, - podniesienie domu w celu uzyskania większej powierzchi na stryszku, - zwiększenie okapu z 90 cm do 120 cm (lubię rozłożyste, masywne dachy).

I wszystko jasne. :D

Jakie zmiany w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagląda zagląda :)

Dziękuję za pozdrowienia :)

Zaglądamy tutaj często, ale... ( i tu uwaga do MURATORA) sygnalizacja Nowych Wiadomosci powinna byc duuuuużo agresywniejsza. Tak jak jest teraz to nie można zauważyć :oops: !

 

Wychodzi na to że Forumowicz musi być czujny :wink: :)

A co tam u Was czy już mieszkacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam u Was czy już mieszkacie ???

Mamy nadzieję, że już za 3 dni :lol: ! Meblowóz zamówiony!

 

Na wyraźnie życzenie Pań 8) dorobiłem pozostałe pomieszczenia i wysłałem do Maksia .... Prosimy tylko o konstruktywną krytykę.

 

Kolor drzwi wejsciowych wg. mojej ładniejszej połowy to, cytuję : .. no, brąz! taki jak okna.... Muszę przyznać, u nas wszystkimi kolorami zajmują się Panie, więc nie mam nic do dodania :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :)

Będe Was znów zanudzać moim problem -sorki , wiem ze Wy już mieszkacie i jesteście zadowoleni ze swoich prymulek o jak Wam wszystkim szczęśliwcom zazdroszcze :)

Pisałam tu kiedys ze mam juz funadament ale narazie bez płyty i jeszcze co nieco moge zmienic ...

chciałam zamienic funkcje pomieszczen kuchnia+jadalnia miała by przenieść sie do tego niewielkiego pokoiku 9,9m2 ale zaczynam miec wątpiwosci czy to dobre rozwiazanie .

mTomek mi odpisał ze tak ma w swoich prymulkach.

Ludzie pomocy!!!!!!!!!!! :o

Czy napewno takie układ sie sprawdza ?

A jednoczesnie mam pytanie czy wtedy ten salonik 19m2 z kominkiem to nie pokoik jak w bloku ?

Czy macie te scianki jak w projekcie ? czy mozna by ich nie stawiać i czy wtedy jest wrażenie ze kuchnia jest w pokoju i czy zapachy kuchenne nie bedą przeszkadzały odpoczywającym przy tv lub kominku?

Proszę o pomoc , mam jeszcze chwile na zastanowienie sie przed zalaniem betonem fundamentu.

Moje prymulki to ta wersja bez garażu (2)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja ... Czy moze jest ktos na tym forum z Gorlic lub okolic kto mógłby mnie zaprosić do poogladania tego domku .(małopolska)

Byłabym ogromnie wdzięczna - nie umiem sobie tego wyobrazić jak to mogłoby wyglądać np ta kuchnia w tym mniejszym pokoiku lub z zachowaniem takiego porządku jak w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek u nas w domku jest około 22 stopni ostatnio paliłam w sobotę, średnio przepalamy co 3-4 dzień. Zależy od pogody na dworze noce u nas są już bardzo zimne dzisiaj nawet był 1 przymrozek za to dzień bardzo słoneczny, rano w domku było 21,5 a teraz jak słoneczko świeciło cały dzień to w domku jest 22.

Taka temperatura jak u Ciebie to dla mnie mróz 8)

 

Hancyśka ja uważam że nasz doemk jest bardzo funkcjonalny ale przy wyborze projektu takie były założenia kuchnia otwarta na salon żeby robiąz coś w kuchni można było uczestniczyć w życiu towarzyskim sprawdza się przy gościach jak dla mnie rewelacyjnie, jeśli chodzi o zapachy to nie mamy z tym kłopotu.

Mały pokój na dole jest biurowy i to również było zamierzone od samego początku. U nas na górze nie ma dostępu do mediów :)

Ja zapraszam do siebie bardzo chętnie tylko od Was do nas trochę daleko :)

Moje fotki można zobaczyć w moim dzienniku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hancyśka .. kuchnia otwarta na salon żeby robiąc coś w kuchni można było uczestniczyć w życiu towarzyskim sprawdza się przy gościach jak dla mnie rewelacyjnie, jeśli chodzi o zapachy to nie mamy z tym kłopotu. Mały pokój na dole jest biurowy

Podpisuję się obiema łapami pod tym co wyżej !!! OTWARTA kuchnia - tak mamy teraz w bloku - sprawdziliśmy w praktyce przez ostatnie 7 lat ! Wyziewów nie ma bo jest okno i wyciąg na dodatek.

Ten mały pokój przeznaczamy dla gości, zabłąkanych pacjentów mojej żony a w przyszłości może trzeba będzie opiekowac się starszym rodzicem i wtedy jak znalazł - nie trzeba chodzić po schodach, blisko do łazienki i kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Tylko kurczę te brązy to zawsze mają jakąś nazwę :wink: :) a z jakiej firmy te drzwi wew.?

Czekam na foteczki :)

i trzymam kciuki za godzinę zero :) pozdrowienia dla Twojej piękniejszej połowy :)

Maksiu FOTKI już opublikował ! DZIEKUJEMY CI MAKSIU :) :) !

Drzwi wyprodukował, drwal ( czyt. stolarz) z sąsiedniej ulicy, a wzór podpatrzyliśmy w PORCI-e. Wykonane są z drzewa dębowego i pomalowane bejcą typu ....(jak trzeba to zapytamy drwala o typ/kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hancysia. Ja mam wszystko tak jak w projekcie. Kuchnia jest wiec tam gdzie być powinna, a nie w małym pokoiku.

Moim zdaniem, jest to zbyt mały pokój na kuchnię, to raz. Nie ma tam komina więc będzie problem z wentylacją - nie wiem czy nie byłoby problemu z odbiorem kominiarskim.

Nie uważam więc by był to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...