Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga, czy następnego dnia po paleniu w kominku w salonie i w holu czuć spalenizną / popiołem, bo u nas tak. Jak wracamy z pracy, trzeba wynieść popiół i czyścić szybę, bo inaczej non stop śmierdzi. Da się żyć, ale ja jestem bardzo wrażliwa i wyczulona na zapachy więc mi to przeszkadza. Wydaje mi się, że jak mieliśmy na początku wysuszone i wysezonowane drewno to nie śmierdziało, a jak palimy tym wilgotnym, to zimny popiół wydziela taki niepszyjemny zapach spalenizny. Szukałam jakichś odświeżaczy do kominków, ale jeszcze nic nie znalazłam. Poradzono mi wkładać do środka pochłaniacz zapachów do lodówek i dziś rano śmierdziało mniej ale czy też tak masz i czy jest coś super skutecznego?

 

Powróciła do nas piękna, co prawda już nie złota, ale słoneczna i ciepła polska jesień. Na dworze 14 stopni, piękne, bezchmurne niebo i .... i muchy się budzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam się "pochwalić"- otrzymaliśmy pismo z US, że wyznaczają nam 7 dni na zapoznanie się ze zgromadzonym materialem, po upływie których przystąpią do wydania decyzji o wysokości zwrotu. Nie pojechaliśmy, bo przecież z US i tak się nie wygra, więc jeśli coś zakwestionują to i tak nie będziemy mieli racji, więc jak te potulne baranki czekamy ile też zechcą nam przelać. I kiedy.

Wniosek złożyliśmy ok. 20 czerwca, więc do końca roku powinniśmy mieć pierwszą część zwrotu, ale skoro zebrali materiał, to może zrobią to wcześniej.... na co ja liczę?! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas taki objaw występuje sporadycznie jak bardzo mocno wieje i nie domkniemy popielnika na noc.

Jak nie mielismy wkładu do komina zjawisko pojawiała się częściej teraz smrodek znikł :)

Wiem że to może denerwować bo ja też mam wyczulony nosek 8)

Nasz US niestety nadal milczy :-?

Mamy nowego lokatora zdjęcia będę zaraz w dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy doprowadzony wlot powietrza pod kominek od strony tarasu- strona południowo-zachodnia- prawie zawsze wieje, więc może to jest przyczyna. Musimy się zatem zaopatrzyć w kratkę z żaluzją, żeby można było na czas niepalenia zamknąć ten wlot powietrza. Może to częściowo zneutralizuje "problem". Komina niestety nie da się zamknąć :-?

 

Pędzę do dziennika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widziałam- śliczny ten kłębuszek- bardzo ładne ubarwienie sierści- jak ciasteczko.

Lubię wszystkie stworzenia, ale jestem typową psiarą i wręcz ubóstwiam psy i muszę ci powiedzieć, że wasz Abiś jest piękny- prawdziwy psi arystokrata- dumna postawa i powłóczyste spojrzenie

z pewnością zabierze niejeden tytuł na wystawach

 

my też mieliśmy z Labią jeżdzić na wystawy, zwłaszcza że mieszkamy pod Poznaniem, niedaleko Leszno i Zielona Góra, więc tu stale pełno wystaw- ostatnio światowa w poznaniu, ale jakoś nie mamy ochoty ciągać jej po wystawach- dla nas jest najpiękniejsza i basta. Generalnie wiek na rozpoczęcie wystaw zbiegł się z budową i jakoś tak wyszło, że nie jeździliśmy. I chyba już nam się nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila dzieki w imieniu kotka i Abisia :)

Jeśli chodzi o wystawy to my jeździmy ale jakoś tak bez serca do tego podchodzę :o :roll: i nie wiem jak będzie dalej 8) Dla mnie on jest najpiekniejszy i tyle a najważniejsze żeby był zdrowy :)

A wczoraj włąsnie przyszła decyzja z US nie było we wniosku żadnych błędów więc teraz czekamy 25 dni na kasę :)

Ale chyba drzwi na Święta i tak nie będzie :o :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- w dzienniku zamieściłaś wzór drzwi, na jakie się zdecydowałaś.

Mam taką małą uwagę / ostrzeżenie- zrobisz z tym co chcesz.

Kilka miesięcy temu moi rodzice robili remont domu i wymieniali drzwi. Tez zdecydowali się na firmę Door-pol, też okleina jabłoń tylko wzór z tym owalnym jajem. Drzwi na pierwszy rzut oka są ładne- szczególnie ta szyba, ale co do jakości- to pozostawia ona wiele do życzenia- przy zakładaniu okleina odprysła w pewnych miejscach, łączenia nie są zbyt dokładnie wykonane i jak ktoś zwraca na to uwagę, to widzi. I najważniejsze- radzę zamówić drzwi z montażem, dlatego że firma door-pol jest mistrzem w nieuznawaniu reklamacji. Tata sam montował drzwi i strasznie się z nimi męczył. Po rozpakowaniu okazało się, że jedna ościeżnica ma błąd- była wyszczerbiona, więc rodzice chcieli ją reklamować. Niestety, firma uznała, że błąd jest winą nabywcy, bo skoro odebrał to musiała być ok (a odebrał zapakowaną, bo trudno w sklepie rozpakowywać 10 ościeżnic i 10 par drzwi. Rodzice toczyli boje- pismo za pismem, ale niestety w końcu zostali zmuszeni do zakupu nowej.

Oczywiście cena tych drzwi jest atrakcyjna- są o wiele tańsze niż porta, ale uwierz, że to jest kosztem jakości i serwisu. Dlatego jeśli już się na te drzwi zdecydowaliście, to radzę wziąć je z usługą montażu, bo wtedy firma przyjeżdża, montuje a jak coś jest nie tak, to was już to nie interesuje.

Jesli chodzi o jakość, to oczywiście porta jest najlepsza wśród drzwi okleinowanych, ale Dre-drzwi też są w miarę porządne- z pewnością lepiej wykonane od Door-poli.

 

To oczywiście tylko rada a ty zdecydujesz co z nią zrobić :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale koszt drzwi to spora suma i zanim się ją wyda trzeba mieć świadomość wszystkich za i przeciw. Sprawdźcie koniecznie ich jakość, chociażby w salonie- patrz jak są przyklejone uszczelki, jak wyglądają połączenia poszczególnych elementów, jak się domykają. Podejrzewam, że te drzwi na wystawę mogą być ok a dopiero produkcja masowa nie trzyma "jakości", ale dobrze się zastanówcie.

Ta okleina jest rzeczywiście ładna, szyba chenille też, dlatego my też się nad nimi zastanawialiśmy- troszkę doświadczenia rodziców nas przeraziły a poza tym ja chciałam wzór drabinka a w door-polu tego wzoru nie mają.

My zamówiliśmy drzwi i ościeżnice z montażem- różnica naprawdę nie była duża bo ta robocizna to ok. 800-1000 zł a dostajesz przecież 7% vatu i gwarancję więc naprawdę weźcie z montażem, bo u nas nie było żadnego problemu. My mieliśmy kilka par do docięcia i baliśmy się, że z tym będą problemy, a tak panowie przyjechali i po 8 godzinach wszystko było gotowe, wyregulowane i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ceny kształtują się następująco:

Taryfa W-3:

Cena za paliwo za m3 - 0,7401 zł

Abonamet zł/msc - 6,00 zł

Stała opłata dystrybucyjna zł/msc - 15,65 zł

Zmienna opłata dystrybucyjna zł/m3 - 0,3493zł

 

Wreszcie pamiętałam o spisaniu cząstkowych cen za gaz :D

U nas wygląda to tak:

cena za paliwo za m3: 0,502 zł

Abonament zł/msc: 3,60 zł

Opłata dystrybucyjna stała zł/msc: 4,90 zł

Opłata dystrybucyjna zmienna zł/m3: 0,2095 zł

 

Widzicie więc, że u mnie jest zdecydowanie taniej. Jeszcze.... :cry:

Niedawno nasz lokalny dystrybutor został "wchłonięty" przez większego i kto wie jakie podwyżki nas czekają- aż się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Emila u Was duzo taniej niż u nas :o :roll:

Ale nawet z taką ceną jak jest u nas da się żyć i rachunki nas nie zabijają, zobaczymy jak wyjdziemy po zimie :)

Teraz zaciekawiło mnie jak jest z cenami prądą :o :roll: czy też są takie różnice ???

GAZ --- Dostaliśmy rachunek za październik. U nas nad morzem jest najdrożej, wygląda to tak. :

cena za paliwo za m3: 0,7480 zł

Abonament zł/msc: 7,10 zł

Opłata dystrybucyjna stała zł/msc: 13,40 zł

Opłata dystrybucyjna zmienna zł/m3: 0,3530 zł To są wszystko ceny netto ! Zauważcie, że mamy tę samą co inni taryfę : W3 (kuchenka+ woda+CO) !

ELEKTR - -

Za energię czynną - 0,1342 zł

opł. zmienna za przesył - 0,1721 zł

opł. stała za przesył - 2,56 zł

opł. abonamentowa - 0,7 zł

 

P.S. Dalej szukamy naszego tynakarza :evil: :evil: !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nasz stolarz stracił pracowników- odeszli uzbrojeni w doświadczenie i pracują na własny rachunek- stolarz został z 2 uczniami i .... i nie odbiera telefonów bo go ścigają.

Pozostanie nam chyba skontaktować się z tym jego byłym pracownikiem, który robił nasze schody- może on nam zrobi tę zabudowę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...