Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

2 strona - wstyd. Tak nisko upaść. :evil:

 

Jakim drewnem palicie? Ile razy do roku czyścicie komin. I takie tam jeszcze... :D

Budowlanym, bo tego z lasu jeszcze nie dowieźli.

Czyszczenie komina to dopiero na wiosnę, ..tak myślę. Ciekawe co mają do powiedzenia Ci bardziej doświadczeni :) ??

 

Już po pierwszej nocy - nic mi się nie śniło, żle spałem i było zimno :-? .

Druga noc - j.w. z tą różnicą, , że było b.gorąco bo napaliłem w kominku, właczyłem kaloryfery i dopiąłem 2-gą kołdrę do tej pierwszej letniej :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bubu Ty nie narzekaj Ty się ciesz :) :wink: :) Życzę samych miłych chwil i nocy w domku :)

Co do snów mi bardzo długo nic się nie śniło :o :roll: to chyba z wrażenia 8)

Palimy bukiem, grabem i brzozą.

Co do czyszczenia komina 1 raz czyściliśmy po 4 miesiącach :) Potem było gruntowne czyszczenie przed wkładaniem wkładu, teraz myslę że do wiosny będzie spokój :)

A gdzie się reszta towarzystwa zapodziała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- nie było mnie dość długo i nie miałam dostępu do netu.

U nas bez zmian- domek ocieplony ale po tygodniu niskich temperatur w nocy i niezbyt ciekawej pierwszej połowy tygodnia w domu jest ok. 18 stopni- dla mnie to prawie Sybir. Wróciliśmy dopiero dziś i mąż rozpala w kominku a wieczorem przychodzi nasz pan od instalacji co, podłączy górę i dziś chyba nastapi ostateczny, całkowity test co (wcześniej sprawdzaliśmy tylko dół a potem nasz pan nie miał czasu).

Drewno do kominka- mamy grab, olchę i jeszcze jakieś drewno którego nazwy nie pamiętam. Część naszego drzewa leżała sobie dość długo w lesie i jest stosunkowo sucha i popękana w środku ale grab był świeżo ścinany i jak tniemy na mniejsze kawałki to czuć mokre drewno więc jeszcze nim nie palimy.

Z ostatnich nowości to takie drobne zakupy: dwa nowe lustra do górnej łazienki (bo 1 część starego znów spadła ale tym razem wyszczerbiła nam troszkę nasze piękne umywalki- wściekła byłam jak nie wiem, ale cóż zrobić- wymieniliśmy więc lustra bo na te winne wyszczerbienia nie mogłam już patrzeć), wiklinowy kosz na bieliznęm, lampa do pokoju na dole, która wypatrzyłam na wyprzedaży (ze 159 na 50 zł!!!)- metal ze szkłem, akcesoria kominkowe, wiklinowy kosz na drewni i takie tam- porobię zdjęcia i wyślę Maksiowi w przyszłym tygodniu. W rzyszłym miesiącu planujemy zająć się naszą garderobą- kupimy jakieś półki cobym mogła wreszcie wypakować ciuchy z kartonów. :D

Pozdrawiam wszystkich- co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prymulkowiczów.

Ten trzeci rodzaj drewna które zapomniałam to akacja- najbardziej suche z całego zapasu, bo ścięte wiosną.

Zauważyłam, że tegoroczne drewno pali się zupełnie inaczej niż wysezonowane z zeszłego roku. Tegoroczne drewno, czyli jeszcze mokre potrzebuje powietrza do spalania, płomień nie jest taki jasny i w całym kominku- raczej czerwony i taki bardziej "zdławiony", no i to drewno bardziej brudzi szybę i wnętrze i chyba daje mniej ciepła niż suche drewno, ale za to spala się tak, że pozostaje troszkę białej "mączki"- takiego miałkiego popiołu.

A propos brudnej szyby (pomimo wkładu z niebrudzącą się szybą)- czy macie już sprawdzone środki, które szybko i dokładnie usuwają sadzę z szyby? Jeśli tak to proszę o nazwy, bo zwykły spray do szyb nie zdaje egzaminu. Muszę się zaopatrzyć w coś konkretnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas również zimno na dworze ale w domciu bardzo przyjemnie i cieplutko. A jakie to przyjemne kiedy rano wychodzi się z łóżka i wchodzi na cieplutką podłogę w łazience- miodzio. Czasem troszkę żałuję, że nie zrobiliśmy podłogówki w holu i salonie z kuchnią ale potem dochodzę do wniosku, że przecież na dole i tak chodzimy w kapciach, bo jest pies i wnosi piasek i brud, więc nikt nie chodzi boso to byłoby trochę bez sensu. A do góry to pies nie wchodzi więc można boso.

Czy ktoś z was kupił sobie separator popiołu? Zastanawiam się, czy to urządzenie zdaje egzamin? Przyznam, że czyszczenie wkładu kominka z popiołu to dość nieprzyjemne zadanie a boję się wciągać to odkurzaczem bo podobno popiół obkleja rurę, dlatego zastanawiamy się nad separatorem- w marketach budowlanych pojawiły się separatory dużo tańsze od tych sprzedawanych do kompletu z odkurzaczami centralnymi. Ostatnio widziałam w Nomi za 200 z groszami- co o tym myslicie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno separator to świetny wynalazek ale własnego doświadzcenia nie mam. Napewno nie należy wciągać popiołu z kominka beżpośrednio do odkurzacza bo czasami zostają tam gorące popioły i może być nie wesoło :o :roll:

W tamtym roku widziałam separator w Leroy Merlin za 100 zł.

Ja niestety też muszę dbac o szambo a raczej Sławek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...